مهاجرین (129)

برگزاری انتخابات نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه مشورتی صلح (مورخ 9 ثور 1398) Featured
Friday, حمل 30 1398

زمان: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 28 و 29 حمل 1398

مکان: مقر سفارت

انتخابات برای گزینش نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه مشورتی صلح، روز¬های چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 28 و 29 حمل 1398 مطابق با 17 و 18 آپریل 2019 از میان اقشار مختلف جامعه مهاجر به شمول علماء و روحانیون، متنفذین و بزرگان مهاجرین، فرهنگیان، متخصصین و دانشجویان در مقر سفارت برگزار گردید.
مراسم انتخابات در هر بخش با حضورداشت آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست، آقای میرانورشاه غفاری مستشار و قونسل، آقای دره ای مستشار و همچنین آقای حجاری آتشه مهاجرین سفارت و به عنوان مسئول انتخابات از جانب وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان برگزار شد؛ در هر بخش روند انتخابات مطابق با دستورالعمل ارائه شده از مرکز صورت پذیرفته و در هر بخش پس از وضاحت کامل از روند اجرایی انتخابات؛ اشتراک کنندگان از میان داوطلبان با انتخاب خویش نفرات منتخب نهایی را برگزیدند.
آقای نجم پور در ابتدای این مراسم ضمن تشریح آن که لویه جرگه مشورتی صلح جهت دریافت دیدگاه‌های علما و بزرگان اقوام، نهاد‌های مدنی، رسانه‎‌ها، احزاب سیاسی، نمایندگان مهاجران، معلولان و منتخبین مردم مناطق مختلف کشور برگزار می شود؛ بیان داشتند که آنچه با توجه به محدودیت های مکانی و زمانی سفارت امکان داشته است را برای برگزاری یک انتخابات قابل قبول به کار گرفته ایم و امیدواریم که نمایندگان اصلح و شایسته مورد انتخاب نهایی قرار بگیرند. ایشان این توضیح را اضافه نمودند که سهمیه تعداد مهاجرین افغان در ایران برای اشتراک در لویه جرگه بر اساس دستورالعملی است که به ما ابلاغ گردیده است و بر اساس آن تعداد 30 سهمیه از میان مهاجرین افغان در ایران خواهند بود؛ که البته پیش از آن نیز برای افزایش تعداد سهمیه ها تلاش نموده بودیم.
آقای نجم پور یادآور گردیدند که از کل این رقم، تعداد بیشتر آن را، یعنی 18 سهمیه را برای حوزه تهران در نظر گرفته ایم و مابقی به حوزه های مشهد و زاهدان تخصیص داده شده است تا تناسب جمعیتی مهاجرین ساکن در این حوزه نیز رعایت گردد.
قابل ذکر است که در جهت برگزاری این مراسم در مرحله اول کمیته ای متشکل از مستشاران و همچنین آتشه های هر بخش سفارت تشکیل داده شد و کمیته مذکور پس از برگزاری جلسات متعدد، لیست نهایی اشتراک کنندگان در هر بخش را به نحوی که اقشار و گروه های مختلف مهاجرین افغان را در بر بگیرد، تعیین نمودند. پس از تعیین لیست نهایی و دعوت از ایشان، مراسم انتخابات در هر بخش با نظارت نمایندگان سفارت و اشتراک کنندگان برگزار گردید.

دیدار مستشار وزیرمختارو سرپرست سفارت افغانستان با جمعی از علماء و نمایندگان مهاجرین افغان در ایران برای کمک به مهاجرین آسیب دیده از سیل در استان گلستان ایران Featured
Sunday, حمل 25 1398

زمان: روز شنبه مورخ 24 حمل 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان ظهر روز شنبه مورخ 24 حمل 1398 مطابق با 13 آپریل 2019 با جمعی از نمایندگان مهاجرین افغان در ایران به شمول علماء، روحانیون و اقشار مختلف مردمی، مذهبی و فرهنگی که به همراه هیئت سفارت برای کمک به مهاجرین آسیب دیده از سیل، به استان گلستان ایران سفر نموده بودند؛ ملاقات نمودند.
این دیدار که با حضور آقای میرانورشاه غفارری مستشار و قونسول، خانم فاطمه تالقانی سکرتر اول، آقای نجیب الله سلطان زوی سکرتر دوم و همچنین آقای سید ابراهیم حجاری آتشه مهاجرین سفارت برگزار گردید، ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و سپس مولوی صاحب عتیق الله شریفی در رابطه با سفر هیئت به مناطق آسیب دیده و دیدارهای مردمی ایشان گزارش مختصری را ارائه نمودند. در این دیدار همچنین هر یک از اعضای منتخب هیئت از جمله حاج آقای ناطقی و مولوی صاحب یحیی نیز گزارش های خویش را در رابطه با دیدارهای خویش با مردم و مسئولان ذیربط جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیب دیده را به همراه نکات مورد نظر، نحوه کمک رسانی و الزامات مد نظر خویش، ارائه نمودند.
آقای نجم پور در این دیدار از پیگیری ها و همدری های نمایندگان جامعه مهاجر افغان با مردم مهاجر آسیب دیده تشکری نموده و آن را اقدامی قابل قدر و ارزشمند بر شمردند. ایشان افزودند اجر این اقدام نیک را ان شالله خداوند متعال به شما خواهد داد.
سرپرست سفارت کشورمان خاطرنشان ساختند که این اقدام نشان دهنده همبستگی و وحدت ملی ماست که همه مردم ما برای کمک به یک قشر مشخص آسیب دیده دست به کار شده اند. چنین حرکت هایی گویای حفظ ارزش های اسلامی و برادری میان ملت ماست و ما به آن می بالیم. ایشان همچنین افزودند که سفارت برای هر گونه کمک و همکاری با هیئت مذکور آمادگی دارد و امید است که با هماهنگی و همکاری میان نمایندگان مهاجرین، اقدامات لازم به گونه ای اصولی مدیریت شود و سفارت همچون گذشته در این زمینه نیز با تمام توان در کنار مهاجرین خواهد بود. آقای غفاری نیز در این دیدار ضمن سپاس گزاری از تلاش های صورت گرفته، در رابطه با اخذ هماهنگی های لازم با ادارات ذیربط جمهوری اسلامی ایران برای جمع آوری و ارسال کمک ها صحبت نمودند و اطمینان دادند که پیگیری های لازم در این زمینه از طرف سفارت صورت خواهد پذیرفت.
قابل توجه است که یک هیئت از دیپلمات‌های این سفارت با همراهی نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران به شمول علماء، روحانیون و نهادها و تشکل های مردمی، مذهبی و فرهنگی برای بررسی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب‌های اخیر به استان گلستان سفر نموده بودند که قرار است کمک های لازم را برای مهاجرین افغان آسیب دیده، جمع آوری و ارسال نمایند.

دیدار جناب احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت ج.ا.افغانستان در تهران با نمایندگان مهاجرین و دانشجویان نجف آباد اصفهان Featured
Saturday, حمل 17 1398

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت ج.ا.افغانستان در تهران صبح روز شنبه مورخ 17 حمل 1398 مطابق با 6 اپریل 2019 با نمایندگان مهاجرین و دانشجویان ولسوالی نجف آباد ولایت اصفهان در مقر سفارت دیدار کردند.

در این دیدار آقای علی حیدری به نمایندگی از دانشجویان اصفهان و دبیر نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی افغانستان ضمن تشکری از زمینه فراهم شده برای دیدار، از زحمات و پیگیری های سفارت در حل مسایل و مشکلات مربوط به مهاجرین و بخصوص دانشجویان تشکر و قدردانی نمودند و در ادامه درخصوص فعالیت های فرهنگی مهاجرین در ولسوالی نجف آباد ولایت اصفهان و برگزاری جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی افغانستان توضیحاتی را ارائه دادند.
آقای سید نصرالدین هاشمی نیز به نمایندگی از هیئت های مذهبی ولسوالی نجف آباد با اشاره به این که مهاجرین در این ولسوالی به سه بخش هیئت های مذهبی، فرهنگی و ورزشی تقسیم می شوند، درخصوص مشکل موقتی بودن مجوز فعالیت هیئت های مذهبی در طول سال توضیحاتی را ارائه نمودند .
در این نشست آقای نوروز اصغری نیز به نمایندگی از فعالین فرهنگی این ولسوالی با اشاره به فارغ التحصیل شدن تعدادی زیادی از دانشجویان در ایران، خواستار همکاری هرچه بیشتر مقامات کشور درخصوص فراهم سازی زمینه اشتغال این عزیزان جهت بازگشت به کشور شدند.
جناب احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت ج.ا.افغانستان در تهران نیز ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان از برگزاری جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی افغانستان در ولایت اصفهان تقدیر و تشکری کردند و افزودند برگزاری چنین جشنواره هایی در راستای معرفی هویت، فرهنگ و تاریخ بسیار ارزنده می باشد. ایشان در رابطه با مشکلات مطرح شده اطمینان دادند که سفارت همه توان خود را در جهت حل مسائل و مشکلات این عزیزان به کار خواهد گرفت و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.
در این نشست آقایان سیدابراهیم حجازی، آتشه مهاجرین و سید نادر پژوهش، سکرتر دوم سفارت نیز حضور داشتند.

دیدار هيئت سفارت افغانستان با خانواده مرحوم حامد رضایی Featured
Wednesday, حمل 14 1398

زمان: چهارشنبه مورخ ۱۴ حمل ۱۳۹۸

مکان: شهرستان کاشان

هيئت سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران متشكل از آقاي میر انور شاه غفاري مستشار و قونسل و آقای سيد ابراهيم حجازي آتشه مهاجرین سفارت به اساس هدايت جناب احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سر پرست سفارت، صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۴ حمل ۱۳۹۸ مطابق با ۳ آپریل ۲۰۱۹ با سفر به كاشان با خانواده مرحوم حامد رضايي، نوجوان مهاجر افغان که قربانی حادثه ناگوار تجاوز و سپس خودکشی گردیده بود؛ در منزلشان ديدار كردند.
هيئت سفارت افغانستان در اين ديدار ضمن اتحاف دعا و ابراز همدردي و تسليت به خانواده و بستگان مرحوم رضایی، از ایشان دلجویی کرده و غم شریکی نمودند.
هيئت سفارت در این دیدار از جزئیات این فاجعه غمبار مطلع شدند و خاطر نشان نمودند دستگاه­ های قضایی جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته قطعاً با عدالت و شفافیت این موضوع را بررسی خواهند کرد و مجرم یا مجرمین را مجازات خواهند نمود. ایشان همچنین پس از شنیدن سخنان مشروح خانواده مقتول، اطمینان دادند که سفارت افغانستان در تهران نیز همکاری ها و پیگیری­ های لازم را با جدیت دنبال خواهد نمود.

تصاوير گالري

سرپرست سفارت افغانستان در تهران خبر داد؛ سفر یک هیأت سفارت افغانستان برای بررسی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیل در ولایت گلستان ایران Featured
Sunday, حمل 11 1398

تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۸

منبع: خبرگزاری صدای افغان (آوا)

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران از سفر یک هیأت از دیپلمات‌های این سفارت به ولایت گلستان ایران برای بررسی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب‌های اخیر در شهر گنبد کاووس این ولایت خبر می‌دهد.

سفر یک هیأت سفارت افغانستان برای بررسی وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیل در ولایت گلستان ایران
به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، احمد هارون نجم‌پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت افغانستان در تهران که در گفت‌وگو با خبرنگار آوا در ساختمان این سفارت سخن می‌گفت، در پاسخ به سوالی در مورد رسیدگی این سفارت به مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران گفت: "یک هیأت با حضور چند تن از دیپلمات‌های سفارت امروز برای رسیدگی و دلجویی و پرسیدن احوال هم‌وطنان ما به گلستان سفر کرده است".
 
به گفته وی، قرار است این هیأت گزارشی از وضعیت مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب در ولایت گلستان را ارائه کند.
 
آقای نجم‌پور خاطرنشان کرد: "متأسفانه در اثر سیلاب‌هایی که در جمهوری اسلامی ایران و در داخل افغانستان رخ داد، یک تعداد زیادی از هم‌وطنان ما در افغانستان و دوستان ایرانی و یکی از هم‌وطنان ما در شهر شیراز جان خود را از دست دادند و خسارات مالی عاید مردم شد، ما بازهم به مردم و دولت شریف ایران تسلیت می‌گوییم و خود را در این غم شریک می‌دانیم".
 
وی به صورت مشخص در مورد وضعیت مهاجرین در ولایت گلستان و اقدام‌های صورت گرفته برای کمک‌رسانی به آن‌ها گفت: "نهادهای مختلف جمهوری اسلامی ایران نیز به مهاجرین آسیب‌دیده از سیلاب در گلستان رسیدگی و کمک کردند که از آن‌ها تشکر و سپاس‌گزاری می‌کنم و به مثل خدماتی که به همه سیلاب‌زدگان ارائه کردند، تا جایی که من اطلاع دارم، به مهاجرین هم ارائه کردند".

سرپرست سفارت افغانستان در تهران در مورد اقدام این سفارت در خصوص کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان مهاجر در گلستان خاطرنشان کرد: "من صحبت‌ها و رایزنی‌هایی را با مسئولین کمیشنری عالی سازمان ملل در امورپناهندگان در ایران(یوان‌اچ‌سی‌آر)، دولت ایران و جنرال قونسلی ما در مشهد داشتم؛ کمک‌هایی از طریق یوان‌اچ‌سی‌آر و هم‌چنین کمک‌های مردمی و نهادهای خیریه از مشهد برای‌شان ارسال شده است. ما یک هماهنگی را با نهادهای مختلف مردمی، علما و روحانیون مهاجر، نهادهای مختلف تجاری و  اتاق مشترک تجارت در تهران نیز ایجاد کردیم و قرار است کمک‌هایی جمع‌آوری شود".
 
این در حالی است که به گفته مولوی قادر سلجوقیان، ملا امام و از بزرگان مهاجرین افغانستانی در محله "افغان‌آباد" شهر گنبد کاووس ولایت گلستان به خبرنگار آوا، حدود 650 الی 700 خانواده در این محله حاشیه‌نشین، واقع در خیابان خواجه عبدالله انصاری و در حاشیه رودخانه "گرگان" این شهر زندگی می‌کنند که از این تعداد، 450 خانه و خانواده مهاجر از سیلاب‌های اخیر آسیب دیده است.

این سیلاب در گلستان، تلفات جانی برای مهاجرین افغانستانی نداشته، اما به گفته سرپرست سفارت کشور در تهران، یک تن از مهاجرین در نتیجه جاری شدن سیل در شهر شیراز جان باخته است.
 
هفته گذشته جمهوری اسلامی ایران شاهد بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیلاب در بسیاری از مناطق خود بود که مهاجرین افغانستانی نیز در کنار شهروندان ایرانی، از این سیلاب‌ها خسارت دیده‌اند. این موج بارندگی شدید پس از درنوردیدن ایران، از شرق این کشور وارد مناطق غربی و شمال افغانستان شده و طی روزهای گذشته، خسارات هنگفت جانی و مالی را در ولایات هرات، بادغیس، فاریاب، سرپل، جوزجان و بلخ برجای گذاشته است.
 
در واکنش به این سیلاب‌ها، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با انتشار پیامی، با ابراز تأسف شدید از خسارات جانی و مالی ناشی از وقوع سیل در شهرها و مناطق مختلف افغانستان، ضمن همدردی با دولت و ملت کشور، به ویژه آسیب دیدگان و خانواده قربانیان این حوادث، تاکید کرده است: در سیل‌های اخیر که مناطق مختلف هر دو کشور ایران و افغانستان با آن روبرو بوده‌اند، دولت‌ها و ملت‌های دو کشور، همچون همیشه، در سختی‌ها و مشکلات ناشی از آن، در کنار یک‌دیگر خواهند بود.
نشست نماینده خاص رئیس جمهور و رئیس محترم دارالانشای شورای عالی صلح افغانستان و هیئت محترم همراه با حضورداشت مقامات محترم سفارت با نمایندگان مهاجرین افغان از اقشار مختلف ساکن در ایران Featured
Monday, حوت 27 1397

زمان: یکشنبه مورخ 26 حوت 1397

مکان: مقر سفارت

محمد عمر داودزی، نماینده خاص رئیس‌جمهور برای اجماع منطقه‌ای در امور صلح و رییس دارالانشای شورای عالی صلح که به تهران سفر کرده، بعد از ظهر روز یکشنبه مورخ 26 حوت 1397 مطابق با 17 مارچ 2019 با حضورداشت دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان و همچنین آقای احمد هارون نجم پور، معاون سفیر با نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر افغان در ایران در مقر سفارت دیدار نمودند.
دکتور نور در این نشست ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان حاضر در نشست، افزودند با توجه به شخصیت توانا و بادانش و اخلاص جناب داودزی صاحب، ایشان سفر پردستآوردی نیز داشته اند.
سفیر کشورمان همچنین خاطرنشان نمودند که بدون صلح دخالت بیرونی قطع نمی شود. بدون صلح و آشتی ما از شر این جنایتکاران و تروریستان بین المللی نجات نمی یابیم. ما و شما همه دست به دست هم دهیم و یاور چنین شخصیت هایی که صادقانه به دنبال صلح هستند بوده باشیم تا خدا بخواهد همانگونه که ایشان در سخنرانی خود در وزارت امور خارجه فرمودند سال آتی (1398) سال صلح و برقراری امنیت در کشور ما بوده باشد.
جناب داودزی نیز در سخنان خویش ضمن ارائه مطالبی در خصوص اهداف سفر و برنامه های کاری خویش؛ در خصوص دو مورد به تفصیل صحبت نمودند؛ مورد اول صلح و مورد دوم لویه جرگه مشورتی صلح. ایشان در هر دو مورد به بیان روند کامل مسائل مربوطه به صلح و مواضع جمهوری اسلامی افغانستان و همچنین اهداف و برنامه ریزی های لازم برای برگزاری لویه جرگه مشورتی و اشتراک مهاجرین افغان در آن پرداختند.
خانم لیلا جعفری، عضو شورای عالی صلح نیز در این نشست در سخنانی بر اهمیت نقش زنان در جامعه و ایجاد زمینه های صلح اشاره داشته و بر لزوم تحصیل فرزندان مهاجر افغان در ایران تأکید نمودند.
نماینده خاص رئیس‌جمهور در امور صلح در پایان این نشست نیز به پرسش ها و مسائل مهاجرین گرامی پاسخ های تفصیلی ارائه نمودند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما