گوشه ای از دستآوردهای نوین "افغانستان" (85)

دیدار سرپرست سفارت افغانستان از سي و دومين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران Featured
Sunday, ثور 08 1398

يكشنبه ٨ثور ١٣٩٨، آقاي احمدهارون نجم‌پور مستشار وزير مختار و سرپرست سفارت جمهوري اسلامي افغانستان در تهران يكجا با آقايان محمداسلام دره‌اي مستشار و شفيق شرق اتشه فرهنگي سفارت، از سي و دومين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران دیدار نمودند.

در سي و دومين نمايشگاه كتاب تهران، از جمهوري اسلامي افغانستان، ١٠ انتشارات با ١٧٠٠ عنوان جلد كتاب در غرفه‌هاي متعدد حضور دارند.
سرپرست سفارت جمهوري اسلامي افغانستان و همراهان شان، ضمن دیدار از غرفه‌هاي ناشران جمهوري اسلامي افغانستان و برخي‌ غرفه‌هاي ديگر، حضور افغانستان در سي و دومين نمايشگاه كتاب تهران را باشكوه خوانده و از مسئولان انتشارات‌های كشور به خاطر حضور ارزشمند شان، قدرداني نمودند.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی قلم‌های لاجورد Featured
Saturday, جدی 01 1397

زمان: روز جمعه مورخ 30 قوس۱۳۹۷

مکان: ساختمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران- تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان روز جمعه مورخ 30 قوس۱۳۹۷ مطابق با 21 دسامبر ۲۰۱۸ در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی قلم‌های لاجورد در محل ساختمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران در تهران اشتراک نمودند.
در این نمایشگاه بیش از 170 آثار هنری هنرمندان مهاجرین افغانستان ساکن ایران به نمایش گذاشته شده است. سفیر محترم کشورمان در این نمایشگاه که با همکاری سازمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران و هم‌چنین کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران برگزار گردید، با بیان این‌که امروز به حکم مجبوری شهروندان افغانستان در بیش از ۷۰ کشور مهاجر هستند و در برخی کشورها مثل ایران شاهد نسل‌های دوم و سوم مهاجرت هستیم، اظهار داشتند همه جهان بدون استثنا استعدادها، مهارت، اخلاق، سخت‌کوشی و امانت‌داری این مهاجرین و تعامل و سازگاریشان با شرایط را ستایش می‌کنند. ایشان همچنین افزودند در ایران به حکم مشترکات تاریخی تمدنی و هم‌زبانی فرصت‌های بسیار مساعدی برای مهاجرین افغانستانی به وجود آمده است.
دکتور نور خاطرنشان ساختند حضور مهاجرین و به خصوص نسل جوان فرصتی است که شاید تکرار نشود و ما باید از این فرصت استفاده کنیم و تا آن‌جا که می‌توانیم دروازه‌های علم و فن‌آوری را به روی آن‌ها بگشاییم تا وقتی به افغانستان برگشتند در برابر سایر مهاجرینی که از کشورهای دیگر می‌¬آیند، سربلند باشند. ایشان همچنین تأکید کردند که هر قدر مهاجر در ایران دانشمند و اهل تخصص باشد، به همان پیمانه که به نفع توسعه و تعالی افغانستان خواهد بود، به عنوان سفیران ایران در جهت منافع مشترک دو کشور عمل خواهند نمود.
قابل ذکر است که خانم دوکتور اشرف بروجردی، معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، دوکتور احمد جلالی، نماینده دایمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان یونسکو و دوکتور حجت‌الله ایوبی، دبیرکل سازمان ملی یونسکو ایران از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
در پایان این مراسم هدایایی به رسم تقدیر و یادبود به چهره‌ها و مهمانان برجسته این مراسم از جمله به سفیر کشورمان اهدا گردید.

مراسم اختتامیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس شش کشور منطقه تحت عنوان "مقابله با تروریسم و تقویت ارتباطات بین منطقه‌ای" Featured
Saturday, قوس 17 1397

شنبه، ١٧ قوس ١٣٩٧، تهران

اختتامیه دومین کنفرانس رؤسای مجالس شش کشورمنطقه، شامل افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه پیرامون مقابله با تروریسم و ارتباطات درون منطقه‌ای با سخنرانی پایانی رؤسای مجالس شش کشور همراه بود.
در مراسم اختتامیه کنفرانس که عصر روز شنبه مورخ 17 قوس ۱۳۹۷ مطابق با 8 دسامبر ۲۰۱۸ برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از نشست کمیته‌های اجلاس و همچنین جمع بندی نقطه نظرات رؤسای مجالس، بیانیه پایانی این نشست نیز قرائت گردید.
در این نشست محترم عبدالرئوف ابراهیمی؛ رئیس مجلس نمایندگان افغانستان، با اشاره به اقدامات و تلاش‌های کنفرانس مبارزه با تروریسم بیان داشتند که اقدامات و تلاش‌های این کنفرانس بسیار مثبت، قابل قبول و امیدوارکننده بود.
ایشان افزودند در این کنفرانس و در کمیته‌های تخصصی مربوطه تأکید بسیاری بر تحقق صلح و تأمین ثبات در کشورهای منطقه و همچنین مبارزه با مواد مخدر شد که قطعاً این مسائل مورد قبول و مطلوب مردم افغانستان است و در اینجا باید از تلاش‌ها و میزبانی دکتر لاریجانی، رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ایران نیز تشکر کنیم.
دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز در بخش پایانی این کنفرانس یادآورد شدند که در کنفرانس امروز رؤسای مجالس شش کشور تأکیدات بسیاری در رابطه با مبارزه با تروریسم، توسعه اقتصادی، ضرورت جلوگیری از ورود جوانان به گروه‌های تروریستی، استفاده از ظرفیت‌های سازمان همکاری‌های شانگهای برای مبارزه با تروریسم، ضرورت توسعه پروژه‌های مشترک کشورها از جمله توسعه خطوط گاز و پروژه‌های انتقال برق و گاز میان کشورها داشتند.
رؤسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه در بیانیه پایانی کنفرانس تهران، بر هم افزایی برای مقابله با تروریسم و تقویت همکاری منطقه ای تاکید کردند.
رؤسای مجالس شرکت کننده در کنفرانس تهران با ابراز نگرانی از اثرات مخرب تروریسم بر صلح، امنیت و توسعه، ریشه کن کردن تمامی اشکال تروریسم در منطقه، کنار گذاشتن معیارهای دوگانه در مقابله با تروریسم و تقویت گفت وگو را ضروری عنوان کردند.
در ادامه این بیانیه با محکوم کردن حملات تروریستی در افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه آمده است که سازمان های امنیتی کشورهای شرکت کننده در کنفرانس تهران، باید یک ساز و کار ویژه برای تبادل اطلاعات برای جلوگیری و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی ایجاد کنند.
همچنین رؤسای مجالس شش کشور از تمامی تلاش ها برای دستیابی به صلح در افغانستان و حذف تهدیدات منطقه ای تروریسم، افراط گرایی و قاچاق مواد مخدر استقبال کردند.
سومین کنفرانس رؤسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه سال 2019 در ترکیه برگزار خواهد شد.
قابل ذکر است که افتتاحیه این کنفرانس نیز با سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهور ایران آغاز شد و بعد از آن رؤسای پنج کشور ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه و روسیه و نایب رئیس مجلس چین به ایراد سخن پرداختند.
محترم ابراهیمی در بخش افتتاحیه این کنفرانس خاطرنشان ساختند در حالیکه منطقۀ ما، با درنظرداشت موقعیت ژیوپولیتیک و ژیواستراتیژیک خود، دارای فرصت های کلان اقتصادی وسیاسی است، که با تأمین و توسعه همکاری های همه جانبه میان کشورهای ما، می تواند، صفحۀ زرین و پر ازدستآوری را برای مردمان ما ورق بزند، و همۀ ما را به خود کفایی و رشد و انکشاف اقتصادی و اجتماعی برساند. بدون شک عامل اساسی این حرکت پارلمانی نیز، جز جستجوی راه های تقویت و گسترش این روابط، و یافتن روش های مبارزه با چالش های آن نمی باشد، و یقینا در رأس همه چالش ها، تروریزم و خشونت های تروریستی است که در مسیر این هدف بزرگ واقع گردیده، و مانع اساسی برای اتصالات منطقه یی گردیده است.
ایشان تأکید نمودند بدون اعتماد به همدیگر و همکاری های صادقانه با یکدیگر و هماهنگ سازی فعالیت های مبارزه با تروریزم، نمی توان علیه تروریزم به موفقیت رسید. اتصال و همگرایی منطقه ای، در گِرو تبارز عزم قوی سیاسی و اعمال جسورانۀ همکاری های منطقه ای می باشد، که از طریق آن، زمینه های منافع مشترک منطقه ای ایجاد، فرصت های شغلی توأم با منابع عایداتی تأمین و بالآخره امنیت پایدار در منطقه، فراهم می گردد.
محترم عبدالرئوف ابراهیمی، رئیس محترم مجلس نمایندگان کشورمان همچنین در مصاحبه های مطبوعاتی خویش در حاشیه این کنفرانس به پرسش های رسانه های متعدد پاسخ دادند.
مقابله با تروریسم، تجارب گذشته، راهبردهای کنونی و اتخاذ رویکرد جدید و مؤثر منطقه‌ای، گسترش ارتباطات و تقویت همکاری های بین منطقه‌ای، تحقق صلح و توسعه همه جانبه و پایدار در منطقه از موضوعات مهمی بود که در این کنفرانس مطرح گردید.

بیانیه عبدالرئوف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه، در دومین کنفرانس رؤسای مجالس کشورهای افغانستان، چین، ایران، پاکستان، روسیه و ترکیه، برای مقابله با چالش های تروریزم و تقویت ارتباطات منطقه ای در تهران Featured
Saturday, قوس 17 1397

  (۹-۷ دسمبر ۲۰۱۸ = ۱۶-۱۸ قوس ۱۳۹۷)

جلالتمآب دکتر روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران،

جلالتمآب محترم رئیس کنفرانس،

خانم ها و آقایان گرامی !

السلام وعلیکم و رحمة الله و برکاته !

نخست از همه می خواهم بهترین سلام ها، احترامات وتمنیات نیک خودم، هیئات همراهم، اعضای مجلس نمایندگان و کافۀ ملت افغانستان را حضورتان تقدیم نمایم.

در حالیکه از این نشست با اشتراک دوستان حاضر، در خصوص مبارزه با چالش های تروریزم و تقویت اتصال منطقوی، استقبال می کنم، حمایت پارلمان افغانستان را در امر مبارزه با این پدیدۀ انسان دشمن اعلام داشته، و بر تعهد کشورم در تحکیم هر چه بیشترِ روابط بین المنطقه ای، پیوسته به گذشته تأکید می نمایم.

زیرا، تروریستان بر هیچ کیش و آئین پایبند نبوده، وحشت ناک ترین اعمال ضد انسانی و جنایات هولناک ضد بشری را مرتکب می شوند. آنها اجیران جنگی هستند که در مقابل پول، از هر طرفی که برایشان مهیا شود، در جهت تطبیق اهداف و تحقق منافع آنطرف، به قتل و کشتار مردم بی گناه و تخریب زمینه های زندگی آنها می پردازند.

در این میان، افغانستان یگانه کشوری است که طی بیشتر از دو دهه، جولانگاه تروریستان داخلی و بین المللی بوده، بیشترین تلفات انسانی و بزرگترین خسارات مادی را متحمل گردیده است، و متأسفانه علی الرغم حضور بالفعل نیروهای نظامی جامعه جهانی، تروریستان در این کشور، بیشتر از پیش فعال بوده و همه روزه صد ها تن از مردم افغانستان را به قربانی می گیرد.

حضور فعال ترویستان در افغانستان و عدم همکاری لازم توسط کشور های منطقه، باعث شده است که این کشور در ایفای نقش خود به حیث حلقۀ وصل کشور های منطقه، کوتاه بیاید و آنچنان که موقعیت جغرافیای اش میان شرق و غرب، و شمال و جنوب آسیا، ایجاب می نماید، تحقق برنامه های زیر بنایی منطقوی در آن به کندی پیش برود، که پروژه های انتقال گاز (تاپی)، انتقال برق کاسا یکهزار، تمدید خط راه ابریشم و لاجورد، از نمونه های آن است.

در حالیکه منطقۀ ما، با درنظرداشت موقعیت  ژیوپولیتیک و ژیواستراتیژیک خود، دارای فرصت های کلان اقتصادی وسیاسی است، که با تأمین و توسعه همکاری های همه جانبه میان کشورهای ما، می تواند، صفحۀ زرین و پر ازدستآوری را برای مردمان ما ورق بزند، و همۀ ما را به خود کفایی و رشد و انکشاف اقتصادی و اجتماعی برساند.

همینگونه، تهدیدها و چالش های فراوان دیگری که زاییدۀ فضای نا امن بوجود آمده از حضور تروریزم در کشور ما می باشد، نیز فرا راه ما قراردارد که زمینه های  کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر، و ظهور گروه های سازمان یافته جنایت کاران را، مساعد ساخته است، که خشونت های ناشی از آن، نه تنها آسایش و آرامش مردمان ما را با خطر مواجه نموده، بلکه به حیث یک منبع عایداتی به تروریزم، موانعی را فرا راه تحقق اهداف اتصالات منطقوی، نیز به وجود آورده است.

دوستان عزیز!

خوشبختانه اعضای این نهاد پارلمانی نو بنیاد، که اینک در دومین نشست سالیانه آن قرار داریم، از روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاریخی بر خوردار بوده، و در عین حال دارای مناقع مشترکی هستند که از تقویت ارتباطات منطقوی، بیشترین حاصل را بدست آورده می توانند.

بدون شک عامل اساسی این حرکت پارلمانی نیز، جز جستجوی راه های تقویت و گسترش این روابط، و یافتن روش های مبارزه با چالش های آن نمی باشد، و یقینا در رأس همه چالش ها، تروریزم و خشونت های تروریستی است که در مسیر این هدف بزرگ واقع گردیده، و مانع اساسی برای اتصالات منطقه یی گردیده است.

بدینترتیب، با تشخیص اینکه تروریزم نه تنها خود یک چالش است، در عین زمان، چالش اساسی برای ارتباطات منطقوی نیز می باشد، برای مبارزه با آن، راهکار هایی پیشبینی شود که در آن، زمینه های ایجاد، عوامل رشد و فرصت های فعالیت آنها، شناسایی و قوانین مدل در پارلمانهای ما، طرح و تصویب گردد.  در عین حال، برای مبارزه با تروریزم، همکاری های منطقوی با تقویت ارتباطات منطقوی نیز لازم است. بدون اعتماد به همدیگر و همکاری های صادقانه با یکدیگر و هماهنگ سازی فعالیت های مبارزه با تروریزم، نمی توان علیه تروریزم به موفقیت رسید.

آنچه دراین نشست مایۀ امیدواری است، این که بحث ما در دو مورد متمرکزاست؛ هم مبارزه با تروریسم وافراط گرایی، وهم تقویت همکاری های منطقه ای. اگرتروریستان با اهداف شوم تخریبی و انسان دشمنانۀ شان، می توانند متحد شوند و زندگی ملت های منطقه را به چالش بکشانند، ما که اهداف انسان دوستانه، و  شریفانۀ نجات مردم و انکشاف کشور خود را داریم، چرا متحد نشویم، چرا همکاری های نزدیک و تنگاتنگ فیما بین هم نداشته باشیم، و چرا با تقویت روابط سیاسی و اقتصادی خود، رفاه و آسایش ملت های مان را تضمین نکنیم.

اتصال و همگرایی منطقه ای، در گِرو تبارز عزم  قوی سیاسی و اعمال جسورانۀ همکاری های منطقه ای می باشد، که از طریق آن، زمینه های منافع مشترک منطقه ای ایجاد، فرصت های شغلی توأم با منابع عایداتی تأمین و بالآخره امنیت پایدار در منطقه، فراهم می گردد.

همکاران محترم !

پارلمان و حکومت افغانستان در این زمینه ها همکارخوب همدیگر اند، و ما می توانیم به نمایندگی از مردم خود متضمن تحقق همه تصامیم و فیصله های کنفرانس حاضر، از طریق حکومت خود باشیم، و بر اجرایی ساختن این تصامیم و فیصله ها تعهد نماییم.

هرچند، وضعیت موجود در افغانستان طوریست، که شاید نگاه مثبت نسبت به اوضاع کشور ما کمتر باشد، و افغانستان را تهدیدی برای بروز خطر افراط گرایی و نا امنی برای مردم شان تلقی کنند، در حالی که بستن مرزها و تضعیف روابط اقتصادی و تجاری به بهانۀ این خطر، به هیچ صورت جلو این تهدید را گرفته نمی تواند، و بر عکس گسترش بسترهمکاری است، که می تواند جلو این چالش ها را بگیرد.

در حالیکه از تدویر کنندگان نشست حاضر، میزبانی و مهمان نوازی گرم مقامات جمهوری اسلامی ایران، به خصوص رئیس محترم مجلس شورای اسلامی این کشور، ابراز سپاس و امتنان می نمایم، یکبار دیگر تعهد کشورم را بر اجرای فیصله های این نشست، تجدید می کنم.

ازتوجه تان تشکر

اشتراک هیئت های عالی رتبه ج.ا.افغانستان در نشست افتتاحیه ۳۲ امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران Featured
Sunday, قوس 04 1397

زمان: روز شنبه مورخ 3 قوس 1397

مکان: سالن اجلاس سران کشور های اسلامی- تهران

سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با شعار «قدس محور، وحدت امت» صبح روز شنبه مورخ 3 قوس 1397 مطابق با 24 نوامبر 2018 برای مدت سه روز؛ با سخنرانی و خیر مقدم گویی آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، همزمان با هفته وحدت و با حضور شخصیت‌های لشکری و کشوری ایران، علما و اندیشمندان برجسته جهان اسلام در سالن اجلاس سران کشور های اسلامی- تهران آغاز گردید.
جلالتمآب حامد کرزی، ریاست جمهوری سابق افغانستان و هیئت همراه ایشان، استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه و هیئت همراه ایشان، و جناب فیض محمد عثمانی وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف و جمعی از علمای سرشناس افغانستان در این نشست حضور یافتند. تشکیل نشست هیئت رئیسه به ریاست آیت‌الله اراکی و سخنرانی جلالتمآب حامد کرزای، رئیس جمهوری سابق افغانستان از برنامه های نخستین روز از کنفرانس وحدت اسلامی بود. مهمانان و شرکت کنندگان این کنفرانس پیرامون موضوعات وحدت اسلامی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بیش از ۳۰۰ اندیشمند، سیاستمدار و هنرمند برجسته از ۱۰۰ کشور جهان حضور دارند که می تواند نقشی تعیین‌کننده در افزایش وحدت میان مسلمانان و نزدیکی و هم‌فکری علمای آنها داشته باشد.

اشتراک جناب سفیر در ۲۳۴ مین نشست نمایندگان دایمی سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در شهر ساری Featured
Tuesday, عقرب 15 1397

دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان به تاریخ ۱۴ عقرب ۱۳۹۷ مطابق ۵ نوامبر ۲۰۱۸ در ۲۳۴ مین نشست نمایندگان دایمی سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) با حضورداشت سفرای کشورهای عضو این سازمان، مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران و سید نادر پژوهش سکرتر دوم سفارت ج.ا.افغانستان در تهران در شهر ساری استان مازندران شرکت نمودند. 

در این نشست که به میزبانی سازمان راه آهن ج.ا.ایران برگزار شده بود، در مورد موضوعات مربوط به سازمان بحث صورت گرفت.
قابل ذکر است که در روز دوم برنامه سفرای کشورهای اکو از بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد واقع در شرق استان مازندران بازدید نمودند. این بندر بزرگترین در نوع خود در شمال ایران بوده و تنها بندر شمالی متصل به شبکه سراسری راه آهن ایران و دارای اسکله های منحصر به فرد رو-رو ریلی می باشد.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما