Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

در سفر وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان وضعیت مهاجرین بررسی شد

  • Tuesday, سنبله 12 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

در ملاقات وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان جمهوری اسلامی افغانستان با مقامات جمهوری اسلامی ایران وضعیت اتباع افغانستان در این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

دکتور جماهیر انوری، وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان جمهوری اسلامی افغانستان عصر روز دوشنبه مورخ 11 سنبله 1392 برابر 2 سپتمبر 2013 وارد تهران گردید و روز سه شنبه مور 12 سنبله ملاقاتهایی را با مقامات ایرانی انجام داد.

ایشان در این سفر دیدارهایی با آقای دکتور رحمانی فضلی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و آقای عبداللهی، معاون امنیتی این وزارت و همچنین دکتور سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران داشت که در این دیدارهای وضعیت اتباع چمهوری اسلامی افغانستان مقیم در ایران مورد بررسی قرار گرفت.

یکی از موضوعات مورد بحث وضعیت مشمولین طرح ساماندهی اتباع افغان فاقد مدرک اقامتی بود که مهلت ویزه آنان نهایتا تا تاریخ 15 سنبله تمدید گردیده است.

آقای جماهیر انوری ضمن سپاس از میزیانی جمهوری اسلامی ایران از مهاجرین افغان در طول دهه های گذشته و به خصوص سالهای اخیر، خواستار این گردید که جمهوری اسلامی ایران، ویزه مشمولین طرح ساماندهی را تمدید نماید تا این دسته از اتباع افغانستان بتوانند آمادگی لازم برای بازگشت به کشورشان را گرفته و زمینه عودت برای آنان فراهم گردد.

همچنین وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان جمهوری اسلامی افغانستان از تصمیم دولت برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری میان اتباع افغانستان در ایران یادآوری نمود و خواستار مساعدت و همکاری جمهوری اسلامی ایران در این زمینه گردید که مقامات جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای هر گونه همکاری در این زمینه اعلام نمودند.

آقای یوسف صابر، عضو ولسی جرگه، آقای پاسوال سید احمد ناصر، رئیس عمومی پاسپورت وزارت داخله و آقای معاذالله دولتی، معاون ریاست امور قونسلی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، آقای دکتور انوری را در این سفر همراهی مینمودند.

لازم به ذکر است که طرح ساماندهی اتباع افغانی فاقد مدرک اقامتی در ایران، از سوی وزارت کشور ایران، جهت شناسایی اتباع افغانی فاقد مدرک در ایران راه اندازی شد و پس از بررسی وضعیت این دسته از افراد، به دنبال توزیع پاسپورت برای حدود یک میلیون نفر از اعضای خانواده های افغان، حدود 470 هزار نفر با بهره وری از این طرح ویزا دریافت نموده و ویزای آنان تا تاریخ 15 سنبله (شهریور) 1392 تمدید گردید.

جمعی زیادی از مشمولین این طرح نیز که مجرد بوده اند، از افغانستان پاسپورت دریافت نموده و با اخذ ویزه از نمایندگیهای ایران در افغانستان وارد ایران گردیده و ویزای آنان به مدت یک سال تمدید گردید.

حال با پایان رسیدن این مهلت، مشمولین این طرح باید جمهوری اسلامی ایران را ترک و به افغانستان عودت نمایند. از آنجایی که بخش کثیری از مشمولین طرح ساماندهی آمادگی بازگشت به افغانستان را ندارند، یکی از اهداف سفر هیئت مذکور جلب نظر مساعد مقامات جمهوری اسلامی ایران برای تمدید ویزای آن بود.

وزیر امور مهاجرین پس از ملاقات با مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران، سه شنبه شب (مورخ 12 سنبله 1392) تهران را ترک کرد.

دفعات مطالعه 6721 مورد
امتياز اين آيتم
(2 راي)

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما