Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

افتتاح اولین مرکز سلامت روان برای مهاجرین افغانستانی در تهران

  • Wednesday, سرطان 26 1398
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

اولین مرکز سلامت روان روز دوشنبه 24 سرطان 1398 توسط اداره سلامت شاروالی منطقه ۲۰ تهران، مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی و کانون علمی و فرهنگی نخبگان افغانستان در محله ۱۳ آبان شهرری گشایش یافت.

عبدالغفور لیوال، سفیرکبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران در پیامی که به مناسبت گشایش این مرکز توسط سید ابراهیم حجازی، اتشه امورمهاجرین این سفارت قرائت شد، از این‌که با اندیشه‌های ناب و ارزشمند نخبگان مهاجر و مساعدت‌های بی‌دریغ میزبانان و همیاران سخاوتمند آنان در دانشگاه علامه طباطبائی و شهرداری تهران، شاهد گشایش اولین مرکز توسعه سلامت روان مهاجر در این منطقه تهران بزرگ هستیم، ابراز خرسندی کرده و تاکید نموده است، بیماری های روانی بیش از بیماری های جسمی ساری اند و جامعه نمی تواند از آسیب های آن مصون باشد، بی توجهی به سلامت روان ممکن است تمام لایه های نظام اجتماعی را با آسیب جدی مواجه سازد.

 این مرکز آموزشی ـ پژوهشی و مشاوره‌های روان‌شناختی مخصوص مهاجران افغانستانی در ایران با هدف تأمین، حفظ و ارتقای سلامت روانی مهاجران افغانستانی و پیش‌گیری از آسیب‌های روانی و اجتماعی، از طریق دسترسی عادلانه مهاجران به خدمات مشاوره‌ای و روان‌شناسی راه‌اندازی شده است. استفاده از ظرفیت دانشجویان و دانش آموختگان مهاجر افغانستانی به نفع جامعه مهاجر ساکن ایران از اهداف دیگر تأسیس این مرکز است. در شروع کار این مرکز، سه داکتر و 18 روانشناس به ارائه خدمات می پردازند.

دفعات مطالعه 1969 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین