Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در اختتامیه دومین دوره مسابقات رباتیک دانشجویان بین‎الملل دانشگاه های ایران

  • Saturday, حوت 22 1394
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

 دومین دوره مسابقات رباتیک دانشجویان بین‎الملل دانشگاه های سراسر ایران روز شنبه و یکشنبه مورخ 15 و 16 اسفندماه (حوت) 1394 مطابق با 5 و 6 مارچ 2016 به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر- تهران برگزار گردید.

مرحله نهایی این مسابقات بعد از ظهر روز یکشنبه 18 حوت 1394 بین 9 تیم راه یافته به فینال با حضور دکتور نور سفیر کبیر کشورمان و سفیر کشور عراق به همراه استقبال پرشور علاقمندان آغاز گردید. دکتور نور ضمن آن که از نزدیک شاهد رقابت تیم‎های کشورمان بودند، از غرفه­ های فرهنگی و تخصصی محصلین کشورمان در این مسابقات نیز دیدار نمودند.

با پایان یافتن رقابت ها، مراسم اختتامیه در سالن فجر دانشگاه امیرکبیر برگزار گردید که دکتر نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق­ العاده جمهوری اسلامی افغانستان، راجح صابر عبود الموسوی، سفیر کشور عراق، دکتر مجتهدی مدیر کل دانشجویان بین‎الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مسئولین رقابت­ ها به ایراد سخن پرداختند و نظرات خود را درباره مسابقات رباتیک، مسائل فنی مد نظر خویش و روابط بین ملت‎ها بیان کردند. همچنین مسئولان دانشگاه امیرکبیر از تمایل خود به افزایش همکاری­ های علمی و فرهنگی با کشور افغانستان و ایجاد زمینه مساعد جهت جذب دانشجویان افغان تأکید نمودند.

دکتور نور ضمن بیان حمایت سفارت کشورمان از چنین فعالیت­ های علمی و فرهنگی، از درخشش استعدادهای محصلین کشورمان ابراز تقدیر نموده و آن را شکفتن نسلی جدید از کشورمان برشمردند که در هر جای دنیا که فرصتی فراهم آید درخشش خود را در تمامی عرصه­ ها نشان می­ دهند، ایشان افزودند این دستآوردها را می­ توان نویدی بر آینده با سعادت کشورمان تلقی نمود.

ایشان ابراز امیدواری نمودند که پس از سال­ های جهاد و مقاومت کشورمان در دفاع از منطقه و فرامنطقه، روزی برسد که ما نخبگان خود را حمایت نماییم و با توجه به منابع طبیعی خود، آبادانی و توسعه کشورمان را فراهم آوریم.

مراسم اختتامیه با اهدای جوایز نقدی، تندیس و لوح تقدیر به تیم‎های برتر و همچنین تقدیر از برگزار کنندگان این دوره از مسابقات به پایان رسید و لوح یادبود مسابقات به سفیر محترم کشورمان، بخاطر حمایت مادی و معنوی ایشان اهدا شد.

این رقابت­ها با نام ISCR توسط انجمن رباتیک افغانستان (ARA) با همکاری انجمن رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با مساعدت مسئولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید. در این دوره از مسابقات، اعضای تیم‎های شرکت کننده عمدتاً از کشور جمهوری اسلامی افغانستان بودند. ضمن این که دانشجویان کشورهای لبنان، عراق و سوریه نیز در ترکیب تیم‎ها حضور داشتند.

دفعات مطالعه 1187 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین