دیدار معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش با نمایندگان جامعه ورزشی مهاجرین افغان در ایران در حضورداشت مستشار وزیر مختار و معاون سفیر افغانستان

زمان: روز چهارشنبه مورخ 17 دلو/ بهمن 1397

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران بعد از ظهر روز چهارشنبه مورخ 17 دلو/ بهمن 1397 مطابق با 6 فبروری 2019 از آقای حمیدالله کبیر، معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و آقای محمد اعظم کوهی، آمر فدراسیون ها در مقر سفارت میزبانی نمودند؛ در ضمن این ملاقات، با همکاری آقای نجم پور معاون سفیر، آقای شفیق شرق آتشه فرهنگی سفارت و آقای یعقوب هوشمند، معاون ایشان زمینه برای دیدار هیئت مربوطه با نمایندگان جامعه ورزشی مهاجرین افغان در ایران مهیا گردید.
این نشست که با حضور گسترده و پرشور نمایندگان جامعه ورزشی مهاجر افغان ساکن ایران از ولایات و مناطق مختلف از جمله تهران، قم، اصفهان، شیراز، کرمان و سیستان و بلوچستان همراه بود، با تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی کشور آغاز گردید.
در ابتدای این نشست آقای نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر کشورمان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و ورزشکاران مهاجر افغان در ایران، فراهم شدن زمینه چنین دیدارهایی را ارزشمند بر شمرده و بر لزوم ایجاد هماهنگی ها و انسجام میان نمایندگان جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران تأکید نمودند.
آقای نجم پور به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های درخشان در میان جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران اشاره داشته و خاطر نشان ساختند در صورت برنامه ریزی صحیح و شناسایی این نخبگان شاهد شکوفایی و درخشش ایشان در عرصه های مختلف ورزشی برای سربلندی کشورمان خواهیم بود.
معاون محترم سفیر افغانستان افزودند لازمه بهره مندی از این فرصت ها، رفع اختلافات و پراکندگی سلایق برای رسیدن به یک حرکت دسته جمعی و اتفاق نظر با حضور همه جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران است؛ که در این راه جلسات مداومی را در سفارت با حضور نمایندگان ایشان دایر نموده ایم و شرایط خوبی نیز فراهم گردیده است. ایشان در پایان ابراز امیدواری نمودند در نتیجه این نشست نیز مشکلات و مسائل جامعه ورزشی مهاجر افغان مطرح گردیده و اقدامات لازم برای رفع نیازمندی ها صورت بگیرد تا شاهد درخشش و حضور این نخبگان ورزشی در سطوح ملی کشور باشیم.
جناب آقای شفیق شرق، آتشه فرهنگی سفارت نیز در این نشست ضمن تأکید وجود یک جامعه چند ده هزارنفری ورزشی با استعدادهای ارزشمند در میان مهاجرین افغان در ایران، به بیان مسائل، برنامه ها، اقدامات و پیشنهادات بخش فرهنگی سفارت در این زمینه پرداختند. آقای شرق بر ایجاد نهاد و ساختار اساسی ورزشی برای مهاجرین افغان در ایران تأکید داشتند.
پس از ایشان نیز نمایندگان ورزشی مهاجر افغان در ایران به طور مفصل از میان خانم هاو آقایان، مسائل و مشکلات خویش را در زمینه های مختلف اقامتی، حمایتی و حرفه ای و همچنین نیازمندی های خویش را به منظور ایجاد انسجام و هماهنگی با تأیید و همراهی سفارت و مقامات ورزشی کشور، ارائه نمودند.
جناب آقای حمیدالله کبیر، معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش کشورمان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان نمایندگان ورزشی مهاجرین افغان؛ از تلاش ها و پیگیری های بخش فرهنگی سفارت برای رفع مسائل بخش ورزشی مهاجرین تقدیر نمودند. آقای کبیر افزودند که حضور پرشور و با انگیزه جامعه ورزشی مهاجرین برای ما احساس مسئولیت متقابل را نسبت به شما افزایش می دهد و البته امیدواریم که با پایان فصل مهاجرت در خدمت شما در کشور خویش افغانستان باشیم.
معاون محترم تربیت بدنی و ورزش کشور نیز در این نشست بر لزوم ایجاد نهادهای پاسخ گو، اتحاد و هم صدایی میان جامعه ورزشی مهاجر افغان با رعایت اخلاق و روحیه ورزشی تأکید نموده و یادآور شدند که شرط اول برای ورزشکاران ما آن است که ورزش برای آنان زمینه های آرامش و روحیه بخشی را فراهم آورد. ایشان خواستار رفع تک روی ها، غرض ورزی ها و منفعت طلبی ها در میان جامعه ورزشی مهاجر شده و خاطر نشان ساختند سربلندی و درخشش هر ورزشکار ما موجبات افتخار آفرینی برای همه ملت افغانستان خواهد بود.
آقای کبیر برای انتخاب نمایندگان هر رشته ورزشی در میان مهاجرین افغان در ایران با تفاهم و هماهنگی با سفارت افغانستان توضیحات لازم را ارائه نمودند تا از این طریق همکاری های لازم برای رفع مسائل و مشکلات ایشان با مرکز صورت بگیرد. ایشان اطمینان دادند که با تعیین طرزالعمل ها و برنامه های منسجم، زمینه های لازم برای رفع مسائل و مشکلات و همچنین فراهم آوردن حمایت های لازم از اقشار مختلف ورزشی مهاجر افغان در ایران ایجاد گردد و با حضور نخبگان ورزشی مهاجر در سطوح ملی شاهد درخشش و افتخارآفرینی ایشان برای کشور باشیم.

دفعات مطالعه 915 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 35 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما