مهاجرین (133)

مراسم افطار و نماز وحدت با حضور اقشار مختلف جامعه مهاجرین Featured
Saturday, جوزا 11 1398


در شام 25 ماه مبارک رمضان، سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، میزبان ده‌ها تن از نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر، علما و روحانیون، فرهنگیان، متنفذین، تجار، دانشجویان و هم‌چنین دیپلمات‌ها و کارمندان سفارت، در یک مراسم افطاری بود.
در این مراسم آقای احمد هارون نجم‌پور، مستشار وزیر مختار و شارژدافیر سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان‌ در تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر واعظ‌زاده، از نمایندگان جامعه مهاجر، به ایراد سخن پرداختند و دعای پایانی توسط مولوی عتیق‌الله شریفی قرائت گردید.
دکتر واعظ‌زاده در سخنانی در این مراسم پیرامون ویژگی‌های ماه مبارک رمضان سخن گفت و خاطرنشان کرد که ماه رمضان، ماه رحمت، برکت و مغفرت است. وی با اشاره به روایتی تأکید کرد که مسلمین در این ماه مبارک وظیفه دارند با دل‌های پاک و نیت‌های ساده به سوی خدای متعال بروند و ارتباط خود با خدا را مستحکم‌تر از گذشته بسازند .
آقای احمد هارون نجم‌پور، ضمن سخنرانی در باره فضلیت ماه مبارک رمضان و فرصت نزدیک شدن به خداوند بزرگ گفت آرزو دارم ‌که ماه رمضان امسال که در روزهای پایانی آن قرار داریم، ماه خوب و پر از فیض و برکت برای همه بوده دعای مردم مسلمان افغانستان به خصوص مهاجرین مورد قبول درگاه حضرت حق قرار بگیرد و کشور ما شاهد صلح و آرامش باشد.
وی در ادامه در مورد توجه مقامات رهبری کشور به جایگاه مهاجرین در روند صلح و امنیت و همچنین تلاش های دولت در سطوح مختلف برای برقراری صلح در کشور صحبت نموده خاطرنشان کرد که هدف از نشست امروز، رسانیدن پیام مقامات عالی کشور برای مهاجرین در مورد صلح و امنیت کشور، برگزاری نماز وحدت با حضور برادران اهل تشیع و تسنن و دعای دسته جمعی برای صلح در کشور است و افزود: هدف دیگر برگزاری این نشست هم این است که در رابطه با تلاش‌های صلح و توجه دولت افغانستان به افغان‌هایی که خارج از کشور اند، مختصری از برنامه‌های دولت ارائه شود.
آقای نجم‌پور تأکید کرد که بر اساس آیات قرآن، صلح، خیر است.
وی تصریح نمود که دولت افغانستان اراده و تصمیم قاطع دارد که صلح را به کشور بیاورد و در این راستا از هر فرصت و ظرفیتی استفاده می کند.
شارژدافیر کشور در تهران تصریح کرد: "صلح و امنیت برای ما رفاه اجتماعی و سیاسی می‌آورد و این رفاه باعث تأمین امنیت و ایجاد توسعه می‌شود و زمینه برگشت مهاجرین به کشور را نیز فراهم می‌کند تا از ظرفیت‌ها، تجربه‌ها و دانش مهاجرین در راستای بازسازی کشور استفاده شود و این از اهداف صلح است".
وی با بیان این‌که جنگ راه حل نیست و هیچ جنگی با جنگ در کشور ختم نشده، خطاب به طالبان خاطرنشان کرد: "بهتر این است که به طرف صلح بیایید و پلان عمل دولت و استراتژی صلح را که رهبری دولت افغانستان در محوریت قانون اساسی ایجاد کرده را قبول کنید. دروازه‌های صلح به روی‌شان باز است و باید از فرصت‌های موجود استفاده کنند".
آقای نجم‌پور با تأکید بر این‌که تلاش رهبری حکومت وحدت ملی همواره این بوده که صلح را در افغانستان تأمین کنند و به همین خاطر سال 1398 را سال صلح نام‌گذاری کردند، تأکید نمود که صدای صلح‌خواهی مردم افغانستان از پامیر بدخشان تا چخانسور نیمروز شنیده می‌شود و این همه، بیان‌گر علاقه و عشق مردم به صلح و بیزاری‌شان از جنگ را نشان می‌دهد. .
آقای نجم پور با اشاره به برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، گفت: هدف از برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در کابل ایجاد یک محوریت و اجماع ملی بود که ما به آن هدف رسیدیم و یک اجماع کلی در افغانستان و هم‌چنین در منطقه و جهان ایجاد شد که صلح در کشور تحت چه شرایطی و با چی محوریتی تأمین شود، قانون اساسی و هم‌چنین دست‌آوردهای 18 ساله گذشته ما چه جایگاهی داشته باشد؟ نمایندگان مردم در لویه جرگه مشورتی صلح خطوط سرخ افغانستان برای صلح را ترسیم کردند.
وی از ایجاد شورای رهبری مصالحه به عنوان یک ابتکار دیگر دولت افغانستان برای صلح نام برد و افزود که شورای رهبری مصالحه متشکل از رهبران جهادی، بزرگان، سیاسیون و علمای بزرگ افغانستان تشکیل شد و ایجاد این شورا در راستای ایجاد یک اجماع کلان سیاسی در افغانستان برای صلح بوده است.
آقای نجم‌پور در بخش آخر سخنان خود خاطرنشان کرد که در سطح منطقه و جهان اسلام نیز شاهد پیشرفت‌هایی پیرامون روند صلح افغانستان بوده‌ایم، کشورهای مختلف ازجمله جمهوری اسلامی ایران که ما از آن نهایت سپاسگزاریم از ابتکارات دولت ما حمایت کردند و پروسه‌های مختلفی را به صورت دوجانبه و چندجانبه به راه انداختند. وی تأکید کرد: "ما از هر فرصت صلح برای افغانستان استقبال می‌کنیم و آن را یک گام مثبت می‌شماریم".

دیدار سرپرست سفارت افغانستان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران و بازدید از دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه Featured
Sunday, ثور 29 1398

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیرمختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز شنبه مورخ 28 ثور ۱۳۹۸ مطابق با 18 می ۲۰۱۹ بنا به دعوت دانشگاه علوم پزشکی تهران با عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه و دکتر رامین کردی معاون بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

در جریان این دیدار که در ستاد مرکزی این دانشگاه انجام شد دکتر شعبانی مدیر توسعه امور بین الملل، دکتر میرزایی مسئول دسک همکاری های علمی ایران و افغانستان این دانشگاه نیز حضور داشتند.
دکتر کریمی در ابتدا با ذکر سابقه 85 ساله این دانشگاه اطلاعات کاملی از فعالیت های این دانشگاه ارائه داده به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان اشاره کردند و گفتند از معاونت بین الملل خواسته اند که ارتباط با کشورهای همسایه از جمله افغانستان در حیطه هایی از جمله پذیرش و آموزش دانشجویان، انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک و دید و بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های موجود در این دانشگاه صورت بگیرد. وی همچنین ابراز آمادگی این دانشگاه برای پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته‌های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را اعلام کرد.
در ادامه آقای احمد هارون نجم پور ضمن تشکر از دعوت این دانشگاه از ایشان ابراز داشتند، علوم پزشکی عمده نیاز تحصیلی افغانستان است و با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور، علاقمندیم از تجربه و دانش ایران نهایت استفاده را ببریم. وی با اشاره به تعداد قابل توجه دانشجویان افغانستانی در رشته های انسانی و حقوق و علوم سیاسی در ایران و پذیرش بسیار کم این دانشجویان در رشته های پزشکی و رشته های زیرمجموعه آن گفت، به نظر می رسد پیشبینی راهکارهایی برای کاهش هزینه های تحصیل در رشته پزشکی سیل قابل توجهی از متقاضیان این رشته تحصیلی را روانه دانشگاه های ایران خواهد کرد.
در خاتمه آقای نجم پور گفتند گفتگوهای مطرح شده را به نهادهای مربوطه در داخل افغانستان منتقل کرده و شخصا پیگیری می کنند و گفتند در زمینه تحصیل دانشجویان افغانستانی در ایران تفاهم‌نامه‌های زیادی وجود دارد و امیدوار است این دیدارها در جهت عملی سازی توافقات پیشین باشد. ایشان در ادامه خواهان افزایش تسهیلات برای مهاجرین افغان در ایران به‌خصوص در حوزه شهریه‌ها و ریالی شدن آن شدند.

در ادامه دیدار از این دانشگاه آقای احمد هارون نجم پور از دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران بازدید و با رئیس، معاون آموزشی و نمایندگان گروه‌های آموزشی و معاونان آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند. این دانشکده نیز آمادگی‌ها و امکانات خود را برای همکاری و جذب دانشجویان بین‌الملل درزمینه های انتشار ژورنال ها و مقالات مشترک، اشتراک و اجرای پروژه های سازمان بهداشت جهانی در افغانستان آموزش اساتید، برگزاری short course و summer course و ورکشاپ های مختلف برای آموزش علاقمندان افغانستانی و همچنین تبادل استاد را ارائه دادند.
آقای جمال انصاری مسئول بخش دانشجویی سفارت نیز در این دیدارها سرپرست سفارت را همراهی می نمودند.

دیدار سرپرست سفارت افغانستان با جمعی از مهاجرین افغان در تهران Featured
Sunday, ثور 22 1398

 

 

 

زمان: یکشنبه مورخ 22 ثور 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز یکشنبه مورخ 22 ثور 1398 مطابق با 12 می 2019 با جمعی از نمایندگان مهاجرین افغان ساکن ولایت تهران در مقر سفارت دیدار و ملاقات نمودند.
آقای اسماعیلی نماینده حزب حرکت اسلامی به نمایندگي از مهاجرین حاضر در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی سفارت و ارائه گزارشی از سابقه فعالیت ها و برنامه های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی این مجموعه، به بیان مسائل و مشکلات خویش پرداختند. ایشان خواستار گسترش روابط سفارت با مهاجرین و نمایندگان آنان شدند و به منظور همکاری هر چه بیشتر با سفارت به منظور خدمات رسانی بهتر اعلام آمادگی نمودند.
آقای نجم پور، سرپرست سفارت نیز ضمن عرض خیرمقدم به حضور مهاجرین عزیز از گسترش ارتباطات متقابل سفارت و مهاجرین یاد نموده و آن را فرصتی مغتنم و ارزشمند برشمردند. ایشان افزودند سفارت آنچه را که در توان و در دسترس داشته باشد به منظور ایجاد تسهیلات و رفع معضلات مهاجرین دریغ نخواهد نمود.
آقای نجم پور اضافه نمودند که ما به منظور ملاقات با مهاجرین عزیز هیچ فرصتی را از دست نمی دهیم و در ارائه خدمات نیز همه ی اتباع افغانستان برای ما یکسان و ارزشمند هستند و اجازه هیچگونه تبعیضی را در برخورد با مراجعین نمی دهیم. ایشان یادآورد گردیدند که سفارت با توجه به حجم بالای کاری خویش با محدودیت های زمانی و مکانی برای پاسخگویی به جمعیت میلیونی مهاجرین عزیز در بخش های مختلف مواجه است و لذا تمام تلاش خویش را بکار گرفته ایم. ما برای نشست ها و جلسات مردمی خویش همواره سعی نموده ایم که تا حد مقتضیات خویش لیست جامع و کاملی از نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر را با خود داشته باشیم، هر چند که کمبودهایی نیز ممکن است وجود داشته باشد؛ که به مرور برای رفع آن ها و اینکه در خدمت همه گروه های مختلف مهاجرین عزیز باشیم، تلاش می نماییم.
سرپرست محترم سفارت کشورمان در پایان این نشست به سوالات هر یک از حاضرین نیز پاسخ های مشروح ارائه نمودند و از پیگیری مسائل و خواست های ایشان با همکاری بخش های مربوطه سفارت اطمینان دادند.

 

 

 

اشتراک سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در نشست علمی "افغانستان؛ صلح، امنیت و توسعه" Featured
Sunday, ثور 15 1398

زمان: روز شنبه مورخ 14 ثور 1398

مکان: دانشگاه شهید بهشتی- تهران

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز شنبه مورخ 14 ثور 1398 مطابق با 4 می 2019 در نشست علمی تحت عنوان "افغانستان؛ صلح، امنیت و توسعه" که توسط معاونت پژوهشی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در تالار عدالت، دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار گردید؛ اشتراک و سخنرانی نمودند.
آقای نجم پور ضمن دیدار با ریاست محترم و معاونین دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی و گفتگو در رابطه با مسائل دانشجویان افغان این دانشکده، در این نشست با دانشجویان مهاجر افغان دانشگاه دیدار نموده و سخنرانی نمودند. آقای نجم پور طی سخنان خویش ضمن استقبال از گسترش زمینه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه های کشور ابراز امیدواری نمودند که با هماهنگی نهادهای علمی شاهد گسترش آن باشیم.
سرپرست محترم سفارت کشورمان در رابطه با زمینه های صلح و چالش های امنیتی پیش رو صحبت نمودند و سپس به علل و چگونگی صلح پرداختند. ایشان با اشاره به این که افغانستان مراحل مختلف سیاسی اقتصادی را پشت سر گذاشته است، خاطر نشان ساختند که جنگ افغانستان، جنگ میان قدرت ها، سازمان های استخباراتی و شبکه های قاچاق مواد مخدر بوده و یک جنگ تحمیلی برای مردم افغانستان است. ایشان افزودند وجود گروه های تروریستی در افغانستان که در سایه طالبان گسترش می یابند تهدیدی برای کشور، منطقه و جهان است، لذا مبارزه با تروریسم به عنوان یک تهدید مشترک، مبارزه مشترک، صادقانه، بدون تفکیک و همگانی می طلبد.
ایشان در ادامه به اجماع ملی و بین المللی برای صلح در افغانستان اشاره نموده و تأکید نمودند که یک افغانستان با ثبات باعث ثبات در منطقه خواهد شد و بدون فراهم شدن زمینه امنیت، توسعه و ثبات در افغانستان شکل نخواهد گرفت که در این بین جمهوری اسلامی ایران نقش کلیدی و سازنده ای داشته و ما از حمایت های این کشور در راه صلح و توسعه اقتصادی افغانستان سپاس گزاریم. سرپرست محترم سفارت کشورمان در پایان از ابتکار و تلاش برگزارکنندگان این نشست تقدیر نمودند.
این نشست با سخنرانی ریاست و معاونت پژوهشی گروه حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران و برگزاری پنل تخصصی در رابطه با موضوع نشست همراه بود.

برگزاری انتخابات نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه مشورتی صلح (مورخ 9 ثور 1398) Featured
Friday, حمل 30 1398

زمان: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 28 و 29 حمل 1398

مکان: مقر سفارت

انتخابات برای گزینش نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه مشورتی صلح، روز¬های چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 28 و 29 حمل 1398 مطابق با 17 و 18 آپریل 2019 از میان اقشار مختلف جامعه مهاجر به شمول علماء و روحانیون، متنفذین و بزرگان مهاجرین، فرهنگیان، متخصصین و دانشجویان در مقر سفارت برگزار گردید.
مراسم انتخابات در هر بخش با حضورداشت آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست، آقای میرانورشاه غفاری مستشار و قونسل، آقای دره ای مستشار و همچنین آقای حجاری آتشه مهاجرین سفارت و به عنوان مسئول انتخابات از جانب وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان برگزار شد؛ در هر بخش روند انتخابات مطابق با دستورالعمل ارائه شده از مرکز صورت پذیرفته و در هر بخش پس از وضاحت کامل از روند اجرایی انتخابات؛ اشتراک کنندگان از میان داوطلبان با انتخاب خویش نفرات منتخب نهایی را برگزیدند.
آقای نجم پور در ابتدای این مراسم ضمن تشریح آن که لویه جرگه مشورتی صلح جهت دریافت دیدگاه‌های علما و بزرگان اقوام، نهاد‌های مدنی، رسانه‎‌ها، احزاب سیاسی، نمایندگان مهاجران، معلولان و منتخبین مردم مناطق مختلف کشور برگزار می شود؛ بیان داشتند که آنچه با توجه به محدودیت های مکانی و زمانی سفارت امکان داشته است را برای برگزاری یک انتخابات قابل قبول به کار گرفته ایم و امیدواریم که نمایندگان اصلح و شایسته مورد انتخاب نهایی قرار بگیرند. ایشان این توضیح را اضافه نمودند که سهمیه تعداد مهاجرین افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه بر اساس دستورالعملی است که به ما ابلاغ گردیده است و بر اساس آن تعداد 30 سهمیه از میان مهاجرین افغان در ایران خواهند بود؛ که البته پیش از آن نیز برای افزایش تعداد سهمیه ها تلاش نموده بودیم.
آقای نجم پور یادآور گردیدند که از کل این رقم، تعداد بیشتر آن را، یعنی 18 سهمیه را برای حوزه تهران در نظر گرفته ایم و مابقی به حوزه های مشهد و زاهدان تخصیص داده شده است تا تناسب جمعیتی مهاجرین ساکن در این حوزه نیز رعایت گردد.
قابل ذکر است که در جهت برگزاری این مراسم در مرحله اول کمیته ای متشکل از مستشاران و همچنین آتشه های هر بخش سفارت تشکیل داده شد و کمیته مذکور پس از برگزاری جلسات متعدد، لیست نهایی اشتراک کنندگان در هر بخش را به نحوی که اقشار و گروه های مختلف مهاجرین افغان را در بر بگیرد، تعیین نمودند. پس از تعیین لیست نهایی و دعوت از ایشان، مراسم انتخابات در هر بخش با نظارت نمایندگان سفارت و اشتراک کنندگان برگزار گردید.

دیدار مستشار وزیرمختارو سرپرست سفارت افغانستان با جمعی از علماء و نمایندگان مهاجرین افغان در ایران برای کمک به مهاجرین آسیب دیده از سیل در استان گلستان ایران Featured
Sunday, حمل 25 1398

زمان: روز شنبه مورخ 24 حمل 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان ظهر روز شنبه مورخ 24 حمل 1398 مطابق با 13 آپریل 2019 با جمعی از نمایندگان مهاجرین افغان در ایران به شمول علماء، روحانیون و اقشار مختلف مردمی، مذهبی و فرهنگی که به همراه هیئت سفارت برای کمک به مهاجرین آسیب دیده از سیل، به استان گلستان ایران سفر نموده بودند؛ ملاقات نمودند.
این دیدار که با حضور آقای میرانورشاه غفارری مستشار و قونسول، خانم فاطمه تالقانی سکرتر اول، آقای نجیب الله سلطان زوی سکرتر دوم و همچنین آقای سید ابراهیم حجاری آتشه مهاجرین سفارت برگزار گردید، ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و سپس مولوی صاحب عتیق الله شریفی در رابطه با سفر هیئت به مناطق آسیب دیده و دیدارهای مردمی ایشان گزارش مختصری را ارائه نمودند. در این دیدار همچنین هر یک از اعضای منتخب هیئت از جمله حاج آقای ناطقی و مولوی صاحب یحیی نیز گزارش های خویش را در رابطه با دیدارهای خویش با مردم و مسئولان ذیربط جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیب دیده را به همراه نکات مورد نظر، نحوه کمک رسانی و الزامات مد نظر خویش، ارائه نمودند.
آقای نجم پور در این دیدار از پیگیری ها و همدری های نمایندگان جامعه مهاجر افغان با مردم مهاجر آسیب دیده تشکری نموده و آن را اقدامی قابل قدر و ارزشمند بر شمردند. ایشان افزودند اجر این اقدام نیک را ان شالله خداوند متعال به شما خواهد داد.
سرپرست سفارت کشورمان خاطرنشان ساختند که این اقدام نشان دهنده همبستگی و وحدت ملی ماست که همه مردم ما برای کمک به یک قشر مشخص آسیب دیده دست به کار شده اند. چنین حرکت هایی گویای حفظ ارزش های اسلامی و برادری میان ملت ماست و ما به آن می بالیم. ایشان همچنین افزودند که سفارت برای هر گونه کمک و همکاری با هیئت مذکور آمادگی دارد و امید است که با هماهنگی و همکاری میان نمایندگان مهاجرین، اقدامات لازم به گونه ای اصولی مدیریت شود و سفارت همچون گذشته در این زمینه نیز با تمام توان در کنار مهاجرین خواهد بود. آقای غفاری نیز در این دیدار ضمن سپاس گزاری از تلاش های صورت گرفته، در رابطه با اخذ هماهنگی های لازم با ادارات ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای جمع آوری و ارسال کمک ها صحبت نمودند و اطمینان دادند که پیگیری های لازم در این زمینه از طرف سفارت صورت خواهد پذیرفت.
قابل توجه است که یک هیئت از دیپلمات‌های این سفارت با همراهی نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران به شمول علماء، روحانیون و نهادها و تشکل های مردمی، مذهبی و فرهنگی برای بررسی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب‌های اخیر به استان گلستان سفر نموده بودند که قرار است کمک های لازم را برای مهاجرین افغان آسیب دیده، جمع آوری و ارسال نمایند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 37 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما