Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42
چاپ اين صفحه

جلسه گروه بین المللی تماس دایر شد

  • Monday, جدی 30 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

جلسه گروه بین المللی تماس به اشتراک نماینده گان بیش از ۵۰ کشور و ۱۰ سازمان عضو گروه بین المللی تماس  ساعت ۹  قبل از ظهر پنجشنبه ۲۶ جدی در شهر دهلی جدید تدویر یافت.


این جلسه، که تا امروز در سطح نماینده های خاص کشورها برای افغانستان (و پاکستان)‌ دایر گردیده است، به هدف بررسی موضوعات مهم توسعه یی سیاسی در قبال افغانستان چون انتقال سیاسی و اقتصادی و تدویر انتخابات عادلانه و شفاف ریاست جمهوری و شورا های ولایتی در بهار سال پیشرو و تاثیر آن بالای روابط دراز مدت با جامعه جهانی دایر گردید.

این نشست با صحبت افتتاحیه توسط آقای ساتندر لمباه نماینده خاص جمهوری هند برای افغانستان و پاکستان، آغاز گردید و متعاقباً سخنرانی ها توسط آقای سلمان خورشید وزیر امور خارجه هند، آقای مایکل کاخ رئیس مجالس گروه بین المللی تماس و آقای ارشاد احمدی معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان ایراد گردید.

وزیر امور خارجه هند در بخشی از سخنان خود از حمایت جامعه جهانی و از پیشرفتهاییکه در دوازده سال گذشته حاصل شده است یاد نموده و از تداوم این حمایتها برای آینده درخشان افغانستان و منطقه صحبت نمود.
آقای احمدی در بیانیه خویش در مورد انتخابات ریاست جمهوری و شورا های ولایتی، تلاشهای حکومت افغانستان برای برگزاری عادلانه و شفاف این انتخابات، اهمیت انتخابات در تقویت وحدت ملی، حکومتداری بهتر، رفاه و امنیت در کشور صحبت کرد. متن مکمل بیانیه معین سیاسی به ضمیمه ارسال میگردد.

در این نشست همچنان هیات افغانی شامل آقای عمر داودزی، وزیر امور داخله، خانم حسن بانو غضنفر، وزیر امور زنان، آقای عبدالستار سعادت رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی، آقای احمد یوسف نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات و عبدالله احمدزی معاون نماینده بنیاد آسیا  در افغانستان بود که هریک در مورد پیشرفت های پروسه انتخابات سخنرانی نمودند. خانم فرخنده زهرا نادری نیز به نماینده گی از پارلمان افغانستان در این مجلس اشتراک نموده بود.

بخش دوم این نشست شامل صحبت ها در مورد همکاری های منطقه یی و فرصت های اقتصادی بود که آقای جوجی توکیشی، رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان، آقای لمبا و آقای ارشاد احمدی در زمینه صحبت های مفصل نمودند.


دفعات مطالعه 2464 مورد
امتياز اين آيتم
(2 راي)