Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

دیدار و ملاقات سفیر کبیر افغانستان با جمعی از نمایندگان دانشجویان مهاجر افغان از دانشگاه های مختلف در ایران

  • Saturday, دلو 21 1396
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

 زمان: شنبه مورخ 21 دلو 1396 مطابق با 10 فوریه 2018

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز شنبه مورخ 21 دلو 1396 مطابق با 10 فوریه 2018 با جمعی از نمایندگان دانشجویان مهاجر افغان از دانشگاه¬های مختلف در ایران از شهرهای تهران، قزوین، البرز، سمنان، شیراز و قم دیدار و ملاقات نمودند.
در ابتدای این نشست آقای بازرگان، نماینده دانشجویان دانشگاه خوارزمی یکی از دانشجویان حاضر در این نشست ضمن بیان تشکری از زمینه فراهم شده برای دیدار دانشجویان و فرهنگیان مهاجر افغان با مقامات سفارت، افزودند نقش سفارت برای اتباع افغان در ایران به عنوان پشتیبان ابعاد هویتی و حقوقی آنان است و پل ارتباطی مردم با دولت می باشد که از این حیث همواره ما شاهد تلاش ها و اقدامات شایسته ای از جانب سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و شخص سفیر بوده ایم و دستآوردهایی همچون تسهیل در فرآیندهای مختلف کنسولی و مسائل پاسپورت بویژه برای دانشجویان قابل قدردانی و سپاس گزاری می باشد. ایشان یادآور شدند که باید اذعان نمود که تمامی این خدمات و تسهیلات جز با زحمات و تلاش های شما به وجود نیامده و در این راه از خداوند متعال برای شما آرزومند سعادت و کامیابی و موفقیت هر چه بیشتر هستیم.
آقای اسماعیلی دانشجوی افغان استان البرز نیز خواستار ادامه این خدمات شایسته و ارزنده گردید و به همین ترتیب آقای موسوی به نمایندگی از مجمع دانشجویان استان قم بار دیگر از تسهیلات فراهم شده برای دانشجویان افغان در ایران تشکری نموده و با اشاره به حضور مستمر سفیر محترم در برنامه های علمی و فرهنگی و مجامع مختلف مهاجرین افغان در ایران این حضور را ارزشمند خوانده و با آرزوی کامیابی برای ایشان بر حضور مداوم مقامات محترم سفارت در این برنامه ها تأکید نمودند.
آقای کریمی یکی دیگر از حاضرین در این نشست نیز با اشاره به جلسات و نشست های متعدد مقام محترم سفارت با مسئولین و مقامات ایرانی در سطوح مختلف وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و همچنین دیدار با رؤسای دانشگاه های ایران، این دیدارها و رایزنی ها را مفید و ارزشمند دانسته و خواستار ادامه برنامه های سفارت در این زمینه گردیدند.
دکتور نور، سفیر محترم کشورمان در این نشست ضمن عرض خیر مقدم و تشکری از حضور دانشجویان عزیز در سفارت، افزودند تمامی خدمات و تسهیلات فراهم شده نتیجه زحمات و تلاش های شبانه روزی کادر سفارت بوده و ما پس از این نیز همچون گذشته همه تلاش خود را در جهت ایجاد تهسیلات هر چه بیشتر برای مهاجرین گرامی به کار خواهیم گرفت. ایشان افزودند سفارت در تلاش است تا مشکلات مربوط به محدودیت های مکانی خویش را بر طرف نماییم تا بتوانیم روزانه پاسخگوی نیازهای جمعیت بیشتری از مهاجرین عزیز در فضای مساعدتری باشیم.
ایشان تأکید نمودند دانشجویان مهاجر افغان در ایران سرمایه های ارزشمند کشور افغانستان در ایران هستند و امید آینده کشور در دستان شماست. مهمترین جهادی که ما در آینده خواهیم داشت، جهاد سازندگی است و دانشجویان عزیز ما در این عرصه برای آبادانی کشورمان نقش آفرینی خواهند نمود.
ایشان همچنین خاطر نشان نمودند که همه اتباع و دانشجویان مهاجر افغان در ایران برای سفارت اهمیت دارند و امیدواریم دانشجویان عزیز نیز بازوی مستحکمی برای سفارت خویش باشند تا بتوانیم خدماتی هر چه شایسته تر را ارائه دهیم.
ایشان در پایان ضمن گرفتن عکس یادگاری با میهمانان و دانشجویان عزیز از حضورشان قدردانی نمودند.

دفعات مطالعه 846 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در مهاجرین