دیدار رئیس اجرائیه با نمایندگان مهاجرین، دانشجویان و تاجران در ایران

  • Thursday, جدی 17 1394
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان در ادامه سفرخویش به جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز در مقر سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در ایران با جمعی از نمایندگان مهاجرین، دانشجویان و تاجران افغانستان، در حالی‌که آقای محمدمحقق معاون ریاست اجرائیه و تعدادی از اعضای هیئت افغانستان نیز حضور داشتند، دیدار نمود.

در این نشست در قدم نخست دکتور نصیراحمد نور سفیر افغانستان در ایران تشریف آوری رئیس اجرائیه کشور را به مقر سفارت خیرمقدم گفت و سپس نمایندگان  مهاجرین،‌ دانشجویان و تاجران به نوبت صحبت و مشکلات خویش را به تفصیل برشمرده و خواهان همکاری رئیس اجرائیه در رسیدگی و حل این مشکلات گردیدند.

نماینده مهاجرین در صحبت‌های خویش خواهان رسیدگی به مشکلات ذیل گردید: سهمیه حج به مهاجران مقیم ایران، ۵۰٪ بورسیه‌های جمهوری اسلامی ایران به مهاجران مقیم ایران، سهم در سناتوران انتصابی،‌ اشتراک و سهم در انتخابات، حضور ورزشکاران مهاجر در مسابقات،‌ انتقال زندانیان مهاجر به زندان‌های افغانستان و پیگیری قضایای زندانیانی‌که خویش و اقارب و کسی برای برای تعقیب مشکلات خویش ندارند، توسعه سفارت تا به امور مهاجرین رسیدگی بتواند،‌ تخفیف در فیس‌های سفارت بر اسناد مهاجرین،‌ تمدید پاسپورت خانواده‌های مهاجر از شش ماه به یک‌سال، عدم بطلان کارت مهاجرین در صورت سفر به افغانستان و شناسایی و قانونمندسازی حضور مهاجرین در ایران.

نماینده محصلان بر استفاده از ظرفیت‌های تحصیل یافته و منابع بشری خوبی‌که در ایران از دانشجویان وجود دارد تاکید نمود و از حکومت افغانستان خواست تا زمینه‌های بهتر استفاده از این ظرفیت‌ها را فراهم سازد.

نماینده تاجران نیز در صحبت‌های خویش به عدم توازن در صادرات و واردات کالا میان دو کشور اشاره نموده افزود: باید محدودیت‌های ایجاد شده برای صدور کالا از افغانستان به ایران برداشته شود و از تاجران کشور در عرصه‌های مختلف حمایت و پشتیبانی صورت گیرد.‌‌

رئیس اجرائیه در صحبت‌ خویش با نمایندگان مهاجرین،‌ دانشجویان و تاجران،‌ ضمن تقدیر از صبر و حوصله‌ي‌ و حس وطن‌دوستی آنان، تاکید نمود که حکومت وحدت ملی معتهد است به عنوان خدمتگزار مردم در حل مشکلات شما اقدام نماید.

رئیس اجرائیه همچنان علاوه نمود: برخی از مشکلات شما به حکومت افغانستان و سفارت ما در ایران تعلق می‌گیرد. در حل این مشکلات ما اقدام می‌کنیم. پاره‌ای از این مشکلات که به حکومت ایران پیوند دارد به آن نیز در مذاکرات دوجانبه پرداخته خواهد شد.

رئيس اجرائیه با صبر و حوصله به پرسش‌های حاضرین از بخش‌ها و اقشار مختلف گوش، و به آن‌ها پاسخ داد و در مورد رسیدگی به مشکلات و تقاضاهای مردم به سفارت افغانستان و مقامات مسوول هدایت‌های لازم صادر نمود.

در پایان نشست رئيس اجرائیه تعدادی از اعضای هئیت به شمول وزرای کابینه را موظف ساخت تا در نشستی با نمایندگان مهاجرین،‌ دانشجویان و تاجران درخواست‌ها و پیشنهادات آنان را فهرست بندی نمایند تا حکوت هرچه عاجل در حل آن اقدام نماید.

دفعات مطالعه 1463 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در سفارت

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما