Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

دیدار سرپرست سفارت افغانستان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران و بازدید از دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه

  • Sunday, ثور 29 1398
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیرمختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز شنبه مورخ 28 ثور ۱۳۹۸ مطابق با 18 می ۲۰۱۹ بنا به دعوت دانشگاه علوم پزشکی تهران با عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه و دکتر رامین کردی معاون بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

در جریان این دیدار که در ستاد مرکزی این دانشگاه انجام شد دکتر شعبانی مدیر توسعه امور بین الملل، دکتر میرزایی مسئول دسک همکاری های علمی ایران و افغانستان این دانشگاه نیز حضور داشتند.
دکتر کریمی در ابتدا با ذکر سابقه 85 ساله این دانشگاه اطلاعات کاملی از فعالیت های این دانشگاه ارائه داده به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان اشاره کردند و گفتند از معاونت بین الملل خواسته اند که ارتباط با کشورهای همسایه از جمله افغانستان در حیطه هایی از جمله پذیرش و آموزش دانشجویان، انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک و دید و بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های موجود در این دانشگاه صورت بگیرد. وی همچنین ابراز آمادگی این دانشگاه برای پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته‌های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را اعلام کرد.
در ادامه آقای احمد هارون نجم پور ضمن تشکر از دعوت این دانشگاه از ایشان ابراز داشتند، علوم پزشکی عمده نیاز تحصیلی افغانستان است و با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور، علاقمندیم از تجربه و دانش ایران نهایت استفاده را ببریم. وی با اشاره به تعداد قابل توجه دانشجویان افغانستانی در رشته های انسانی و حقوق و علوم سیاسی در ایران و پذیرش بسیار کم این دانشجویان در رشته های پزشکی و رشته های زیرمجموعه آن گفت، به نظر می رسد پیشبینی راهکارهایی برای کاهش هزینه های تحصیل در رشته پزشکی سیل قابل توجهی از متقاضیان این رشته تحصیلی را روانه دانشگاه های ایران خواهد کرد.
در خاتمه آقای نجم پور گفتند گفتگوهای مطرح شده را به نهادهای مربوطه در داخل افغانستان منتقل کرده و شخصا پیگیری می کنند و گفتند در زمینه تحصیل دانشجویان افغانستانی در ایران تفاهم‌نامه‌های زیادی وجود دارد و امیدوار است این دیدارها در جهت عملی سازی توافقات پیشین باشد. ایشان در ادامه خواهان افزایش تسهیلات برای مهاجرین افغان در ایران به‌خصوص در حوزه شهریه‌ها و ریالی شدن آن شدند.

در ادامه دیدار از این دانشگاه آقای احمد هارون نجم پور از دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران بازدید و با رئیس، معاون آموزشی و نمایندگان گروه‌های آموزشی و معاونان آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند. این دانشکده نیز آمادگی‌ها و امکانات خود را برای همکاری و جذب دانشجویان بین‌الملل درزمینه های انتشار ژورنال ها و مقالات مشترک، اشتراک و اجرای پروژه های سازمان بهداشت جهانی در افغانستان آموزش اساتید، برگزاری short course و summer course و ورکشاپ های مختلف برای آموزش علاقمندان افغانستانی و همچنین تبادل استاد را ارائه دادند.
آقای جمال انصاری مسئول بخش دانشجویی سفارت نیز در این دیدارها سرپرست سفارت را همراهی می نمودند.

دفعات مطالعه 1654 مورد
امتياز اين آيتم
(1 راي)
منتشرشده در مهاجرین

تصاوير گالري