مهاجرین (120)

دیدار معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش با نمایندگان جامعه ورزشی مهاجرین افغان در ایران در حضورداشت مستشار وزیر مختار و معاون سفیر افغانستان Featured
Friday, دلو 19 1397

زمان: روز چهارشنبه مورخ 17 دلو/ بهمن 1397

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران بعد از ظهر روز چهارشنبه مورخ 17 دلو/ بهمن 1397 مطابق با 6 فبروری 2019 از آقای حمیدالله کبیر، معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و آقای محمد اعظم کوهی، آمر فدراسیون ها در مقر سفارت میزبانی نمودند؛ در ضمن این ملاقات، با همکاری آقای نجم پور معاون سفیر، آقای شفیق شرق آتشه فرهنگی سفارت و آقای یعقوب هوشمند، معاون ایشان زمینه برای دیدار هیئت مربوطه با نمایندگان جامعه ورزشی مهاجرین افغان در ایران مهیا گردید.
این نشست که با حضور گسترده و پرشور نمایندگان جامعه ورزشی مهاجر افغان ساکن ایران از ولایات و مناطق مختلف از جمله تهران، قم، اصفهان، شیراز، کرمان و سیستان و بلوچستان همراه بود، با تلاوت آیات قرآن کریم و پخش سرود ملی کشور آغاز گردید.
در ابتدای این نشست آقای نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر کشورمان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و ورزشکاران مهاجر افغان در ایران، فراهم شدن زمینه چنین دیدارهایی را ارزشمند بر شمرده و بر لزوم ایجاد هماهنگی ها و انسجام میان نمایندگان جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران تأکید نمودند.
آقای نجم پور به وجود ظرفیت ها و پتانسیل های درخشان در میان جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران اشاره داشته و خاطر نشان ساختند در صورت برنامه ریزی صحیح و شناسایی این نخبگان شاهد شکوفایی و درخشش ایشان در عرصه های مختلف ورزشی برای سربلندی کشورمان خواهیم بود.
معاون محترم سفیر افغانستان افزودند لازمه بهره مندی از این فرصت ها، رفع اختلافات و پراکندگی سلایق برای رسیدن به یک حرکت دسته جمعی و اتفاق نظر با حضور همه جامعه ورزشی مهاجر افغان در ایران است؛ که در این راه جلسات مداومی را در سفارت با حضور نمایندگان ایشان دایر نموده ایم و شرایط خوبی نیز فراهم گردیده است. ایشان در پایان ابراز امیدواری نمودند در نتیجه این نشست نیز مشکلات و مسائل جامعه ورزشی مهاجر افغان مطرح گردیده و اقدامات لازم برای رفع نیازمندی ها صورت بگیرد تا شاهد درخشش و حضور این نخبگان ورزشی در سطوح ملی کشور باشیم.
جناب آقای شفیق شرق، آتشه فرهنگی سفارت نیز در این نشست ضمن تأکید وجود یک جامعه چند ده هزارنفری ورزشی با استعدادهای ارزشمند در میان مهاجرین افغان در ایران، به بیان مسائل، برنامه ها، اقدامات و پیشنهادات بخش فرهنگی سفارت در این زمینه پرداختند. آقای شرق بر ایجاد نهاد و ساختار اساسی ورزشی برای مهاجرین افغان در ایران تأکید داشتند.
پس از ایشان نیز نمایندگان ورزشی مهاجر افغان در ایران به طور مفصل از میان خانم هاو آقایان، مسائل و مشکلات خویش را در زمینه های مختلف اقامتی، حمایتی و حرفه ای و همچنین نیازمندی های خویش را به منظور ایجاد انسجام و هماهنگی با تأیید و همراهی سفارت و مقامات ورزشی کشور، ارائه نمودند.
جناب آقای حمیدالله کبیر، معاون فنی و مسلکی ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش کشورمان نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان نمایندگان ورزشی مهاجرین افغان؛ از تلاش ها و پیگیری های بخش فرهنگی سفارت برای رفع مسائل بخش ورزشی مهاجرین تقدیر نمودند. آقای کبیر افزودند که حضور پرشور و با انگیزه جامعه ورزشی مهاجرین برای ما احساس مسئولیت متقابل را نسبت به شما افزایش می دهد و البته امیدواریم که با پایان فصل مهاجرت در خدمت شما در کشور خویش افغانستان باشیم.
معاون محترم تربیت بدنی و ورزش کشور نیز در این نشست بر لزوم ایجاد نهادهای پاسخ گو، اتحاد و هم صدایی میان جامعه ورزشی مهاجر افغان با رعایت اخلاق و روحیه ورزشی تأکید نموده و یادآور شدند که شرط اول برای ورزشکاران ما آن است که ورزش برای آنان زمینه های آرامش و روحیه بخشی را فراهم آورد. ایشان خواستار رفع تک روی ها، غرض ورزی ها و منفعت طلبی ها در میان جامعه ورزشی مهاجر شده و خاطر نشان ساختند سربلندی و درخشش هر ورزشکار ما موجبات افتخار آفرینی برای همه ملت افغانستان خواهد بود.
آقای کبیر برای انتخاب نمایندگان هر رشته ورزشی در میان مهاجرین افغان در ایران با تفاهم و هماهنگی با سفارت افغانستان توضیحات لازم را ارائه نمودند تا از این طریق همکاری های لازم برای رفع مسائل و مشکلات ایشان با مرکز صورت بگیرد. ایشان اطمینان دادند که با تعیین طرزالعمل ها و برنامه های منسجم، زمینه های لازم برای رفع مسائل و مشکلات و همچنین فراهم آوردن حمایت های لازم از اقشار مختلف ورزشی مهاجر افغان در ایران ایجاد گردد و با حضور نخبگان ورزشی مهاجر در سطوح ملی شاهد درخشش و افتخارآفرینی ایشان برای کشور باشیم.

دیدار و ملاقات سفیر کبیر افغانستان با اعضای هیئت نمایندگان فدراسیون فوتبال و فوتسال مهاجرین افغان در ایران Featured
Sunday, جدی 09 1397

زمان: یکشنبه 9 جدی 1397

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران به همراه مسئولان بخش فرهنگی سفارت؛ آقایان شفیق شرق، آتشه فرهنگی و یعقوب هوشمند، معاون ایشان، ظهر روز یکشنبه مورخ 9 جدی 1397 مطابق با 30 دسامبر 2018 با اعضای هیئت نمایندگان فدراسیون فوتبال و فوتسال مهاجرین افغان در ایران در مقر سفارت دیدار و ملاقات نمودند.
آقای محمد قاسم عرب از جمله اعضای هیئت نمایندگان فوتبال و فوتسال مهاجرین افغان در ایران در ابتدای این نشست ضمن تقدیر و سپاس از تلاش ها و همکاری های سفارت با ایشان و همچنین زمینه های فراهم شده جهت اعزام ورزشکاران توانا از میان اقشار مهاجرین افغان به کشور در رابطه با برنامه ها و فعالیت های این هیئت که از جانب فدراسیون فوتبال افغانستان معرفی گردیده اند، گزارشی را ارائه نمودند. آقای عرب یادآور شدند که با درخشش 25 تن از جوانان با مهارت مهاجر افغان در ایران که به داخل کشور اعزام گردیده بودند، شاهد جذب 14 نفر از آنان برای تیم های ملی فوتبال و فوتسال کشور بوده ایم و همچنین موفقیت دیگر قرار گرفتن تیم فوتسال کشورمان در میان چهارتیم برتر آسیا بوده است و همه این ها با همت و تلاش این جوانان و همکاری های سفارت و مسئولان فدراسیون فوتبال کشور به دست آمده است.
خانم حنیفه عرب زاده، به نمایندگی از ورزشکاران خانم در عرصه فوتبال و فوتسال نیز به موفقیت های ورزشی بانوان مهاجر افغان اشاره نمودند و خواستار جلب حمایت های بیشتر برای آنان شدند.
اعضای این هیئت ضمن بیان آنکه تمام تلاششان را برای ایجاد یکپارچگی میان گروه های مختلف ورزشی از ولایات و اقشار مختلف مهاجر افغان در ایران بکار گرفته اند بر لزوم تسریع بر فرآیند رسمیت بخشیدن به فعالیت-های این هیئت تأکید داشتند.
سفیر محترم کشورمان در این نشست ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدید به اعضای هیئت نمایندگان فدراسیون فوتبال و فوتسال مهاجرین افغان در ایران، از گزارشات و دستآوردهای ایشان تقدیر نمودند.
دکتور نور بر اتحاد، انسجام و یگانگی میان اعضای این هئیت تأکید داشته و خاطر نشان ساختند هرچه که این اتحاد و اتفاق بیشتر باشد، بر اعتبار ما می افزاید و از جانب دیگر موجب دلگرمی و اطمینان خاطر بیشتر برای پیگیری امورات شما از جانب سفارت خواهد شد. ایشان اضافه نمودند که البته حضور جمعیت میلیونی مهاجرین افغان در ایران جای این را دارد که صدها تشکل مختلف فرهنگی و ورزشی را در میان ایشان شاهد باشیم؛ اما در کنار آن نیاز به یک مجموعه داریم که از ایشان نمایندگی نماید تا پرداختن به امور و مسائل ایشان نیز سهولت یافته و تسریع گردد.
ایشان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از جانب سفارت و دستآوردهای اخیر به دست آمده در رأس این گشایش ها به ایجاد زمینه امکان خروج و مراجعت دارندگان کارت آمایش و پاسپورت های خانواری اشاره نمودند و همچنین از تسهیلات فراهم شده از جمله زمینه بورسیه دانشجویان نخبه مهاجر افغان و رفع نیاز به گواهی تجرد خط برای دختر خانم ها و همچنین برداشته شدن نیاز به ضمانت بانکی برای اخذ ویزای ایران اشاره داشتند و در ضمن آن به همکاری درخور توجه و قابل سپاس مسئولین و مقامات جمهوری اسلامی ایران اشاره داشته و آن را قابل قدر دانستند.
دکتور نور همچنین افزودند که سفارت هر آنچه را که در توان داشته باشد برای رفع مسائل شما به کار خواهد گرفت و برای حمایت و ایجاد تسهیلات بیشتر برای شما از هیچ تلاشی دریغ نخواهد نمود. ایشان در رابطه با پیگیری های لازم برای تأمین نیازمندی ها و مسائلشان به ایشان اطمینان دادند.
ایشان در پایان یادآور گردیدند که ما از آنکه در جمهوری اسلامی ایران شرایط برای رشد استعدادهای جوانان ما فراهم است؛ سپاسگزاریم و باید از این امکانات و زمینه ها بهره برداری شود و بنده نیز برای این هیئت و ورزشکاران و جوانان با استعداد کشور آرزوی موفقیت های روزافزون دارم.
آقایان شفیق شرق و یعقوب هوشمند نیز در این دیدار ضمن تأکید بر آنکه تمامی آنچه در توانایی خویش دارند برای خدمت به ورزش مهاجرین به کار خواهند گرفت؛ افزودند بخش فرهنگی سفارت از وحدت و هماهنگی میان ایشان استقبال نموده و با دریافت گزارشات، مسائل و پیشنهادات مد نظر اعضای هیئت، همیشه در دسترس ایشان بوده و برای رفع و پیگیری مسائل ایشان از هیچ کوششی دریغ نخواهد نمود.

دیدار و ملاقات دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر افغانستان با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان مقیم ایران Featured
Thursday, قوس 29 1397

زمان: چهارشنبه مورخ 28 قوس 1397

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوري اسلامي ايران، بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ 28 قوس 1397 مطابق با 19 دسامبر 2018 با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان مقیم ایران در مقر سفارت ملاقات و گفتگو نمودند.
در ابتدای این دیدار آقای سید علی حسینی، اتشه بخش معارف سفارت توضیحاتی را درخصوص فعالیت های بخش معارف سفارت ابراز داشتند. ایشان پلان کاری این بخش را حول 3 محور بیان داشتند که عبارتند از: ایجاد و تقویت ارتباط مناسب با مدیران و معلمین، احصائیه جدید از مکاتب فعال، ایجاد و تقویت روابط و هماهنگی با نهادهای ذیربط در جمهوری اسلامی ایران مانند وزارت آموزش و پرورش، اداره کل اتباع خارجی و بعضی از موسسات بین المللی فعال در زمینه پناهندگان. ایشان همچنین افزودند در راستای ایجاد روابط مناسب با مدیران و معلمین مدارس خودگردان جلسات متعدد کاری را با این عزیزان برگزار کرده اند و صدور سابقه تعلیمی، صدور کارت سوانح برای دانش آموزان این مدارس، بررسی اسناد جعلی بنام مدارس خودگردان و صدور بیش از 1900 نامه به وزارت آموزش وپرورش ایران برای ثبت نام کودکان مهاجر بازمانده از تحصیل را از جمله خدمات ارائه شده عنوان نمودند.
آقای حسینی با اشاره به سفر وزیر آموزش و پرورش ایران به کابل در آینده نزدیک، بر پیگیری جدی تفاهم نامه آموزشی بین وزارت آموزش و پرورش ایران و وزارت معارف افغانستان تاکید نمودند.
در این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران و معلمین مکاتب خودگردان ابراز داشتند: بدون شک اهمیت تعلیم و تربیت بر همه معلوم است و دنیا و ملت و کشوری رو به تعالی و ترقی می آورد که در این عرصه موفقیت داشته باشد. ایشان نیروی انسانی را سرمایه های بی بدیل ملت ها خواندند و افزودند: بدون شک پایه و اساس تقدم پیشرفت علمی، مدارس می باشد زیرا مدارس از دو بعد دارای اهمیت می باشند که عبارتند از: بعد علمی و بعد تربیتی. ایشان از داشتن چنین مدیران و معلمینی که با تحمل تمامی مشکلات و زحمت ها و دغدغه ها نسل نو مهاجرین مقیم در کشور برادر جمهوری اسلامی ایران را مورد تربیت و تعلیم قرار می دهند، ابراز امتنان نمودند.
سفیر محترم کشورمان با اشاره به مشکلات عالم مهاجرت از جمله مشکلات هویتی تاکید نمودند که نباید فراموش شود که شما این ویژگی و امتیاز را دارید که در کشور برادر و همسایه و هم فرهنگ و هم زبان مهاجر شده اید، که این امر باعث می شود که تفاوت هویتی چندانی وجود نداشته باشد و این در حالی است که سایر هموطنان ما که در کشورهای دیگر مهاجر شده اند حتی به زبان خود نمی توانند صحبت کنند. در دنیای امروز می توان مشکل هویت را تا حدودی مرتفع ساخت که در این خصوص مدیران و معلمین مکاتب نقش عمده ای می توانند داشته باشند زیرا آنان می توانند در کنار تعلیم تا جایی که می توانند کشور خود را به نسل جدید جامعه مهاجرین معرفی نمایند.
ایشان همچنین با اشاره به تحولات مثبتی که در کشور جمهوری اسلامی ایران در رابطه با عموم مسائل مهاجرین و بخصوص در عرصه تحصیلات عالی رخ داده است، اظهار داشتند امیدواریم که سفر وزیر محترم آموزش و پرورش ایران به کابل سفر پردستاوردی باشد و سفارت نیز هرچه که در توان داشته باشد برای ایجاد سهولت های بیشتر برای شما عزیزان دریغ نخواهد کرد. ایشان همچنین از انجام پیگیری های لازم در مورد مسائل مربوط به مدارس و مکاتب خودگردان به این عزیزان اطمینان دادند.
در این نشست آقایان سیدنادر موسوی، حسین علی حسن پور، محمد عارف سلیمی، سلیمانی و خانم فاطمه خاوری به نمایندگی از جامعه مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان از ولایات مختلف ایران از جمله تهران، قم، اصفهان، مشهد به بیان مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.
دکتور نور در پایان این نشست ضمن گرفتن عکس یادگاری با مدیران و معلمین مدارس خودگردان مهاجرین افغان در ایران کار این عزیزان را دارای تاثیرات ماندگار دانستند و برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی هر چه بیشتر در مسیر تربیت نسل جدید مهاجرین نمودند.

دیدار و ملاقات دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر افغانستان با معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری Featured
Tuesday, قوس 27 1397

زمان: دوشنبه مورخ 26 قوس 1397

مکان: مقر سفارت

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوري اسلامي ايران، بعد از ظهر روز دوشنبه مورخ 26 قوس 1397 مطابق با 17 دسامبر 2018 با جناب آقای دكتر غلامعلی فرزی، معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری در مقر سفارت ملاقات و گفتگو نمودند.
در این دیدار آقای دکتر فرزی با معرفی دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دومین دانشگاه بزرگ ایران در شمال شرق این کشور که دارای 150 دانشجوی افغان از جمعیت 8 هزاری دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه می باشد؛ ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری علمی و آموزشی با وزارت تحصیلات عالی جمهوري اسلامي افغانستان از اساتید دانشگاه های افغانستان جهت ادامه تحصیل در مقاطع ماستری و دوکتورا در این دانشگاه دعوت نمودند. ایشان با اشاره به مشترکات فراوانی که بین دو کشور ایران و افغانستان وجود دارد در زمینه انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین این دانشگاه و دانشگاه های افغانستان اعلام آمادگی نمودند و بر برقراری ارتباطات موثر بین این دانشگاه با مراکز آموزشی در افغانستان تاکید نمودند. ایشان همچنین به برخی از مشکلات دانشجویان افغان شاغل به تحصیل در دانشگاه حکیم سبزواری اشاره نمودند.
در این دیدار سفیر محترم کشورمان ضمن استقبال از این همکاری ها، وجود زبان مشترک میان دو کشور را زمینه ساز آموزش و کسب علم و دانش از سر چشمه آن توسط دانشجویان مهاجر افغان در ایران دانسته و از آن به عنوان یک ویژگی ارزشمند یاد نمودند. ایشان با اشاره به جمعیت فراوان تحصیلکردگان در کشور اظهار داشتند: ما ده ها هزار دانشجو در کشور داریم که جذب این دانشجویان در مقاطع مختلف دانشگاه های ایران به مهارت های خود دانشگاه های ایران بستگی دارد. ایشان همچنین بازگشت پر افتخار و درخشان جوانان تحصیل کرده مهاجر افغان از ایران را مایه سربلندی دو ملت دانستند.
دکتور نور پیشرفت علمی را اقتدار واقعی یک ملت خواندند و همکاری های علمی مشترک میان دو کشور هم ریشه و هم پیشینه افغانستان و ایران را زمینه ساز رشد و توسعه علمی برشمردند.
معاون امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری در پایان این نشست ضمن دعوت از سفیر محترم کشورمان جهت بازدید از این دانشگاه، لوح و نشان مخصوص این دانشگاه را به سفیر محترم کشورمان اهداء نمودند. در این نشست جناب آقای شفیق شرق، آتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان و آقای سلطان حمید یفتلی، سكرتر اول و مسؤل تشریفات سفارت نیز حضور داشتند.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در جلسات افتتاحيه 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی Featured
Tuesday, قوس 27 1397

زمان: دوشنبه مورخ ٢٦ قوس ۱۳۹۷

مکان: دبیرخانه اکو-تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان صبح روز دوشنبه مورخ ٢٦ قوس ۱۳۹۷ مطابق با ١٧ دسامبر ۲۰۱۸ در 29 مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی در دبیرخانه اکو واقع در تهران اشتراک نمودند.
شورای پلانگذاری منطقه ای یکی از نهادهای تصمیم گیرنده سازمان اکو می باشد که همه ساله جلساتی را در قالب کمیته های تخنیکی برگزار می کند تا ضمن بررسی فعالیت های انجام شده سال گذشته، برنامه و فعالیت های آتی سازمان اکو و موسسات ذیربط را ترسیم نماید. 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) نیز با هدف بررسی عملکرد سالانه و موضوعات مهم مربوط به فعالیت های سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در سال 2018 و مرور عرصه های حائز اولویت سازمان که نیاز به همکاری و برنامه ریزی بیشتر دارد، برگزار گردیده است.
سفیر محترم کشورمان كه رياست هيئت افغانستان در مراسم افتتاحيه را داشت در سخنراني خود با اشاره به نقش سازمان همکاری های اقتصادی در توسعۀ همگرایی اقتصادی، منطقوی و ترویج توسعۀ اقتصادی-اجتماعی در کشورهای عضو، اظهار داشتند: چنین همکاری ها همچنان در تقویت پیوندهای مشارکتی و اعتماد متقابل نقش مهمی را ایفا می نمایند که از جملۀ عناصر مهم برای یک جامعۀ بین المللی با امنیت، سعادتمند و متحد می باشند. افغانستان به عنوان یک عضو فعال این سازمان، تمام تلاش خود را می نماید که در کنار سایر کشورهای دوست و برادر قدمهای سازنده ای در زمینه عملی ساختن اهداف، موافقتنامه ها، پروژه ها و دورنمای ایکو برای سال 2025 بردارد.
دوکتور نور تروریزم، بنیاد گرایی خشن و مواد مخدر را مواردی برشمردند که بطور جدی صلح، امنیت و توسعۀ اقتصادی و پایدار منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد. ایشان بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه با یکدیگر برای مقابله با این خطرات تاکید نمودند.
قابل ذکر است که 29مین نشست شورای پلانگذاری منطقه ای (RPC) سازمان همکاری های اقتصادی از 17 تا 20 دسامبر 2018 به مدت 4 روز برگزار می باشد.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در جمع مهاجرین افغان با حضورداشت معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور Featured
Saturday, قوس 10 1397

زمان: پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397

مکان: مسجد جامع ارشاد، شهرری- تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ظهر روز پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397 مطابق با 29 نوامبر 2018 ضمن اشتراک در همایش مردمی و بزرگ تحت عنوان "صلح و چالش های پیش رو و یادبود شهدای اخیر ارزگان، مالستان، جاغوری و حمله تروریستی اخیر در محفل تجلیل از میلاد پیامبر اسلام در کابل" با حضور داشت استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور؛ در محل مسجد جامع ارشاد، شهرری تهران سخنرانی نمودند.
این محفل با شکوه با قرائت آیات قرآن کریم آغاز شد و پس از آن مجری ضمن تقدیر از زحمات و دستآوردهای سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در ایجاد سهولت های هرچه بیشتر از سفیر محترم کشورمان دعوت به سخنرانی نمودند.
دکتور نور ضمن عرض خیرمقدم به استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه و مهاجرین گرامی، طی سخنان خویش در خصوص مسائل و مشکلات مهاجرین افغان و اقدامات سفارت در هر بخش که از طرف مجری محفل مطرح شده بود؛ توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان همچنین ضمن اشاره به محدودیت مکانی سفارت بیان داشتند که سفارت طی سال های گذشته تا کنون شدیداً پیگیر بکارگیری فضای بزرگتری می باشد و امیدواریم که هر چه زودتر به نتایج عملی دست یابیم اما در این مدت نیز سعی شده با جابه جایی های صورت گرفته و اجاره ساختمان دیگری، کل فضای ساختمان سفارت صرف امور قونسلی گردد تا فضای مساعدتری فراهم شود.
سفیر کبیر افغانستان افزودند با توجه به جمعیت میلیونی مهاجرین افغان در ایران و حجم بالای کاری سفارت، ما تمام توان خویش را به کار گرفته ایم تا پذیرای امور مهاجرین عزیز کشورمان باشیم، اما با توجه به ظرفیت محدود مکانی، زمانی و پرسنلی سفارت مجبوریم برخی امور قونسلی از جمله تثبیت هویت را که با توجه به تخفیف های ارائه شده دربخش پاسپورت ماشین خوان با افزایش مراجعات مواجه گردیده است؛ به تدریح و بر اساس نوبت دهی اینترنتی پیش ببریم. ایشان یادآور گردیدند که امسال سال بسیار خوبی برای مهاجرین افغان در ایران بود و دستآوردها خوبی از جمله طرح رفت و آمد مهاجرین عزیز به کشور بدون ابطال مدارک اقامتی اشان؛ را شاهد بودیم.
پس از ایشان نیز استاد حاج محمد محقق، معاون ریاست محترم اجرائیه کشور سخنرانی نمودند. ایشان یادآور گردیدند که بنده از نزدیک شاهد تلاش های سفیر محترم کشور برای رفع مشکلات مهاجرین می باشم و امید است مهاجرین گرامی نیز از وجود ایشان بهره ببرند. ایشان پس از آن در رابطه با موضوع همایش به سخنرانی پرداختند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 19 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما