مهاجرین (117)

دیدار و ملاقات دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر افغانستان با معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری Featured
Tuesday, قوس 27 1397

زمان: دوشنبه مورخ 26 قوس 1397

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوري اسلامي ايران، بعد از ظهر روز دوشنبه مورخ 26 قوس 1397 مطابق با 17 دسامبر 2018 با جناب آقای دكتر غلامعلی فرزی، معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری در مقر سفارت ملاقات و گفتگو نمودند.
در این دیدار آقای دکتر فرزی با معرفی دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دومین دانشگاه بزرگ ایران در شمال شرق این کشور که دارای 150 دانشجوی افغان از جمعیت 8 هزاری دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه می باشد؛ ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری علمی و آموزشی با وزارت تحصیلات عالی جمهوري اسلامي افغانستان از اساتید دانشگاه های افغانستان جهت ادامه تحصیل در مقاطع ماستری و دوکتورا در این دانشگاه دعوت نمودند. ایشان با اشاره به مشترکات فراوانی که بین دو کشور ایران و افغانستان وجود دارد در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه های افغانستان اعلام آمادگی نمودند و بر برقراری ارتباطات موثر بین این دانشگاه با مراکز آموزشی در افغانستان تاکید نمودند. ایشان همچنین به برخی از مشکلات دانشجویان افغان شاغل به تحصیل در دانشگاه حکیم سبزواری اشاره نمودند.
در این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن استقبال از این همکاری ها، وجود زبان مشترک میان دو کشور را زمینه ساز آموزش و کسب علم و دانش از سر چشمه آن توسط دانشجویان مهاجر افغان در ایران دانسته و از آن به عنوان یک ویژگی ارزشمند یاد نمودند. ایشان با اشاره به جمعیت فراوان تحصیلکردگان در کشور اظهار داشتند: ما ده ها هزار دانشجو در کشور داریم که جذب این دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاه های ایران به مهارت های خود دانشگاه های ایران بستگی دارد. ایشان همچنین بازگشت پر افتخار و درخشان جوانان تحصیل کرده مهاجر افغان از ایران را مایه سربلندی دو ملت دانستند.
دکتور نور پیشرفت علمی را اقتدار واقعی یک ملت خواندند و همکاری های علمی مشترک میان دو کشور هم ریشه و هم پیشینه افغانستان و ایران را زمینه ساز رشد و توسعه علمی برشمردند.
معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری در پایان این نشست ضمن دعوت از سفیر محترم کشورمان جهت بازدید از این دانشگاه، لوح و نشان مخصوص این دانشگاه را به سفیر محترم کشورمان اهداء نمودند. در این نشست جناب آقای شفیق شرق، آتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان و آقای سلطان حمید یفتلی، سكرتر اول و مسؤل تشریفات سفارت نیز حضور داشتند.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در جلسات افتتاحيه 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی Featured
Tuesday, قوس 27 1397

زمان: دوشنبه مورخ ٢٦ قوس ۱۳۹۷

مکان: دبیرخانه اکو-تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان صبح روز دوشنبه مورخ ٢٦ قوس ۱۳۹۷ مطابق با ١٧ دسامبر ۲۰۱۸ در 29 مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی در دبیرخانه اکو واقع در تهران اشتراک نمودند.
شورای پلانگذاری منطقه ای یکی از نهادهای تصمیم گیرنده سازمان اکو می باشد که همه ساله جلساتی را در قالب کمیته های تخنیکی برگزار می کند تا ضمن بررسی فعالیت های انجام شده سال گذشته، برنامه و فعالیت های آتی سازمان اکو و موسسات ذیربط را ترسیم نماید. 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) نیز با هدف بررسی عملکرد سالانه و موضوعات مهم مربوط به فعالیت های سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در سال 2018 و مرور عرصه های حائز اولویت سازمان که نیاز به همکاری و برنامه ریزی بیشتر دارد، برگزار گردیده است.
سفیر محترم کشورمان كه رياست هيئت افغانستان در مراسم افتتاحيه را داشت در سخنراني خود با اشاره به نقش سازمان همکاری های اقتصادی در توسعۀ همگرایی اقتصادی، منطقوی و ترویج توسعۀ اقتصادی-اجتماعی در کشورهای عضو، اظهار داشتند: چنین همکاری ها همچنان در تقویت پیوندهای مشارکتی و اعتماد متقابل نقش مهمی را ایفا می نمایند که از جملۀ عناصر مهم برای یک جامعۀ بین المللی با امنیت، سعادتمند و متحد می باشند. افغانستان به عنوان یک عضو فعال این سازمان، تمام تلاش خود را می نماید که در کنار سایر کشورهای دوست و برادر قدمهای سازنده ای در زمینه عملی ساختن اهداف، موافقتنامه ها، پروژه ها و دورنمای ایکو برای سال 2025 بردارد.
دوکتور نور تروریزم، بنیاد گرایی خشن و مواد مخدر را مواردی برشمردند که بطور جدی صلح، امنیت و توسعۀ اقتصادی و پایدار منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد. ایشان بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه با یکدیگر برای مقابله با این خطرات تاکید نمودند.
قابل ذکر است که 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی از 17 تا 20 دسامبر 2018 به مدت 4 روز برگزار می باشد.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در جمع مهاجرین افغان با حضورداشت معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور Featured
Saturday, قوس 10 1397

زمان: پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397

مکان: مسجد جامع ارشاد، شهرری- تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ظهر روز پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397 مطابق با 29 نوامبر 2018 ضمن اشتراک در همایش مردمی و بزرگ تحت عنوان "صلح و چالش های پیش رو و یادبود شهدای اخیر ارزگان، مالستان، جاغوری و حمله تروریستی اخیر در محفل تجلیل از میلاد پیامبر اسلام در کابل" با حضور داشت استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور؛ در محل مسجد جامع ارشاد، شهرری تهران سخنرانی نمودند.
این محفل با شکوه با قرائت آیات قرآن کریم آغاز شد و پس از آن مجری ضمن تقدیر از زحمات و دستآوردهای سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در ایجاد سهولت های هرچه بیشتر از سفیر محترم کشورمان دعوت به سخنرانی نمودند.
دکتور نور ضمن عرض خیرمقدم به استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه و مهاجرین گرامی، طی سخنان خویش در خصوص مسائل و مشکلات مهاجرین افغان و اقدامات سفارت در هر بخش که از طرف مجری محفل مطرح شده بود؛ توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان همچنین ضمن اشاره به محدودیت مکانی سفارت بیان داشتند که سفارت طی سال های گذشته تا کنون شدیداً پیگیر بکارگیری فضای بزرگتری می باشد و امیدواریم که هر چه زودتر به نتایج عملی دست یابیم اما در این مدت نیز سعی شده با جابه جایی های صورت گرفته و اجاره ساختمان دیگری، کل فضای ساختمان سفارت صرف امور قونسلی گردد تا فضای مساعدتری فراهم شود.
سفیر کبیر افغانستان افزودند با توجه به جمعیت میلیونی مهاجرین افغان در ایران و حجم بالای کاری سفارت، ما تمام توان خویش را به کار گرفته ایم تا پذیرای امور مهاجرین عزیز کشورمان باشیم، اما با توجه به ظرفیت محدود مکانی، زمانی و پرسنلی سفارت مجبوریم برخی امور قونسلی از جمله تثبیت هویت را که با توجه به تخفیف های ارائه شده دربخش پاسپورت ماشین خوان با افزایش مراجعات مواجه گردیده است؛ به تدریح و بر اساس نوبت دهی اینترنتی پیش ببریم. ایشان یادآور گردیدند که امسال سال بسیار خوبی برای مهاجرین افغان در ایران بود و دستآوردها خوبی از جمله طرح رفت و آمد مهاجرین عزیز به کشور بدون ابطال مدارک اقامتی اشان؛ را شاهد بودیم.
پس از ایشان نیز استاد حاج محمد محقق، معاون ریاست محترم اجرائیه کشور سخنرانی نمودند. ایشان یادآور گردیدند که بنده از نزدیک شاهد تلاش های سفیر محترم کشور برای رفع مشکلات مهاجرین می باشم و امید است مهاجرین گرامی نیز از وجود ایشان بهره ببرند. ایشان پس از آن در رابطه با موضوع همایش به سخنرانی پرداختند.

ملاقات وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران Featured
Sunday, قوس 04 1397

زمان: روز شنبه مورخ 3 قوس 1397

مکان: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ج.ا. ایران

جناب آقای فیض محمد عثمانی وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با حضورداشت آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر و همچنین جمعی از دیپلمات های سفارت عصر روز شنبه مورخ 3 قوس 1397 مطابق با 24 نوامبر 2018 با آقای سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران در دفتر کار ایشان دیدار نمودند.
دو جانب در این دیدار در رابطه با مسائل مشترک و همکاری های دو کشور در عرصه های آموزش حجاج قبل از سفر به مکه مکرمه، کانون های تعلیمی مساجد، فعالیت های قرآنی و اوقاف و خیرات گفتگو و تبادل نظر نمودند و علاوه بر آن بر تقویت همکاری ها در زمینه های چاپ و نشر و ارتباط کاری بخش های مربوط وزارت های مورد نظر دو کشور تأکید نمودند. در این دیدار همچنین وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف درخواست همکاری در زمینه انتقال تجربیات مختلف جانب ایران پیرامون موضوعات اوقاف، مساجد و تحقیق و مطالعات اسلامی نمودند.

اشتراک هیئت دیپلماتیک سفارت در دومین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغان دانشگاه‌های ایران Featured
Thursday, میزان 19 1397

 زمان: چهارشنبه مورخ 18 مهر 1397

مکان: سالن شهید چمران، دانشگاه تربیت مدرس تهران

مرحله نهایی و مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغان دانشگاه‌های ایران با حمایت گروه دانشجویی "همدل"، عصر روز چهارشنبه مورخ 18 مهر 1397 مطابق با 10 اکتبر 2018 در سالن چمران دانشگاه تربیت مدرس تهران با حضور آقایان شفیق شرق، اتشه فرهنگی و سید نادر پژوهش، سکرتر دوم و همچنین همکاران بخش مطبوعاتی سفارت برگزار گردید.
در این مراسم دکتر سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در یک پیام تصویری زنده، بیان داشت که به دنبال تأکید و فرمان رهبری ایران در مورد ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغان، امروز کودکان مهاجر وارد نظام آموزش و پرورش شده‌اند. ایشان تأکید کرد که هنوز موانعی سد راه حضور کودکان افغان در نظام آموزش و پرورش ایران وجود دارد که ایشان به سهم خود کوشش می‌کند این موانع کاهش یابد. وی بااشاره به کمپاین "از مهر جا نمانند"، تصریح کرد که هیچ کودک افغانستانی در ایران نباید از کلاس و مدرسه دور بماند.
خانم گیتی خامنه، از مجریان سرشناس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در یک پیام تلفنی از علاقه مندی خود به فرهنگ افغانستان و مهمان‌نوازی، خون‌گرمی و ادب شهروندان این کشور سخن گفت.
فرزانه معصومیان، مجری شناخته‌شده و استاد فن بیان ایرانی نیز بیان داشت که عزیزان دانشجوی افغان، خیلی بهتر از ایرانی‌ها عمل می‌کنند، دلیل هم دارد؛ سختی‌هایی که کشیدند و من به زودی، آینده خیلی خوبی را نه فقط در بحث سواد ارتباطی، در مباحث دیگر هم برای‌شان می‌بینیم.
آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز طی سخنرانی خویش به نیابت از سفیر کبیر افغانستان در تهران، برگزاری مؤفقانه‌ی دومین دور مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستان مقیم ایران را به دانشجویان و نهادها و شخصیت‌های همکار در برگزاری مسابقات تبریک گفت. وی هم‌چنین از ریاست دانشگاه تربیت مدرس به خاطر فراهم‌سازی زمینه‌ی برگزاری مسابقات در این دانشگاه و از وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به خاطر ارسال پیام تشویقی به اشتراک کنندگان مسابقات، سپاس‌گزاری نمود. اتشه فرهنگی سفارت افغانستان با ابراز امتنان از داوران و مجریان ایرانی به خاطر حضور و تشویق دانشجویان افغانستانی افزود: سخن و سخنرانی در فرهنگ ما و تمامی فرهنگ‌ها و جوامع جایگاه ویژه‌ای دارد و بزرگان زیادی درباره‌ی ارزش سخن، سخنوری، شیوه‌ و موقع‌ سخن گفتن ابراز نظر کرده‌اند ‌و نیز آثار منظوم و منثور ارزشمندی - که در واقع سخن مکتوب محسوب می‌شوند - را برای ما به میراث گذاشتند.
ایشان تأکید داشت: اگر سخن ارزشمند از خود به جا بگذاریم، ما به سمت نامیرایی می‌رویم و میراث ما برای همیشه باقی خواهد بود؛ آن‌طوری‌ که فردوسی در شهنامه گفته است: از این پس نمیرم که من زنده‌ام/ که تخم سخن را پراکنده‌ام.
همچنین در مراسم اختتامیه، پس از تعیین منتخبین نهایی و پایان بررسی‌های داوران، مقام نخست، لوح تقدیر، تندیس مسابقات و جایزه نقدی دومین مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه‌های ایران توسط آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان، هیئت داوران متشکل از سخنرانان و مجریان سرشناس ایران، مسئولین اجرایی مسابقات به ایشان اهداء گردید.
در حاشیه این مسابقه، سه نفر برتر مسابقه کتاب‌خوانی دانشجویی همدل نیز به قید قرعه توسط آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران انتخاب شده و جوایز خویش را دریافت نمودند.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان و هیئت همراه در مراسم عزاداران حسینی مهاجرين افغاننستان در نقاط مختلف تهران Featured
Thursday, سنبله 29 1397

زمان: شامگاه چهارشنبه مورخ 29 سنبله 1397

مکان: مراسم عزاداری چهار هیئت مهاجرین افغان در شهرهای ری، قرچک و ورامین استان تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نمانده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران به همراه جمعی از دیپلمات‌های سفارت به شمول آقای میر انور شاه غفاری، قونسل و مستشار، آقای محمد اسلام دره ای مستشار و مسئول پروژه تثبیت هویت و پاسپورت، آقای جمال انصاری مسئول امور دانشجویی و فريد كاظمي، معاون آتشه مهاجرين سفارت، همزمان با شب عاشورای حسینی در مراسم عزاداری چهار هیئت مهاجرین در شهرهای ری، قرچک و ورامین استان تهران اشتراک و سخنرانی کردند.
سفیر محترم کشورمان و هیئت همراه در مراسم عزاداری هیئت‌های عزاداران حسینی چهارده معصوم قلعه گبری و عزاداران حسینی در حسینیه خاتم‌الانبیاء شهری ری، هیئت قرآن و عترت شهر قرچک و هم‌چنین هیئت عزاداران چهارده معصوم خیرآباد ورامین شرکت کردند.
دکتر نصیراحمد نور در سخنان خویش با بیان این‌که حوادث هولناکی در کربلا روی داده است، یادآورد گردیدند؛ کشور عزیز ما افغانستان هم سالیان متمادی شاهد حوادثی از نوع حوادث کربلاست، و به خصوص در سال‌های اخیر، نیروهای بسیار بی‌رحم و سنگ‌دلی وارد صحنه شده‌اند که به هیچ کسی رحم نمی‌کنند و هر‌جا که دست‌شان برسد، مردم ما را به شهادت می‌رسانند.
ایشان در ادامه با اشاره به این‌که مردم افغانستان از اقوام و مذاهب مختلف از قرن هاي متمادي با هم زندگی مسالمت‌آمیزی داشته‌اند، افزودند همین گروه هایی که دست به این جنایت‌ها می زنند، می‌خواهند نشان بدهند که گویا یک قوم خاص یا پیروان یک مذهب خاص را هدف قرار می‌دهند، اما در حقیقت آن طور نیست، آن‌ها هر کسی را که بتوانند یا از بیرون برای‌شان مأموریت داده شود، مورد هدف ترور خود قرار می‌دهند.
سفیر کبیر کشورمان تأکید داشتند هدف توطئه‌گران بیرونی که تروریستان را استخدام می‌کنند، این است که چطور زندگی باهمی و و حدت مردم مسلمان افغانستان را که عمدتا پیرو دو مذهب حنفي و جعفري هستند، برهم بزنند و همان حوادث دل‌خراشی که در برخی از کشورهای منطقه رخ داده و رخ می‌دهد را هم در کشور ما بیاورند.
ایشان تصریح کردند که ایستادگی در برابر این توطئه‌ها به هوشیاری و بیداری نخبگان، علما و مردم برمی‌گردد. هرگاه این طور حوادث رخ می‌دهد، ناخواسته اهداف پلید دشمنان را محقق نسازيم و فقط صدای وحدت، اسلام واقعی و هم‌دیگرپذیری را بلند کنيم؛ ما باید این رویه را ادامه بدهیم، وگرنه خدای ناخواسته با بیان این‌که گویا این گروه‌های قاتل فقط و فقط دشمن یک گروه و منطقه هستند، در حقیقت به آن‌ها کمک کرده‌ایم.
دکتر نور خاطرنشان کردند که یقین دارم مردم افغانستان این بیداری را دارند و نمونه‌هایش را دیده‌ایم، به عنوان مثال، زمانی که مسجد امام زمان در کابل مورد حمله وحشیانه قرار گرفت، روحانی، عالم و عامی، پیروان هر دو مذهب آمدند و نماز جماعت را باهم ادا کردند.
سفیر کبیر کشورمان در ادامه سخنان خود به آخرین وضعیت مهاجرین کشور در ایران، مشکلات، چالش‌ها و در عین حال، بیان دست‌آوردهای سفارت پرداختند. ایشان تأکید کردند که وضعیت امروز مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران، نسبت به چند سال پیش بسیار متفاوت و متحول است.
دکتر نور در مورد محدودیت جا و مکان در سفارت افغانستان، مشکلات اقتصادی و بحث تبدیل خدمات سفارت از ارز خارجی به ریال، واحد پول ایران، مشکلات دانشجویان و در عین حال، دو دست‌آورد مهم شامل؛ عملی شدن طرح خروج و مراجعت به افغانستان و ایران و حل مشکلات دانشجویان مهاجر در قسمت شهریه صحبت نمودند. ایشان در پایان از خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجرین، در رأس آن، مقام محترم رهبری ج . ا . ایران تشکر و قدردانی کرد که نسبت به مهاجرین و مردم افغانستان همواره عنایت ویژه‌ای داشته‌اند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما