M.Nikzad

M.Nikzad

Saturday, 03 سرطان 1396 13:24

 سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، نماد برجسته رهایی از قیود مادی و عروج در فضای رحمت و آرامش الهی به عموم مسلمین جهان، بالاخص دو ملت هم ریشه و مسلمان افغانستان و ایران به اطلاع عموم مراجعه کنندگان محترم می رساند که این سفارت در روزهای اول، دوم و سوم عید سعید فطر تعطیل می باشد.

Wednesday, 24 جوزا 1396 11:44

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات هم وطنان عزیز در ماه مبارک رمضان و شبهای قدر، به اطلاع می رساند که متاسفانه چنین شایعه شده است که سفارت جمهوری اسلامی افغانستان اقدام به توزیع تذکره، صدور پاسپورت و یا مدارک اقامتی ایران کرده است.

باید خاطرنشان شود که سفارت و جنرال قونسلگری های مربوطه در حال کار شبانه روزی جهت آمادگی برای آغاز اجرای طرح تثبیت هویت مهاجرین مقیم ایران و همچنین صدور و توزیع پاسپورت های ماشین خوان در عوض پاسپورت های قلمی فعلی می باشد. آغاز اجرای این طرح نیازمند فراهم سازی تجهیزات ضروری، خدمات آنلاین انترنتی، پرسنل لازم، ایجاد مراکز ثابت و سیار و توافق و هماهنگی کامل با ادارات ذیربط کشور میزبان می باشد و هر زمانی که آمادگی ها کامل گردید و تاریخ آغاز اجرای طرح مشخص شد، به اطلاع همگان خواهد رسید.

لذا خواهشمند است تا آن زمان، متقاضیان تثبیت هویت، تذکره و پاسپورت ماشین خوان از مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و جنرال قونسلگری های ج.ا.ا در مشهد و زاهدان جداً خودداری فرمایند تا هم باعث زحمت و ضیاع وقت خود نگردند و هم برای اجرای امور روزمره مراجعین سفارت و خیابان های اطراف ایجاد مزاحمت نفرمایند.

 

با احترام

Saturday, 13 جوزا 1396 13:04

با کمال تأسف افغانستان قربانی میدان رقابت و جنگ نیابتی قدرت های دیگر وموقعیت منطقه ای خود است. تروریسم کور و حامیان خارجی آنها در حمله ای بزدلانه غیر نظامیان را هدف قرار دادند تا هر چه بیشتر نقاب از چهره تزویر خود و حامیانشان بردارند و اینبار عده ای از استادان دانشگاه، کارمندان رسانه ها، زنان وکودکان این سرزمین را به خاک وخون کشیدند. عمق حادثه وجدان های بیدار را در سراسر جهان به واکنش واداشت و هر کس به طریقی با افغانستان و مردمش همدردی نمود و باعث دلگرمی ملت و نیروهای امنیتی ما شدند؛ که اکنون در خط مقدم جنگ، با گروه های تروریستی و ددمنش به نمایندگی از جهان می رزمند.

این ملت تسلیم تعصب  و وحشت و تروریسم نخواهد شد. پیام تسلیت همراه با همدردی شما همراهان مرهمی بر بغض فرو خورده ماست. هرچند سهم مادران این سرزمین از افطار ماه مهمانی خدا خون بود و از ما اشک. اما ما داد خود از این بیداد را پیش میزبان خواهیم برد.

بدینوسیله سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان از پیام همدردی وتسلیت مقامات عالیه، مسئولان و ملت شریف، دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران که همچون همیشه در کنار ما هستند؛ سپاس گزاری می نماید.

Tuesday, 09 جوزا 1396 12:55

تاریخ: 3/3/1396 مطابق به 24 می 2017

محل: تالار اجتماعات دهخدا دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی

اولین مراسم گرامیداشت روز بین الملل دانشگاه بین الملل امام خمینی به تاریخ 3 ثور 1396 مطابق با 24 می 2017 با حضورداشت محترم احمد هارون نجم پور، معاون سفارت ج.ا. افغانستان در تهران و تعدادی از رایزنان، فعالان سفارت‌خانه‌ها، مسئولان استانی و دانشجویان غیر ایران، در تالار اجتماعات دهخدا دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی برگزار شد.

دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین 35 سال پیش و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاسیس شده و دارای 8500 دانشجو بود که از این میان 1250 دانشجوی آن خارجی هستند. افغانستان و چین بیشترین دانشجو را دراین دانشگاه دارند.

جناب معاون سفیر افغانستان در سخنرانی خود در این محفل با به اشتراکات فرهنگی بین دو کشور اشاره داشت و از جمهوری اسلامی ایران که یار و یاور مردم افغانستان بودند و زمینه آموزش و پرورش را برای دانشجویان در این کشور فراهم کردند، سپاسگزاری نمود. ایشان دانشگاه بین المللی امام خمینی را میزبان صدها نفر از دانشجویان افغانی برشمرده و از ریاست دانشگاه و معاون بین الملل تشکر نمودند و گفتند که دانشجویان افغانستان سفیران علمی و فرهنگی در آینده خواهند بود.

وی درپایان، خطاب به دانشجویان افغانستانی این دانشگاه گفت: از دانشجویان درخواست دارم تا با تمام توان و ظرفیت از این فرصت استفاده کرده و با کوله باری از تخصص به کشور خود برگردید.

محفل با توزیع تحایف وتقدیر نامه برای اساتید ودانشجویان برتر امور بین الملل این دانشگاه خاتمه یافت، که از میان 12 تقدیر نامه تفویض شده برای دانشجویان برتر غیر ایرانی، دانشجویان افغانستان 6 تقدیر نامه آن را به خودشان اختصاص دادند.

Sunday, 07 جوزا 1396 12:33

 مورخ: 20 ثور 1396 مطابق 10 می 2017

آقای دکتر محسن قرنفلی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی ایران با معیت دکتر اصغری و خانم دکتر مداح بنا به تقاضای خودشان در تاریخ 20 ثور 1396 مطابق به 10 می 2017 با دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران در مقر سفارت دیدار و گفتگو نمودند. در این دیدار آقایان احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار سفارت جمهوری افغانستان، محمد اسلام دره ای مستشار فرهنگی، خانم فاطمه طالقانی سکرتر اول و آقای سید نادر پژوهش سکرتر دوم سفارت ج.ا.افغانستان در دفتر جناب سفیر نیز حضور داشتند.

در این نشست پیرامون تاریخچه جهاد دانشگاهی، تشکیلات، عرصه های فعالیت و دست‌آوردهای آن توضیحاتی ارائه شد و این که نهاد آماده است تجربیات و ظرفیت های خود را در اختیار کشور افغانستان بگذارد. قرار شد تا زمینه های فعالیت مشترک در سه محور ( کشاورزی و دامداری، کشت جایگزین و داروهای گیاهی) به دلیل مشترکات در جغرافیای دو طرف مرز باشد.

جناب سفیر اظهار داشت که در سه عرصه متذکره زمینه های همکاری موجود است و نهادها در افغانستان استقبال خواهند کرد. دعوت شما برای بازدید از جهاد دانشگاهی و آشنایی با فعالیت های آن را اصولاً می پذیریم و در فرصت مناسب با هماهنگی های لازم انجام خواهد یافت.

Sunday, 07 جوزا 1396 08:55

هفتمین جشنواره بین‌الملل دانشگاه تهران، سوم جوزا ۱۳۹۶ با پیام صلح و دوستی ملل و آشنایی با فرهنگ کشورها در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور رئیس، هیأت رئیسه، مسئولان دانشگاه تهران و سفرا و رایزنان خارجی، استادان محققان و دانشجویان و استادان خارجی از جمله محترم دره ای، مستشار سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران برگزار شد، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن تشکر از برگزارکنندگان هفتمین جشنواره بین‌الملل گفت: "این برنامه جلوه‌های زیبای همدلی، همبستگی و همکاری را بین دانشجویان کشورهای مختلف و ایرانیان به نمایش گذاشته است".

دکتر نیلی احمدآبادی از دانش‌‌آموختگان دانشگاه تهران به عنوان سرمایه یاد کرد، و گفت: «تلاش ما بر این است ارتباط مان را با دانشجویان خارجی حفظ کنیم که امیدوارم این یک امر متقابل باشد تا با مشارکت هم از توان‌های یکدیگر بهره‌مند بشویم.

در پایان از برترین‌های علمی بین‌المللی دانشگاه تهران در بخش‌های مختلف ازجمله استادان دانشگاه تهران، دانشجویان ایرانی و دانشجویان غیرایرانی، کارشناسان بین‌الملل و پردیس‌ها و دانشکده‌های فعال در زمینه بین‌المللی تقدیر به‌عمل آمد که در این بین دانشجویان مهاجر افغان خوش درخشیدند.

 اسامی برگزیدگان کشور افغانستان در هفتمین جشنواره بین‌الملل دانشگاه تهران به شرح زیر می ­باشد: 

 1. طیبه ناصرعطا، علوم زراعی و اصلاح نباتات
 2. زینب میر زاد، دانشکده مدیریت و حسابداری
 3. راضیه فتاح، علوم سیاسی‌
 4. عبد العظیم حسینی پردیس کشاورزی 
 5. نصیر احمد احمدی، مهندسی طراحی محیط زیست
 6. محمدرضا حسینی، مهندسی معدن
 7. تقی حسینی، دانشکده مهندسی
 8. مجتبی رضوانی، پردیس فنی
 9. محمد حسنی، دانشکده شیمی
 10. جمال الدین احمدی، دانشکده ریاضی
 11. علی اکبر رحیمی، کار آفرینی
 12. علیرضا قربانی، مدیرریت فن آوری اطلاعات
 13. سوسن حسینی، جغرافیای انسانی

Tuesday, 02 جوزا 1396 14:23

سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با تبریک و تهنیت به همه ­ی مسلمانان جهان بویژه دو دولت دوست و برادر افغانستان و ایران، به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات.

بدینوسیله به اطلاع عموم مراجعین محترم می ­رساند که ساعت کاری این سفارت در این ماه مبارک از ساعت 8  الی 2 بعد از ظهر اعلام می­ گردد.

Tuesday, 19 ثور 1396 13:34

تاریخ: 17 ثور 1396

محل: سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران-شهرک غرب

محترم آذرخش حافظی، رییس روابط بین الملل اتاق تجارت و صنایع افغانستان و جمعی از تاجران افغانستان به تاریخ 17 ثور 1396 مطابق به 7 می 2017، با دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران در حضورداشت محترم احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار سفارت جمهوری افغانستان و کارمندان سفارت ج.ا.افغانستان در محل سفارت دیدار و گفتگو کردند. 

در ابتدای نشست محترم آذرخش حافظی، ضمن تاکید بر حل برخی مشکلات بخش خصوصی در روابط اقتصادی-تجاری با ایران، به دیدارهای خود با مقامات مربوط به نفت و گاز ایران اشاره نموده و خواستند تا مشکلات موجود از طریق سفارت با مقامات ایرانی و همچنین مقامات دولت وحدت ملی ج.ا.افغانستان مطرح شود. ایشان در ادامه فرمودند که 4 مشکل اقتصادی-تجاری جدی فعلاً بین دو کشور وجود دارد. اولین مشکل به گفته ایشان، خرید گاز بی کیفیت شهر ایلام-ایران توسط تاجران افغانی می باشد. مشکل دوم را ایشان مسئله نبود پایپ لاین انتقال نفت و گاز (لوله) به افغانستان برشمردند. چون فعلاً این تجارت توسط تانکرها صورت می گیرد. موضوع سوم از نظر ایشان خوابیدن ملت گرسنه روی گنج بود. وی اظهار داشت که افغانستان یکی از غنی ترین منابع طبیعی جهان را دارد و برای مثال به معادن عنصر لیتیم و نفت و گاز اشاره نمودند. چالش چهارم به باور وی تاسیس اتاق تجارت مشترک ایران- افغانستان است که متاسفانه عملاً فعالیت موثر نداشته است. به باور ایشان هماهنگی ها در بنادر و گمرک های کشورمان از جمله با ایران اگر بیشتر شود سطح عواید دولت بالا رفته و منابع مالی کمتر ضایع خواهد شد.

در ادامه محترم کافی مسئول اتاق تجارت و صنایع افغانستان در تهران علاوه نمودند که بحث کشیدن لوله انتقال نفت و گاز به شهر هرات توسط ایران، جدی است و همچنین قرار شده تا صادرات گاز بی کیفیت ایلام به مقصد افغانستان صد در صد قطع شود. ایشان به مشکل قطع صادرات نفت ایران به افغانستان از 5 الی 6 ماه قبل تا کنون اشاره نموده و گفتند که جانب ایران علاقه ای به صادرات ندارد.

جناب سفیر ضمن خوش آمد گویی، گفتند که بحث های خوب شما را شنیدم و حتی در ملاقات هایی که با جانب ایرانی داشته ام و یا به وسیله ارسال مکتوب این مسایل را تعقیب نموده ام. همچنین فرمودند بهتر است تا خواسته های شما مکتوب شده و برای ما ارسال شود. موضوع تمدید لوله به افغانستان در صحبت ها بارها مطرح شده و برای مثال این موضوع را جناب حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی در نشست هایی که با جانب ایرانی داشته مطرح شده و جانب ایرانی اراده انجام آن را دارند و حتی آماده هستند تا شبکه توزیع گاز را در سرتاسر افغانستان ایجاد نمایند. به تازه‌گی روابط بین المللی ایران بهتر شده و به همین لحاظ درآینده فعالیت های اقتصادی شان در افغانستان بیشتر هم خواهد شد. ما همیشه در ملاقات ها به جانب ایرانی گفته ایم که به حکم همسایگی، هم زبانی، هم قیافه بودن و مشترکات دیگر بین دو کشور، ظرفیت های سرمایه گذاری خوبی وجود دارد و در هر پروژه جانب ایران باید دست بالا را داشته باشد. البته به دلیل تحریم ها ایران نخواهد توانست در هر پروژه ای سهم بگیرند.

جناب سفیر علاوه نمود: در ملاقات ها با بخش خصوصی و دولتی جانب ایران واضح ساخته ایم که اگر می خواهید روند توسعه تجارت بیشتر گسترش یابد و پایدار بماند باید تعامل دو سویه و دید دراز مدت وجود داشته باشد و تعاملات یک سویه و فرصت طلبانه نباشد. ما خواسته ایم تا تمام کالاهای صادراتی ایران به افغانستان تایید استندارد ملی ایران و همچنین تایید نمایندگی های افغانستان در ایران را داشته باشد.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
 • افغانستان
 • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 74 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما