Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی قلم‌های لاجورد

  • Saturday, جدی 01 1397
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

زمان: روز جمعه مورخ 30 قوس۱۳۹۷

مکان: ساختمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران- تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان روز جمعه مورخ 30 قوس۱۳۹۷ مطابق با 21 دسامبر ۲۰۱۸ در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی قلم‌های لاجورد در محل ساختمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران در تهران اشتراک نمودند.
در این نمایشگاه بیش از 170 آثار هنری هنرمندان مهاجرین افغانستان ساکن ایران به نمایش گذاشته شده است. سفیر محترم کشورمان در این نمایشگاه که با همکاری سازمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران و هم‌چنین کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران برگزار گردید، با بیان این‌که امروز به حکم مجبوری شهروندان افغانستان در بیش از ۷۰ کشور مهاجر هستند و در برخی کشورها مثل ایران شاهد نسل‌های دوم و سوم مهاجرت هستیم، اظهار داشتند همه جهان بدون استثنا استعدادها، مهارت، اخلاق، سخت‌کوشی و امانت‌داری این مهاجرین و تعامل و سازگاریشان با شرایط را ستایش می‌کنند. ایشان همچنین افزودند در ایران به حکم مشترکات تاریخی تمدنی و هم‌زبانی فرصت‌های بسیار مساعدی برای مهاجرین افغانستانی به وجود آمده است.
دکتور نور خاطرنشان ساختند حضور مهاجرین و به خصوص نسل جوان فرصتی است که شاید تکرار نشود و ما باید از این فرصت استفاده کنیم و تا آن‌جا که می‌توانیم دروازه‌های علم و فن‌آوری را به روی آن‌ها بگشاییم تا وقتی به افغانستان برگشتند در برابر سایر مهاجرینی که از کشورهای دیگر می‌¬آیند، سربلند باشند. ایشان همچنین تأکید کردند که هر قدر مهاجر در ایران دانشمند و اهل تخصص باشد، به همان پیمانه که به نفع توسعه و تعالی افغانستان خواهد بود، به عنوان سفیران ایران در جهت منافع مشترک دو کشور عمل خواهند نمود.
قابل ذکر است که خانم دوکتور اشرف بروجردی، معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، دوکتور احمد جلالی، نماینده دایمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان یونسکو و دوکتور حجت‌الله ایوبی، دبیرکل سازمان ملی یونسکو ایران از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
در پایان این مراسم هدایایی به رسم تقدیر و یادبود به چهره‌ها و مهمانان برجسته این مراسم از جمله به سفیر کشورمان اهدا گردید.

دفعات مطالعه 3237 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)

تصاوير گالري