naderpajohesh

naderpajohesh

Saturday, 20 جوزا 1396 09:19

۱۹ - جوزا - ۱۳۹۶

ارگ، کابل: طی روزهای اخیر شماری از هموطنان ما در اثر حملات جنایتکارانۀ گروه های تروریستی در کابل، خوست و هرات، شهید و زخمی گردیدند.

مردم افغانستان در این روز ها در سوگ و اندوه عزیزان شان بسر می برند. دولت و مردم با ابراز احساسات و صف بستن برای اهدای خون به مجروحین، ابراز همدردی نمودند.

اکنون به منظور گرامی داشت یاد و خاطرۀ شهدای رویدادهای اخیر تروریستی، حکومت وحدت ملی فردا شنبه مورخ ۲۰ جوزای سال روان را ماتم ملی اعلام می کند.

در این روز بیرق افغانستان در تمام کشور و نمایندگی های سیاسی آن در خارج از کشور به حالت نیمه افراشته در آورده می شود.

رهبری حکومت با اشتراک فعال شورای ملی و ستره محکمه جمهوری اسلامی افغانستان از ملت شریف افغانستان دعوت بعمل می آورد که در این روز با حضور در مساجد و تکایا، با برگزاری مراسم ختم های قرآن عظیم الشان، به روح شهدای رویداد های اخیر، صحتمندی مجروحین و تامین صلح و ثبات پایدار در کشور، اتحاف دعا نمایند.

قابل یادآوری است که فردا مراسم ختم قرآن عظیم الشان با حضورداشت رهبری قوۀ ثلاثۀ کشور در مسجد جامع ارگ برگزار می گردد.

Wednesday, 17 جوزا 1396 20:08

۱۷ جوزای ۱۳۹۶

کابل - جمهوری اسلامی افغانستان حملات تروریستی امروز در مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و آرامگاه آیت الله خمینی در تهران را به شدت محکوم می کند.

با حمله بر مسلمین در ماه مبارک رمضان، تروریزم بین المللی بار دیگر نشان داد که به هیچ دین و آیینی تعلق نداشته و حملات مشابه در نقاط مختلف جهان ثابت می سازد که این پدیده شوم مرز و جغرافیا نمی شناسد.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن ابراز تسلیت و همدردی با دولت و مردم کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر بر ضرورت همبستگی و همکاری نزدیکتر کشورها در مبارزه با این دشمن مشترک تأکید می ورزد.

Wednesday, 17 جوزا 1396 18:34

۱۷ جوزای ۱۳۹۶

جناب سفیر و کارکنان سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان حملات تروریستی امروز در مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و آرامگاه آیت الله خمینی در تهران را به شدت محکوم می کنند.

با حمله بر مسلمین در ماه مبارک رمضان، تروریزم بین المللی بار دیگر نشان داد که به هیچ دین و آیینی تعلق نداشته و حملات مشابه در نقاط مختلف جهان ثابت می سازد که این پدیده شوم مرز و جغرافیا نمی شناسد.

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن ابراز تسلیت و همدردی با دولت و مردم کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر بر ضرورت همبستگی و همکاری نزدیکتر کشورها در مبارزه با این دشمن مشترک تأکید می ورزد.

Wednesday, 17 جوزا 1396 12:12

تاریخ:سه شنبه ۱۶ جوزا ۱۳۹۶ مطابق به 6 جون 2017

محل: بخش قونسلی سفارت افغانستان

جناب دکتور نصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت خارجه، جناب همایون محتاط رییس عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیکی وزارت امور داخله و دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، به تاریخ 16 جوزا 1396 مطابق به 6 جون 2017، مرحله اول پروسه تثبیت هویت و صدور پاسپورت‌های ماشین خوان برای شهروندان افغانستان را در محل بخش قونسلی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان افتتاح نمودند.

دکتر نصیراحمد اندیشه، با بیان این که روند صدور پاسپورت های ماشین خوان در کشور از سال ۲۰۱۱ در کابل و از سال ۲۰۱۴ در سطح نمایندگی های سیاسی افغانستان در خارج از کشور آغاز شده، خاطرنشان نمود که روند صدور این پاسپورت ها در کشورهای حوزه خلیج، ایران و پاکستان، به دلیل تعداد بالای شهروندان افغانستان در این کشورها و برخی مشکلات موجود، با تأخیر آغاز شده است. به گفته ایشان، مهاجرین و شهروندان افغانستان که در این کشورها حضور دارند، بیش از سایر نقاط جهان است. با وجود مشکلاتی که مهاجرین و شهروندان کشور در این کشورها داشتند، تلاش هایی صورت گرفت و یک نشست بین وزارتی در شورای امنیت ملی برگزار شد و به صورت مشترک تصمیم گرفته شد تا به این مشکلات رسیدگی شود. بر این اساس، سال گذشته وزارت خارجه با همکاری سایر وزارت ها توانست روند تثبیت هویت و صدور پاسپورت های ماشین خوان را در کشورهای حوزه خلیج و به صور مشخص در دو حوزه دوبی و جده آغاز کند و روزانه بیش از یک هزار جلد پاسپورت جدید در این حوزه ها توزیع می شود.

دکتر نصیر احمد اندیشه خاطرنشان کرد که نظر به مشکلاتی که مهاجرین افغانستان در ایران داشتند، همراه با ریاست عمومی ثبت احوال نفوس و تذکره الکترونیکی وزارت امورداخله تلاش کردیم که پروسه تثبیت هویت و صدور پاسپورت های ماشین خوان را سرعت ببخشیم که مرحله اول و ابتدایی آن امروز افتتاح شد.

 

جناب معین اداره و منابع گفت که این پروسه با توجه به این که میلیون ها مهاجر در ایران حضور دارند، یک پروسه بزرگ و زمان گیر خواهد بود. در مرحله اول و با توجه به مشکلاتی که دانشجویان افغانستان در ایران دارند، آن ها تثبیت هویت شده و برای شان پاسپورت های جدید توزیع خواهد شد. دانشجویان می توانند به صورت آنلاین فورم های مخصوص ثبیت هویت و صدور پاسپورت را پر کنند و برای بررسی های بیشتر، به مرکز تازه افتتاح شده در سفارت افغانستان ـ تهران مراجعه کنند.

دکتر اندیشه ادامه که قرار است دومین مرکز تثبیت هویت و صدور پاسپورت های ماشین خوان در شهر مشهد افتتاح شود و پس از آن، این مراکز در سایر نقاط مهم ایران گسترش خواهد یافت. وی افزود که پس از تکمیل روند تثبیت هویت و ثبت نام متقاضیان، اطلاعات آنها به مرکز می رود و پاسپورت ها پس از چاپ در کابل، به ایران فرستاده خواهد شد.

Saturday, 13 جوزا 1396 10:04

 ۱۰ جوزای 1396 خورشیدی

کابل- تروريست هايي كه براي كشتار مردم افغانستان و ويراني اين كشور كمر بسته اند، حتا حرمت ماه مبارك رمضان را نيز زير پا كرده و صبح امروز چهارشنبه با انجام حمله انتحاري در نزديكي چهار راه زنبق شهر کابل، شماري از شهروندان افغانستان را شهيد و شمار ديگري را زخمي كردند.

اين جنايتكاران كه هر روز فاجعه مي آفرينند، بايد بدانند كه هرگز به هدف شوم خويش براي به عقب برگرداندن افغانستان، نخواهند رسيد.

مردم و دولت افغانستان همراه با جهاني كه دنبال آزادي، عدالت و ارزش هاي والاي انساني است، اين هراس افگنان و حاميان شان را كه برای گسترش جهل و وحشت در جهان، دست به کشتار و ویرانی می زنند، شكست خواهند داد و نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان، انتقام خون مردم بیگناه خویش را از این تروریست ها خواهند گرفت.

Tuesday, 09 جوزا 1396 13:00

تاریخ:1/3/1396 مطابق به 22 می 2017

محل: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

دوکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و هیئت همراه به شمول محترمان میرانورشاه غفاری مستشار و قونسل، محمد اسلام دره ای مستشار فرهنگی و حقوقی، انصار آتشه اقتصادی، هوشنگ ذکریا یعقوبی مسئول دسک اکو و سید نادر پژوهش مسئول مطبوعات سفارت ج.ا.افغانستان در تهران بنابر دعوت اتاق بازرگانی مشترک افغانستان–ایران به تاریخ 1 جوزا 1396 مطابق با 22 می 2017 در مجمع عمومی آن اتاق و انتخابات اعضای جدید اشتراک نمودند.

در این برنامه محترم میرمحمد صادقی رئیس اتاق مشترک بازرگانی افغانستان-ایران در مورد روابط دوستانه و برادرانه ایران با افغانستان صحبت نموده و سفارش نمود تا در راستای توسعه روابط تجاری دو کشور تلاش صورت گیرد. وی با بیان اینکه روابط تجاری در حد مطلوب نیست، خاطر نشان نمود با وجود سفرهای متعدد بخش خصوصی دو کشور طرفین نتوانستند ظرفیت روابط تجاری را به حد مطلوب برسانند.

جناب سفیر گفتند که باید کوشش کنیم تا شهرت کالای ایرانی قربانی منفعت های زودگذر و فرصت طلبانه نشود. حتی در صورت درخواست تاجران افغانستان شما نباید کالای بی کیفیت را به افغانستان صادر کنید. چون رقبای زیادی منتظر چنین وضعیتی هستند. متاسفانه در این اواخر گزارش هایی وجود دارد که کالای بی کیفیت ایرانی به افغانستان صادر شده و این قطعا تاثیرات مخربی بر روی روابط تجاری دو کشور خواهد داشت. وی به فعالیت 483 شرکت نفت و گاز خصوصی افغانی در ایران اشاره نموده و علاوه نمود که اتاق مشترک باید مانند یک موتور فعال عمل نموده و زمینه ساز حل مشکلات تاجران شود و همچنین زمینه ارزیابی و تحقیق را فراهم نموده و نتیجه آن را به اطلاع تاجران رسانیده تا آن ها از فواید اتاق مطلع شوند.

Tuesday, 09 جوزا 1396 12:51

تاریخ: 30/2/1396

محل: مقر سفارت

محترم مظفر علی خانی معاون اتاق بازرگانی ایران، به همراه محترمان خوافی تاجر نفت و گاز و مسعودی عضو اتاق مشترک بازرگانی افغانستان-ایران به تاریخ 30 ثور 1396 مطابق با 20 می 2017، با دوکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران دیدار نمودند. در این ملاقات محترم انصار آتشه اقتصادی، محترم هوشنگ ذکریا یعقوبی مسئول دسک اکو و سید نادر پژوهش مسئول مطبوعات سفارت ج.ا.افغانستان در تهران نیز حضور داشتند.

 در این دیدار محترم مظفر علی خانی  علت ملاقات را دعوت از جناب سفیر و آتشه اقتصادی سفارت برای اشتراک در مجمع عمومی سالانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و افغانستان در تهران بر شمرد. ایشان علاوه نمود که محترم میر‌محمد صادقی رئیس اتاق بازرگانی ایران-افغانستان و محترم بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، نیز اعلام آمادگی جهت اشتراک در این برنامه را نمودند.

جناب سفیر در جواب دعوت ایشان گفتند که در صورت دریافت دعوت نامه حتما در این برنامه اشتراک خواهد ورزید. 

Monday, 25 ثور 1396 09:52

مورخ: 20-22 ثور 1396 مطابق 10-12 می 2017

محل: شهر زنجان-ایران

 سومین جشنواره بین المللی غذای کشورهای عضو اکو-جاده ابریشم به تاریخ 20-22 ثور 1396 مطابق به 10-12 می2017، با حضور محترم زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهور ایران، دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، محترم اَحسان علی مانگی معاون مدیر کل اکو در تهران، سفرا و نمایندگان سفارت کشورهای عضو اکو در تهران و محترم اسدالله درویش امیری والی زنجان در شهر زنجان-ایران برگزار شد.

محترم یحیی رحمتی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان به عنوان اولین سخنران این مراسم بیان کرد: غذا بهانه‌ای است برای دور هم آمدن و با هم بودن، برای ابراز محبت. غذا وجه تمایز و وجه اشتراک در میان ملت‌هاست. غذا راوی فرهنگ و نشانگر عمق تمدن‌ ها است و با داشتن آن چه از خصوصیات آن جاذبه‌ای گران‌سنگ به اندازه و وزن سایر جاذبه های گردشگری است. در اقتصاد گردشگری بخش اعظمی از هزینه‌های یک سفر به خوراک و تجربه طعم و ذائقه اختصاص پیدا می‌کند. جاده، بستر اصلی تجربه یک سفر است و جاده ابریشم، تاریخی‌ترین و پهناورترین تجربه ملت‌ها در ارتباطات فرهنگی و اقتصادی در دنیاست و تنوع فرهنگ و ملل در پهنه جاده ابریشم، رنگین کمانی از طعم های مهربانی ایجاد کرده است.

محترم حبیب یگانه، شهردار زنجان نیز به عنوان دومین سخنران این مراسم بیان کرد: جشنواره حاضر بر محور و مدار دو مفهوم "جاده ابریشم" و سازمانی متشکل از کشورها و ملت هایی که دارای پیوست عمیق فرهنگی هستند، یعنی "سازمان اکو" شکل گرفته است. جاده ابریشم در قرون گذشته یکی از جاده های مهم تجاری جهان بوده که از شرق تا غرب عالم، تمدن ها و ملل ادوار گذشته را به یکدیگر متصل و مرتبط کرده است. این جاده از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی نقش بسیار مهمی در روابط کشورهای مختلف از گذشته دور تا قرن پانزدهم میلادی داشته و باعث تحولات مهمی در تاریخ این کشورها از جمله ایران شده؛ به نحوی که مناسبات ایران با سایر کشورها در طول تاریخ تحت تاثیر این جاده بوده است. گر چه شکل گیری جاده ابریشم بر پایه تجارت و مبادله کالا بوده اما ایده ها، فرهنگ ها و فن آوری های آن دوران از طریق این شبکه ارتباطی به دیگر کشورها انتقال داده شده و لذا ویژگی و موقعیت مکانی جاده ابریشم موجب شده تا بسیاری از کشورها به دنبال احیای این شبکه ارتباطی و مفاهیم مرتبط با آن باشند.

 محترم اَحسان علی مانگی معاون مدیر کل اکو، سخنران دیگر این مراسم نیز اظهار کرد: موجب خوشحالی ماست که شریک و همکار در برگزاری سومین جشنواره بین المللی غذای اکو - جاده ابریشم در شهر تاریخی زنجان هستیم. در واقع مشاهده تحقق یکی از مهمترین تصمیمات سازمان ما برای برگزاری سالانه این جشنواره در شهر زیبا و تاریخی زنجان بسیار امیدوار کننده است. شهر زنجان، که طبق افسانه ها توسط اردشیر اول پادشاه ساسانی بنا نهاده شده، در چهارراه فرهنگ‌های بزرگ قرار گرفته و دارای اهمیت بسیار بالایی به عنوان مرکز صنایع دستی و با مردمانی سخت کوش، کارآفرین و همچنین شادترین مردم ایران بوده و مکان ایده‌آلی برای برگزاری چنین جشنواره ای است.

او ادامه داد: همانطور که می‌دانید، سازمان همکاری اقتصادی به عنوان یک ساز و کار بین دولت ها، با تقویت همکاری ها و اجرای پروژه های مشترک اقتصادی و اجتماعی با استفاده از توانمندی های درون منطقه ای و بین المللی همواره می‌کوشد تا توسعه پایدار را در کشورهای عضو خود میسر کند. در مسیر تحقق چنین هدفی سازمان اکو و جمهوری اسلامی ایران این جشنواره را در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک پروژه مشترک بنا نهادند تا به صورت عملی از ظرفیت‌های موجود برای توسعه گردشگری در این شهر تاریخی بهره برداری کند. خوشبختانه اولین فستیوال با استقبال بازدیدکنندگان عظیمی مواجه شد و ما را تشویق کرد که آن را به صورت سالانه ادامه دهیم و امروز به لطف خداوند ما در سومین دور جشنواره حاضر هستیم.

والی زنجان نیز در این مراسم بیان کرد: برپایی چنین جشنواره هایی در ولایت زنجان که از سابقه و پیشینه تاریخی درخشانی برخوردار است، فرصت مغتنمی است تا علاوه بر افزایش نشاط و شادابی اجتماعی، به تقویت ظرفیت های گردشگری ولایت توجه ویژه ای شود که این امر افزایش اشتغال، رونق اقتصاد داخلی و معرفی ظرفیت‌های فراوان موجود در استان را نیز در پی خواهد داشت.

در ادامه برنامه با حضورداشت مقامات ایرانی و مهمان ها از جمله جناب سفیر ج.ا.افغانستان نمایشگاه غرفه های غذای کشورهای مختلف از جمله افغانستان، آذربایجان، چین، پاکستان، لبنان، تاجیکستان، کره جنوبی، سوریه، عراق، قزاقستان، ترکیه و فلسطین و غرفه هایی از شهرهای مختلف ایران افتتاح شد. هیئت دیپلماتیک افغانستان از غرفه غذاهای آماده شده افغانستان که توسط دانشجویان طبخ شده بود، بازدید نمود. 


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما