دیدار و ملاقات دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر افغانستان با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان مقیم ایران

زمان: چهارشنبه مورخ 28 قوس 1397

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوري اسلامي ايران، بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ 28 قوس 1397 مطابق با 19 دسامبر 2018 با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان مقیم ایران در مقر سفارت ملاقات و گفتگو نمودند.
در ابتدای این دیدار آقای سید علی حسینی، اتشه بخش معارف سفارت توضیحاتی را درخصوص فعالیت های بخش معارف سفارت ابراز داشتند. ایشان پلان کاری این بخش را حول 3 محور بیان داشتند که عبارتند از: ایجاد و تقویت ارتباط مناسب با مدیران و معلمین، احصائیه جدید از مکاتب فعال، ایجاد و تقویت روابط و هماهنگی با نهادهای ذیربط در جمهوری اسلامی ایران مانند وزارت آموزش و پرورش، اداره کل اتباع خارجی و بعضی از موسسات بین المللی فعال در زمینه پناهندگان. ایشان همچنین افزودند در راستای ایجاد روابط مناسب با مدیران و معلمین مدارس خودگردان جلسات متعدد کاری را با این عزیزان برگزار کرده اند و صدور سابقه تعلیمی، صدور کارت سوانح برای دانش آموزان این مدارس، بررسی اسناد جعلی بنام مدارس خودگردان و صدور بیش از 1900 نامه به وزارت آموزش وپرورش ایران برای ثبت نام کودکان مهاجر بازمانده از تحصیل را از جمله خدمات ارائه شده عنوان نمودند.
آقای حسینی با اشاره به سفر وزیر آموزش و پرورش ایران به کابل در آینده نزدیک، بر پیگیری جدی تفاهم نامه آموزشی بین وزارت آموزش و پرورش ایران و وزارت معارف افغانستان تاکید نمودند.
در این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران و معلمین مکاتب خودگردان ابراز داشتند: بدون شک اهمیت تعلیم و تربیت بر همه معلوم است و دنیا و ملت و کشوری رو به تعالی و ترقی می آورد که در این عرصه موفقیت داشته باشد. ایشان نیروی انسانی را سرمایه های بی بدیل ملت ها خواندند و افزودند: بدون شک پایه و اساس تقدم پیشرفت علمی، مدارس می باشد زیرا مدارس از دو بعد دارای اهمیت می باشند که عبارتند از: بعد علمی و بعد تربیتی. ایشان از داشتن چنین مدیران و معلمینی که با تحمل تمامی مشکلات و زحمت ها و دغدغه ها نسل نو مهاجرین مقیم در کشور برادر جمهوری اسلامی ایران را مورد تربیت و تعلیم قرار می دهند، ابراز امتنان نمودند.
سفیر محترم کشورمان با اشاره به مشکلات عالم مهاجرت از جمله مشکلات هویتی تاکید نمودند که نباید فراموش شود که شما این ویژگی و امتیاز را دارید که در کشور برادر و همسایه و هم فرهنگ و هم زبان مهاجر شده اید، که این امر باعث می شود که تفاوت هویتی چندانی وجود نداشته باشد و این در حالی است که سایر هموطنان ما که در کشورهای دیگر مهاجر شده اند حتی به زبان خود نمی توانند صحبت کنند. در دنیای امروز می توان مشکل هویت را تا حدودی مرتفع ساخت که در این خصوص مدیران و معلمین مکاتب نقش عمده ای می توانند داشته باشند زیرا آنان می توانند در کنار تعلیم تا جایی که می توانند کشور خود را به نسل جدید جامعه مهاجرین معرفی نمایند.
ایشان همچنین با اشاره به تحولات مثبتی که در کشور جمهوری اسلامی ایران در رابطه با عموم مسائل مهاجرین و بخصوص در عرصه تحصیلات عالی رخ داده است، اظهار داشتند امیدواریم که سفر وزیر محترم آموزش و پرورش ایران به کابل سفر پردستاوردی باشد و سفارت نیز هرچه که در توان داشته باشد برای ایجاد سهولت های بیشتر برای شما عزیزان دریغ نخواهد کرد. ایشان همچنین از انجام پیگیری های لازم در مورد مسائل مربوط به مدارس و مکاتب خودگردان به این عزیزان اطمینان دادند.
در این نشست آقایان سیدنادر موسوی، حسین علی حسن پور، محمد عارف سلیمی، سلیمانی و خانم فاطمه خاوری به نمایندگی از جامعه مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان از ولایات مختلف ایران از جمله تهران، قم، اصفهان، مشهد به بیان مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.
دکتور نور در پایان این نشست ضمن گرفتن عکس یادگاری با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان در ایران کار این عزیزان را دارای تاثیرات ماندگار دانستند و برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی هر چه بیشتر در مسیر تربیت نسل جدید مهاجرین نمودند.

دفعات مطالعه 903 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما