چاپ اين صفحه

دیدارهای جداگانه سفیر کبیر افغانستان با اقشار مختلف مهاجرین افغان در ایران (2)

 زمان: سه شنبه مورخ 24 دلو 1396 مطابق با 13 فوریه 2018

مکان: مقر سفارت

دوم: دیدار و ملاقات سفیر کبیر افغانستان با اعضای ستاد همبستگی ملی شهید وحدت ملی، شهید مزاری

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز سه شنبه مورخ 24 دلو 1396 مطابق با 13 فوریه 2018 با اعضای ستاد همبستگی ملی شهید وحدت ملی، استاد مزاری دیدار نمودند.
آقای احمدی به نمایندگی از این ستاد در ابتدای این نشست از زمان اختصاص داده شده به ایشان سپاس گزاری نموده و افزودند سفیر محترم و سفارت همواره در طول سالیان با خدمات ارزشمندشان در کنار مهاجرین بوده اند و ما نیز وظیفه خود می دانیم که در کنار شما باشیم و از این تلاش ها قدردانی نماییم.
ایشان ضمن بیان سابقه و فعالیت های ستاد مربوطه از وحدت ملی و یگانگی به عنوان یکی از اصل های اساسی و افتخارات این ستاد یاد نمودند. آقای احمدی افزودند که جذب نیروهای جوان و تحصیلکرده در کادر سفارت نشانه ای دیگر از تدبیر و درایت مقام محترم سفارت بوده و از این مسئله ابراز خرسندی نمودند.
ایشان همچنین از دیگر خدمات سفارت همچون ارسال تیم سیار تمدید پاسپورتهای خانوار به شهرهای مختلف ایران و ارائه سایر خدمات شایسته قونسلی در بخش های تثبیت هویت و پاسپورت ماشین خوان، که موجب سهولت فراوانی برای خانواده های مهاجر ساکن در شهرهای مختلف ایران گردیده یاد نموده و یادآور شدند که تمامی این خدمات و تسهیلات با زحمات و تلاش های ایشان و همکاران گرامی ایشان به وجود آمده و در این راه از خداوند متعال برای ایشان آرزوی سعادت و کامیابی و موفقیت هر چه بیشتر را نمودند.
دکتور نور، مقام محترم سفارت در این نشست ضمن عرض خیر مقدم و تشکری از حضور نمایندگان، خدمات و تسهیلات فراهم شده را نتیجه زحمات و تلاش های شبانه روزی کادر سفارت دانستند و خاطر نشان ساختند که ما پس از این نیز همچون گذشته همه تلاش خود را در جهت ایجاد تهسیلات هر چه بیشتر برای مهاجرین گرامی به کار خواهیم گرفت. ایشان افزودند سفارت در تلاش است تا مشکلات مربوط به محدودیت های مکانی خویش را بر طرف نماید تا بتواند روزانه پاسخگوی نیازهای جمعیت بیشتری از مهاجرین عزیز در فضای مساعدتری باشد، ایشان افزودند در این مسیر از همکاری های گسترده مراجع مربوطه کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران نیز سپاس گزاریم و امیدواریم با ادامه این همکاری ها زمینه را برای رفت و برگشت مهاجرین افغان در ایران نیز فراهم سازیم.
سفیر محترم کشورمان در پایان یادآور گردیدند کشورمان افغانستان از نظر منابع مادی و انسانی هیچ کمبودی ندارد و گسترش وحدت و یگانگی زمینه ساز آبادانی کشورمان خواهد شد و با بازگشت نیروی متخصص و تحصیل کرده مهاجرین ان شاالله زمینه توسعه و پیشرفت کشورمان فراهم می گردد.

دفعات مطالعه 785 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین