Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42
چاپ اين صفحه

نمایشگاه عکس «افغانستان کشور من؛ دنیا خانه‌ من»

  • Saturday, دلو 11 1393
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

نمایشگاه عکس «افغانستان کشور من؛ دنیا خانه‌ من» با حضور محمد افسر ره‌بین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان،افتخار حسین عارف، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو،  سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس و جمعی از عکاسان جوان افغان پنجشنبه 2 بهمن 1393در مؤسسه فرهنگی اکو افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با همکاری موسسه فرهنگی اکو رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و انجمن عکاسی نوآوران افغانستان برگزار شد، رئیس موسسه فرهنگی اکو اظهار داشت: " این نمایشگاه زیبایی ها و روح کشور و ملت افغانستان را به تصویر می کشد و آن تصویر ذهنی موجود از یک کشور جنگ زده را به چالش می کشد."

وی با اشاره به قدرت هنر گفت: " قدرت هنر برای ترویج صلح، در ذات احساسی آن است. هنر می تواند به ملت ها کمک کند تا غم و اندوه ناشی از خشونت را تحمل کنند و تمایل و تعهد برای تلاش در جهت صلح را بر می انگیزد."

در ادامه، محمد افسر ره‌بین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان، با قدردانی از موسسه فرهنگی اکو بخاطر برگزاری این نمایشگاه گفت: " در دنیای رقابت رسانه‌ها، تصویر نقش مهمی در معرفی و شناخت واقعیت و رخدادها دارد".
وی ضمن تأکید بر ادامه روند برپایی چنین نمایشگاه‌ هایی گفت:" باید نمایشگاه‌هایی از تصاویری که تمام نمای افغانستان را نشان می‌دهد، برپا شود."

مرتضی حیدری، دبیر انجمن عکاسی نوآوران افغانستان، نیزگزارشی از روند فعالیت این انجمن و چگونگی برپایی نمایشگاه حاضر ارائه داد .

وی بیان داشت: "جمع‌آوری آثار این نمایشگاه شش ماه طول کشید و حاصل تلاش گروهی هنرمندان و عکاسان بود؛ امیدواریم این نمایشگاه با یک سری از عکس‌های جدیدتر طی دوره‌های بعد برگزار شود."

در این نمایشگاه 50 اثر از 36 عکاس افغان به روی دیوار رفت که این عکس‌ها به زندگی روزمره مردم افغانستان پرداخته است.

دفعات مطالعه 3655 مورد
امتياز اين آيتم
(1 راي)
منتشرشده در مهاجرین