چاپ اين صفحه

اشتراک سفیر کبیر افغانستان در شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک

  • Sunday, حوت 15 1395
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک

مورخ: 11 اسفند در تهران

مرکز همایش های بین المللی برج میلاد

شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با حضورداشت آقای قالیباف شهردار تهران، دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و نمایندگانی از کشورهای خارجی در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد.

مسوول برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل ترافیک از ارسال 1217 مقاله به دبیرخانه این کنفرانس خبر داد و افزود: مقالات در 12 کمیته علمی توزیع و هر مقاله توسط 3 داور مورد قضاوت قرار گرفت. صفارزاده در مراسم آغاز شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل ترافیک گفت: از میان 1217 مقاله ارسالی به دبیرخانه این جشنواره 170 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی و 207 مقاله به صورت پوستر به چاپ رسیده و از میان همه مقاله‌ها انتخاب شده‌اند.

وی افزود: در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل ترافیک از 10 کشور دنیا به دبیرخانه این کنفرانس مقاله ارسال شده و 15 نفر از اساتید برجسته از کشورهای پرتغال، اتریش، هلند، مجارستان، آمریکا، پاکستان و... برای برگزاری ورکشاپ های تخصصی در این کنفرانس حضور پیدا کرده‌اند.

در این کنفرانس 34 ورکشاپ تخصصی برگزار شد که 24 ورکشاپ خارجی و 10 ورکشاپ داخلی بود. همچنین 2 میزگرد نیز در حوزه حمل و نقل برگزار شد. محورهای برگزاری ورکشاپ های تخصصی درخصوص نوآوری سیستم‌های حمل و نقل هوشمند،‌توسعه پایدار شهری، طراحی سیستم‌های LRT ( قطارهای سبک) و سلامت سفر بود.

در مراسم افتتاحیه کنفرانس شهردار تهران یکی از مهمترین اهداف برگزاری آن را در حوزه مدیریت شهری، تولید دانش و استفاده از روزآمدترین تجارب دنیا در این زمینه برشمرد. وی افزود:"مبحث توسعه پایدار یکی از ارکان اساسی هر جامعه ای است که در این میان، توسعه پایدار در حوزه حمل و نقل از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. از این رو حمل و نقل بخشی از سبک زندگی، هویت و سلامت جسمی و روانی افراد خواهد بود. امروزه مهمترین چالش ما در شهر تهران، آلودگی هوا و آلودگی صوتی است. به منظور فائق آمدن بر این چالش، توسعه حمل و نقل عمومی با تاکید بر ساخت و تکمیل شبکه ریلی در اولویت بوده و همچنین در کنار طرح جامع شهر تهران، توسعه کالبدی آن برای کاهش سفرهای طولانی و توجه به تکنولوژی روز برای مدیریت تقاضای سفر، از جمله برنامه های قطعی شهرداری تهران است. انصافاً اين كنفرانس جزء كنفرانس هاي كم نظير در كشور بوده و خروجی آن راهگشا برای ما مدیران و برای تصمیم گیری بهتر است تا با پرهیز از سعی و خطا، بتوانيم برچالش های بزرگ شهرمان فائق آییم."

دفعات مطالعه 1201 مورد
امتياز اين آيتم
(1 راي)
منتشرشده در سفارت