Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42
چاپ اين صفحه

اولین همایش عمومی سازمان نیکو جاپان در تهران برگزار شد

  • Saturday, دلو 12 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

اولین همایش عمومی سازمان  نیکو جاپان در تاریخ 9 دلو 1392 با حضور آقای عبدالله ارساری، دبیر دوم و مسئول امور مهاجرین سفارت افغانستان،آقای برناردو دویل، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، آقای آکیرا چیپا، وزیر مختار و معاون سفیر جاپان و و جمعی از کارآموزان و اساتید این سازمان در فرهنگسرای ولای شهر ری برگزار شد.

در این مراسم آقای موری رئیس سازمان نیکو در ایران به ارایه برنامه های پیش رو این موسسه و کارهایی که در طی ده سال گذشته درمشهد و تهران صورت گرفته، پرداخت.

آقای برنارد دویل، رئیس کمیساریای سازمان ملل متحد از همکاریهای سه جانبه ایران، افغانستان و جاپان در ارتباط با مهاجرین یاد کرد و گفت من از ایران بخاطر مهمانپذیری خوبشان که در هیج جایی دنیا نظیر ندارد و همچنین از جاپان برای کمک هایشان و افغانستان که نماینده سفارت جوانان پرشورشان در این محفل حضور دارند، تشکر میکنم.

عبدالله ارساری نماینده و دبیر دوم سفارت افغانستان با بیان این مطلب که فعالیتهای نیکو بسیار موثر است گفت: علاقه وافر برای تحصیل در ایران در بین مهاجرین وجود دارد و از دولت ایران تشکر میکنیم که این زمینه را آماده میکند و تمام اطفال افغان را در مدارس ثبت نام کردند.

وی افزود: ما سالهای سختی را پشت سر گذاشتیم اما حالا ما یک چهارچوب  و نظام مشخصی داریم و نهادهای قضایی و قانونگذاری داریم و برای تقویت این نهادها نیاز به جوانان متخصص دارد. افغانستان در 10 سال گذشته پیشرفتهای خوبی داشته است کلینیکهای صحی، سرک و مکاتب زیادی در قریه ها و شهرها ساخته شده اما نیاز به نیروی متخصص برای ادامه فعالیتها دارند.

اگر میخواهیم افغانستان آباد و مترقی داشته باشیم، اگر می خواهیم اولاد وطن در آینده پناهنده و مهاجر نباشند؛ باید به فکر بازگشت و بازسازی میهن خود باشیم.

آقای ارساری گفت: ما از خارجیها بخصوص مردم و دولت جاپان تشکر میکنیم اما تاکی باید چشم امید به کشورهای خارجی داشته باشیم. ما نیازمند حضور پر رنگ متخصصین که در کشورهای دیگر تحصیل کرده اند در افغانستان هستیم و امروزه افرادی که از ایران فارغ التحصیل شدند نیز در افغانستان از وزارت گرفته تا ولایت، نماینده پارلمان و مشاور رئیس جمهور مصروف به خدمت هستند.

در ادامه همایش معاون سفیر جاپان آقای آکیرا چیپا گزارش مختصری از کمکهای دولت و مردم جاپان به افغانستان  ارایه نمود.

در پایان این مراسم از معلمان و استادان سازمان و همچنین کارآموزان که فارغ التحصیل شدند تجلیل شد

دفعات مطالعه 5774 مورد
امتياز اين آيتم
(9 راي)
منتشرشده در مهاجرین
عنوان برچسب‌ها

آيتم‌هاي مرتبط