مهاجرین (115)

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان در جمع مهاجرین افغان با حضورداشت معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور Featured
Saturday, قوس 10 1397

زمان: پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397

مکان: مسجد جامع ارشاد، شهرری- تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ظهر روز پنج شنبه مورخ 8 قوس 1397 مطابق با 29 نوامبر 2018 ضمن اشتراک در همایش مردمی و بزرگ تحت عنوان "صلح و چالش های پیش رو و یادبود شهدای اخیر ارزگان، مالستان، جاغوری و حمله تروریستی اخیر در محفل تجلیل از میلاد پیامبر اسلام در کابل" با حضور داشت استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه کشور؛ در محل مسجد جامع ارشاد، شهرری تهران سخنرانی نمودند.
این محفل با شکوه با قرائت آیات قرآن کریم آغاز شد و پس از آن مجری ضمن تقدیر از زحمات و دستآوردهای سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در ایجاد سهولت های هرچه بیشتر از سفیر محترم کشورمان دعوت به سخنرانی نمودند.
دکتور نور ضمن عرض خیرمقدم به استاد حاج محمد محقق، معاون دوم ریاست محترم اجرائیه و مهاجرین گرامی، طی سخنان خویش در خصوص مسائل و مشکلات مهاجرین افغان و اقدامات سفارت در هر بخش که از طرف مجری محفل مطرح شده بود؛ توضیحاتی ارائه نمودند. ایشان همچنین ضمن اشاره به محدودیت مکانی سفارت بیان داشتند که سفارت طی سال های گذشته تا کنون شدیداً پیگیر بکارگیری فضای بزرگتری می باشد و امیدواریم که هر چه زودتر به نتایج عملی دست یابیم اما در این مدت نیز سعی شده با جابه جایی های صورت گرفته و اجاره ساختمان دیگری، کل فضای ساختمان سفارت صرف امور قونسلی گردد تا فضای مساعدتری فراهم شود.
سفیر کبیر افغانستان افزودند با توجه به جمعیت میلیونی مهاجرین افغان در ایران و حجم بالای کاری سفارت، ما تمام توان خویش را به کار گرفته ایم تا پذیرای امور مهاجرین عزیز کشورمان باشیم، اما با توجه به ظرفیت محدود مکانی، زمانی و پرسنلی سفارت مجبوریم برخی امور قونسلی از جمله تثبیت هویت را که با توجه به تخفیف های ارائه شده دربخش پاسپورت ماشین خوان با افزایش مراجعات مواجه گردیده است؛ به تدریح و بر اساس نوبت دهی اینترنتی پیش ببریم. ایشان یادآور گردیدند که امسال سال بسیار خوبی برای مهاجرین افغان در ایران بود و دستآوردها خوبی از جمله طرح رفت و آمد مهاجرین عزیز به کشور بدون ابطال مدارک اقامتی اشان؛ را شاهد بودیم.
پس از ایشان نیز استاد حاج محمد محقق، معاون ریاست محترم اجرائیه کشور سخنرانی نمودند. ایشان یادآور گردیدند که بنده از نزدیک شاهد تلاش های سفیر محترم کشور برای رفع مشکلات مهاجرین می باشم و امید است مهاجرین گرامی نیز از وجود ایشان بهره ببرند. ایشان پس از آن در رابطه با موضوع همایش به سخنرانی پرداختند.

ملاقات وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران Featured
Sunday, قوس 04 1397

زمان: روز شنبه مورخ 3 قوس 1397

مکان: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ج.ا. ایران

جناب آقای فیض محمد عثمانی وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان با حضورداشت آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر و همچنین جمعی از دیپلمات های سفارت عصر روز شنبه مورخ 3 قوس 1397 مطابق با 24 نوامبر 2018 با آقای سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران در دفتر کار ایشان دیدار نمودند.
دو جانب در این دیدار در رابطه با مسائل مشترک و همکاری های دو کشور در عرصه های آموزش حجاج قبل از سفر به مکه مکرمه، کانون های تعلیمی مساجد، فعالیت های قرآنی و اوقاف و خیرات گفتگو و تبادل نظر نمودند و علاوه بر آن بر تقویت همکاری ها در زمینه های چاپ و نشر و ارتباط کاری بخش های مربوط وزارت های مورد نظر دو کشور تأکید نمودند. در این دیدار همچنین وزیر محترم ارشاد، حج و اوقاف درخواست همکاری در زمینه انتقال تجربیات مختلف جانب ایران پیرامون موضوعات اوقاف، مساجد و تحقیق و مطالعات اسلامی نمودند.

اشتراک هیئت دیپلماتیک سفارت در دومین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغان دانشگاه‌های ایران Featured
Thursday, میزان 19 1397

 زمان: چهارشنبه مورخ 18 مهر 1397

مکان: سالن شهید چمران، دانشگاه تربیت مدرس تهران

مرحله نهایی و مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات سخنرانی دانشجویان افغان دانشگاه‌های ایران با حمایت گروه دانشجویی "همدل"، عصر روز چهارشنبه مورخ 18 مهر 1397 مطابق با 10 اکتبر 2018 در سالن چمران دانشگاه تربیت مدرس تهران با حضور آقایان شفیق شرق، اتشه فرهنگی و سید نادر پژوهش، سکرتر دوم و همچنین همکاران بخش مطبوعاتی سفارت برگزار گردید.
در این مراسم دکتر سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در یک پیام تصویری زنده، بیان داشت که به دنبال تأکید و فرمان رهبری ایران در مورد ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغان، امروز کودکان مهاجر وارد نظام آموزش و پرورش شده‌اند. ایشان تأکید کرد که هنوز موانعی سد راه حضور کودکان افغان در نظام آموزش و پرورش ایران وجود دارد که ایشان به سهم خود کوشش می‌کند این موانع کاهش یابد. وی بااشاره به کمپاین "از مهر جا نمانند"، تصریح کرد که هیچ کودک افغانستانی در ایران نباید از کلاس و مدرسه دور بماند.
خانم گیتی خامنه، از مجریان سرشناس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در یک پیام تلفنی از علاقه مندی خود به فرهنگ افغانستان و مهمان‌نوازی، خون‌گرمی و ادب شهروندان این کشور سخن گفت.
فرزانه معصومیان، مجری شناخته‌شده و استاد فن بیان ایرانی نیز بیان داشت که عزیزان دانشجوی افغان، خیلی بهتر از ایرانی‌ها عمل می‌کنند، دلیل هم دارد؛ سختی‌هایی که کشیدند و من به زودی، آینده خیلی خوبی را نه فقط در بحث سواد ارتباطی، در مباحث دیگر هم برای‌شان می‌بینیم.
آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان نیز طی سخنرانی خویش به نیابت از سفیر کبیر افغانستان در تهران، برگزاری مؤفقانه‌ی دومین دور مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستان مقیم ایران را به دانشجویان و نهادها و شخصیت‌های همکار در برگزاری مسابقات تبریک گفت. وی هم‌چنین از ریاست دانشگاه تربیت مدرس به خاطر فراهم‌سازی زمینه‌ی برگزاری مسابقات در این دانشگاه و از وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران به خاطر ارسال پیام تشویقی به اشتراک کنندگان مسابقات، سپاس‌گزاری نمود. اتشه فرهنگی سفارت افغانستان با ابراز امتنان از داوران و مجریان ایرانی به خاطر حضور و تشویق دانشجویان افغانستانی افزود: سخن و سخنرانی در فرهنگ ما و تمامی فرهنگ‌ها و جوامع جایگاه ویژه‌ای دارد و بزرگان زیادی درباره‌ی ارزش سخن، سخنوری، شیوه‌ و موقع‌ سخن گفتن ابراز نظر کرده‌اند ‌و نیز آثار منظوم و منثور ارزشمندی - که در واقع سخن مکتوب محسوب می‌شوند - را برای ما به میراث گذاشتند.
ایشان تأکید داشت: اگر سخن ارزشمند از خود به جا بگذاریم، ما به سمت نامیرایی می‌رویم و میراث ما برای همیشه باقی خواهد بود؛ آن‌طوری‌ که فردوسی در شهنامه گفته است: از این پس نمیرم که من زنده‌ام/ که تخم سخن را پراکنده‌ام.
همچنین در مراسم اختتامیه، پس از تعیین منتخبین نهایی و پایان بررسی‌های داوران، مقام نخست، لوح تقدیر، تندیس مسابقات و جایزه نقدی دومین مسابقات سخنرانی دانشجویان افغانستانی دانشگاه‌های ایران توسط آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان، هیئت داوران متشکل از سخنرانان و مجریان سرشناس ایران، مسئولین اجرایی مسابقات به ایشان اهداء گردید.
در حاشیه این مسابقه، سه نفر برتر مسابقه کتاب‌خوانی دانشجویی همدل نیز به قید قرعه توسط آقای شفیق شرق، اتشه فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران انتخاب شده و جوایز خویش را دریافت نمودند.

اشتراک و سخنرانی سفیر کبیر افغانستان و هیئت همراه در مراسم عزاداران حسینی مهاجرين افغاننستان در نقاط مختلف تهران Featured
Thursday, سنبله 29 1397

زمان: شامگاه چهارشنبه مورخ 29 سنبله 1397

مکان: مراسم عزاداری چهار هیئت مهاجرین افغان در شهرهای ری، قرچک و ورامین استان تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نمانده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران به همراه جمعی از دیپلمات‌های سفارت به شمول آقای میر انور شاه غفاری، قونسل و مستشار، آقای محمد اسلام دره ای مستشار و مسئول پروژه تثبیت هویت و پاسپورت، آقای جمال انصاری مسئول امور دانشجویی و فريد كاظمي، معاون آتشه مهاجرين سفارت، همزمان با شب عاشورای حسینی در مراسم عزاداری چهار هیئت مهاجرین در شهرهای ری، قرچک و ورامین استان تهران اشتراک و سخنرانی کردند.
سفیر محترم کشورمان و هیئت همراه در مراسم عزاداری هیئت‌های عزاداران حسینی چهارده معصوم قلعه گبری و عزاداران حسینی در حسینیه خاتم‌الانبیاء شهری ری، هیئت قرآن و عترت شهر قرچک و هم‌چنین هیئت عزاداران چهارده معصوم خیرآباد ورامین شرکت کردند.
دکتر نصیراحمد نور در سخنان خویش با بیان این‌که حوادث هولناکی در کربلا روی داده است، یادآورد گردیدند؛ کشور عزیز ما افغانستان هم سالیان متمادی شاهد حوادثی از نوع حوادث کربلاست، و به خصوص در سال‌های اخیر، نیروهای بسیار بی‌رحم و سنگ‌دلی وارد صحنه شده‌اند که به هیچ کسی رحم نمی‌کنند و هر‌جا که دست‌شان برسد، مردم ما را به شهادت می‌رسانند.
ایشان در ادامه با اشاره به این‌که مردم افغانستان از اقوام و مذاهب مختلف از قرن هاي متمادي با هم زندگی مسالمت‌آمیزی داشته‌اند، افزودند همین گروه هایی که دست به این جنایت‌ها می زنند، می‌خواهند نشان بدهند که گویا یک قوم خاص یا پیروان یک مذهب خاص را هدف قرار می‌دهند، اما در حقیقت آن طور نیست، آن‌ها هر کسی را که بتوانند یا از بیرون برای‌شان مأموریت داده شود، مورد هدف ترور خود قرار می‌دهند.
سفیر کبیر کشورمان تأکید داشتند هدف توطئه‌گران بیرونی که تروریستان را استخدام می‌کنند، این است که چطور زندگی باهمی و و حدت مردم مسلمان افغانستان را که عمدتا پیرو دو مذهب حنفي و جعفري هستند، برهم بزنند و همان حوادث دل‌خراشی که در برخی از کشورهای منطقه رخ داده و رخ می‌دهد را هم در کشور ما بیاورند.
ایشان تصریح کردند که ایستادگی در برابر این توطئه‌ها به هوشیاری و بیداری نخبگان، علما و مردم برمی‌گردد. هرگاه این طور حوادث رخ می‌دهد، ناخواسته اهداف پلید دشمنان را محقق نسازيم و فقط صدای وحدت، اسلام واقعی و هم‌دیگرپذیری را بلند کنيم؛ ما باید این رویه را ادامه بدهیم، وگرنه خدای ناخواسته با بیان این‌که گویا این گروه‌های قاتل فقط و فقط دشمن یک گروه و منطقه هستند، در حقیقت به آن‌ها کمک کرده‌ایم.
دکتر نور خاطرنشان کردند که یقین دارم مردم افغانستان این بیداری را دارند و نمونه‌هایش را دیده‌ایم، به عنوان مثال، زمانی که مسجد امام زمان در کابل مورد حمله وحشیانه قرار گرفت، روحانی، عالم و عامی، پیروان هر دو مذهب آمدند و نماز جماعت را باهم ادا کردند.
سفیر کبیر کشورمان در ادامه سخنان خود به آخرین وضعیت مهاجرین کشور در ایران، مشکلات، چالش‌ها و در عین حال، بیان دست‌آوردهای سفارت پرداختند. ایشان تأکید کردند که وضعیت امروز مهاجرین در جمهوری اسلامی ایران، نسبت به چند سال پیش بسیار متفاوت و متحول است.
دکتر نور در مورد محدودیت جا و مکان در سفارت افغانستان، مشکلات اقتصادی و بحث تبدیل خدمات سفارت از ارز خارجی به ریال، واحد پول ایران، مشکلات دانشجویان و در عین حال، دو دست‌آورد مهم شامل؛ عملی شدن طرح خروج و مراجعت به افغانستان و ایران و حل مشکلات دانشجویان مهاجر در قسمت شهریه صحبت نمودند. ایشان در پایان از خدمات جمهوری اسلامی ایران به مهاجرین، در رأس آن، مقام محترم رهبری ج . ا . ایران تشکر و قدردانی کرد که نسبت به مهاجرین و مردم افغانستان همواره عنایت ویژه‌ای داشته‌اند.

اطلاعیه تعطیلی سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورا Featured
Tuesday, سنبله 27 1397

 “عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) ، نوه پیامبر گرامی اسلام و ياران باوفاي آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود”

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن عرض تسلیت فرارسيدن ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني؛ به دو ملت مسلمان افغانستان و ایران و همچنین همه آزادگان و شيفتگان حق و فضيلت و عدالت در سرتاسر جهان، بدینوسیله به اطلاع عموم مراجعه کنندگان محترم می رساند که این سفارت روز چهارشنبه مورخ 28 سنبله 1397 مطابق با 19 سپتامبر 2018 تعطیل می باشد.

تقدیر از نخبگان افغانستان با حضور سفیر کبیر افغانستان و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران Featured
Friday, سنبله 23 1397

 زمان: پنج شنبه مورخ 22 سنبله/شهریور 1397 

مکان: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز پنج شنبه مورخ 22 سنبله/شهریور 1397 مطابق با 13 سپتامبر 2018، در مراسمی که از سوی بنیاد ملی نخبگان ایران و سازمان ملی نخبگان افغانستان برای تقدیر از نخبگان افغانستان برگزار شد، با آقای دکتر سورنا ستاری معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران و آقای علی مرتضی بیرنگ قائم مقام در امور بین الملل و رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری در ساختمان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ایران دیدار و ملاقات نمودند.
در این نشست که با حضور آقای حسام‌الدین تالقانی، رییس سازمان ملی نخبگان افغانستان، آقای دکتر رسول صادقی معاون پژوهشی موسسه ملی تحقیقات جمعیت و آقای بهرام صلواتی عضو موسسه مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت کشور ایران، آقای دکتر سرور مولایی و تعدادی از نخبگان افغانستان همراه بود، سفیر محترم کشورمان ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان نشست، اظهار داشتند؛ هر کشوری اقتدار واقعی اش اقتدار علمی و فناوری است و این اقتدار را هم نخبگان می آفرینند که خوشبختانه نخبگان و استعدادهای برتر در میان دانشجویان ما فراوان هستند و هرسال استعدادهای تازه ای درخشش می کند. ایشان با اشاره به قرآن کریم بر ضرورت توام بودن دانش با ایمان تاکید نمودند و افزودند دنیای امروزی به دانش توام با ایمان نیاز دارد اگر تنها دانش سیطره داشته باشد مصیبت و ویرانی، فسق، ظلم، استعمار و اجحاف می آفریند، ولی هرگاه همراه با علم ایمان هم باشد علم در خدمت بشریت وجامعه بشری قرار می گیرد و ما امیدوار هستیم که سرزمین ایران زمین یا خراسان زمین که سابقه درخشان علمی و فناوری دارد بار دیگر با علم و ایمان توامان سرنوشت خود را رقم بزنند و در نتیجه مصدر خدمت به کل جامعه بشری شود.
دوکتور نور اقتدار ایران را اقتدار افغانستان و اقتدار افغانستان را اقتدار ایران دانستند و با اشاره به نقش محصلان افغان به عنوان سرمایه بزرگ علمی در ایران خاطر نشان ساختند افغانستان توانمند بدون شک یک بازوی توانمند برای کشور برادر و همسایه و همفرهنگ و هم کیش خود یعنی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. ایشان ضمن اظهار قدردانی از فرصت های فراهم شده برای مهاجرین و محصلین افغان در ایران و اظهار سپاس بسیار ویژه از مقام معظم رهبری ایران بابت دستور بی نظیرشان درخصوص تحصیل فرزندان خانواده های غیرمجاز، مشکل فعلی دانشجویان افغان در دانشگاه های ایران را پرداخت شهریه به ارز خارجی عنوان نمودند و اظهار داشتند تا جایی که سفارت با این دانشجویان عزیز در تماس می باشد با وضعیت موجود حتی توانمندترین آنان نیز توان ادامه تحصیل را ندارند و آهسته آهسته روند انصراف هم شروع شده است و اگر خدای ناخواسته این روند ادامه پیدا کند بنده فکر میکنم که ناخواسته دانشگاه های ایران از وجود دانشجویان افغان خالی خواهد شد و این نه تنها برای افغانستان شایسته نیست بلکه در شان و مقام جمهوری اسلامی ایران نیز نخواهد بود. بنده از شخص جنابعالی آقای دکتر ستاری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری تقاضا دارم که این موضوع را در راس اولویت و توجه خود قرار دهید و ترتیبی اتخاذ گردد که پرداخت شهریه به ریال صورت گیرد ولی به همان نرخی که سابق بوده نه اینکه نرخ امروز دلار به معادل ریالی پرداخت شود که در اینصورت مشکلی حل نخواهد شد و بنده این عرض خود را بارها در ملاقات با مقامات مختلف مطرح نموده ام.
دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فن‌آوری رییس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست هایی، بر برقراری ارتباط نزدیک با سفارت و نخبگان افغانستان و پی‌گیری مسائل، مشکلات و پیشنهادهای مطرح شده، تأکید کرد. ایشان در مورد مسائل مطرح شده اظهار داشتند برخی مواردی که اعلام کردید، یک ظلم مشهود است به جامعه برادران افغانستانی ما. ایشان تلاش‌ها برای حل مشکلات دانشجویان و نخبگان افغانستانی را یک مبارزه خواندند و از این جامعه خواستند که در کنار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان ایران باشند تا آن‌ها نیز دل‌گرم شده و بتوانند این مسائل را در داخل این کشور نهادینه کنند.
دکتر ستاری با بیان این‌که یک بخش این مشکلات به مسائل دیپلماتیک بین دو کشور نیز برمی‌گردد، افزودند اگر با هم کار کنیم و یک جِرم شویم، این مشکلات قابل حل است و می‌توانیم مبارزه و به صورت جدی پی‌گیری کنیم.
در این نشست آقای حسام الدین تالقانی، رئیس سازمان ملی نخبگان افغانستان نیز بر ضرورت هماهنگی در حمایت از نخبگان تأکید کردند و اظهار داشتند نخبگان در دنیا حد و مرزی نمی‌شناسند، کشورهایی که بیشترین حمایت را از نخبگان خود کردند، دارای توسعه سیاسی و اقتصادی پایدار هستند. ایشان با بیان این‌که افغانستان هنوز به آن‌حد از نخبه‌گرایی و نخبه‌پروری نرسیده، خاطر نشان ساختند چالش‌های افغانستان زمانی فروکش می‌کند که از نخبگان حمایت شود و تقویت نخبگان را در اولویت قرار دهد. آقای تالقانی اعلام آمادگی کردند که با تشکیل یک اتاق هماهنگی، در صحبت با تمام ادارات دولتی در افغانستان، در حد توان زمینه‌های جذب نخبگان مهاجر را فراهم نمایند. 

دانشجویان حاضر در این نشست نیز مشکلات و پیشنهاداتی را مطرح نمودند از جمله: موانع و محدودیت شرکت دانش آموزان افغان در المپیادها، عدم حمایت بنیاد نخبگان ایران از دانشجویان نخبه افغان، مشکلات موجود در بخش قونسلی وزارت علوم و دانشگاه ها در رابطه به ویزای دانشجویان، رسمیت بخشیدن به تشکل های دانشجویی، حمایت از ایده ها و طرح های دانشجویان افغان،توجه به بحث سرمایه گذاری فرهنگی. 

در پایان این دیدار، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان ایران، از آقایان عزیزالله موحدی رتبه اول رشته تاریخ، مرتضی شفایی رتبه نخست رشته روابط بین‌الملل و زینب حسینی رتبه اول رشته زمین‌شناسی در آزمون کنکور کارشناسی ارشد امسال جمهوری اسلامی ایران، تقدیر کردند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما