چاپ اين صفحه

ملاقات معاون سفیر افغانستان با جمعی از هموطنان مهاجر مقیم ایران

  • Wednesday, دلو 28 1394
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

در ادامه نشست های مقام محترم و مسئولین سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با اقشار مختلف هموطنان مهاجر مان، محترم احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار و معاون سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز سه شنبه مورخ 27دلو 1394 مطابق 16 فبروری 2016  با جمعی از نمایندگان مهاجرین افغان مقیم تهران در مقر سفارت دیدار نمودند.

 در این نشست تعدادی از بزرگان و نمایندگان مهاجرین، صحبت کرده، افزون بر ابراز خیر مقدم و مبارکی برای آقای نجم پور بابت آغاز کار شان در سمت جدید، مشکلات و چالش هایی را که دامنگیر شان است، بیان کردند.  نمایندگان مهاجرین احیای پست معاونیت سفارت در تهران را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کردند تا رسیدگی به مشکلات مهاجرین و ایجاد تماس ها با مهاجرین بیشتر گردد.

 

ابتدا آقای احمدی به نمایندگی از حاضرین به بعضی مشکلات مهاجرین اشاره نموده گفت: ما بخوبی آگاه هستیم که سفارت ما در تهران از پرکارترین سفارتخانه های جهان می‌باشد و به خاطر زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر شما تشکری می نماییم. وی از برخی مشکلات که مهاجرین در ایران دارند، یاد آوری کرده خواستار توجه مقامات و مسئولین سفارت در رفع آن شد.

 

سپس معاون سفیر افغانستان ضمن عرض خوشامدید به هموطنان مهاجر و حاضرین خاطر نشان نمودند که دروازه سفارت افغانستان همیشه به روی همه مهاجرین افغان بدون امتیاز و تبعیض باز بوده و سفارت افغانستان خانه همه مهاجرین می باشد. وی بیان داشت سفارت با وجود امکانات و پرسونل محدود و حجم بالای کاری در خدمت مهاجرین عزیزمان بوده و تمام سعی و تلاش خود را برای رفع مشکلات و محدودیت­ها انجام داده و خواهد داد. وی اضافه کرد سفارت افغانستان در تهران بیشتر از 90  درصد وقت و امکانات خویش را صرف خدمت رسانی به مهاجرین می نماید.

 

محترم نجم پور در رابطه به پدیده مهاجرت و مشکلات ناشی از آن صحبت کرده افزود: سفارت در تلاش و پیگیری مداوم در صدد رفع همه مشکلات موجود می باشد. معاون سفیر افغانستان اضافه کردند که ما از دو طریق تلاش داریم همه مشکلات را حل و فصل نماییم. اولاً با مسئولین محترم جانب ایران مشترکاً بالای طرح برای حضور قانونمند مهاجرین افغان در ایران کار می کنیم که در آینده نزدیک عملی خواهد شد. وی بیان داشت که با عملی شدن این طرح و ثبت و راجستر مهاجرین و صدور سند مسافرتی از جانب افغانستان و صدور ویزه کار با آزادی رفت و بر گشت به کشور برای مهاجرین، بخش بزرگی از مشکلات مهاجرین حل می شود. دوم ما در تماس و پیگیری مداوم، برای بدست آوردن قطعه زمین بزرگ به منظور رفع همه مشکلات بابت تنگی جای و نبود مکان مناسب  هستیم که ان شاالله با اعمار مجتمع بزرگ برای سفارت به خصوص بخش قونسلی با معیار های لازم و ایجاد سهولت های بیشتر، بخش بزرگی از مشکلات روزانه مهاجرین رفع  خواهد شد.  

 

در اخیر این دیدار، معاون سفیر افغانستان برای مهاجرین اطمینان داد که سفارت آنچه را در توان دارد برای مهاجرین انجام می دهد.

دفعات مطالعه 1075 مورد
امتياز اين آيتم
(24 راي)
منتشرشده در مهاجرین