Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 73

سفیر کبیر افغانستان در دیدار با مدیرکل امور اتباع عنوان کرد: مهاجرت میلیون ها هم وطن ما یکی از پیامدهای ناگوار تجاوز ارتش سرخ شوروی میباشد؛ ما از دولت و ملت ایران بخاطر پذیرایی مهاجرین افغان سپاسگزار هستیم

  • Tuesday, حمل 25 1394
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

دکتور نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، روز چهارشنبه مورخ19 حمل 1394مطابق8اپریل 2015 با آقای محمدی فر، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور/ داخله جمهوری اسلامی ایران در دفتر کار ایشان ملاقات نمود.

در ابتدا آقای محمدی فر ضمن خوشامدگویی به سفیر کبیر افغانستان گفت: یکی از برنامه های اصلی و جدی ما همکاری با دولت افغانستان، توسعه همکاری، ایجاد تعامل و هماهنگی در زمینه موضوع مهاجرین افغانستان میباشد تلاش مینماییم که کرامت و حرمت مهاجرین افغان حفظ شود.

وی افزود: موضوع پناهندگی و مهاجرت در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و ما برای قانونمند شدن آن باید راهکار مناسب در نظر بگیرم که در این حالت به قانون هر دو کشور احترام گذاشته میشود.

مدیرکل اتباع و مهاجرین گفت: مهاجرین افغان در ایران مهارت های مختلف و مفیدی را کسب نموده اند و ما میتوانیم حمایت های خود را در زمینه طوری معطوف بسازیم که مهاجرین در بازسازی و ترقی افغانستان موثر واقع شوند.

سفیر کبیر افغانستان ضمن تبریک به آقای محمدی فر بخاطر انتصاب ایشان به این پست گفت: از توضیحات خیلی خوب و جامع شما سپاسگزاری میکنم و با استفاده از فرصت میخواهم از جناب آقای کاظمی مدیرکل پیشین امور اتباع و مهاجرین خارجی، آقای نصراللهی و آقای قوامیان از همکاران خوب شما که همکاری خیلی نزدیک با ما دارند قدردانی نمایم.

ایشان با بیان اینکه افغانها از سر ناگزیری مجبور به مهاجرت و ترک دیار خود شدند، افزود: اینکه مردم افغانستان چرا مهاجر شدند و راه مهاجرت را انتخاب نمودند برای همه آشکار است. افغانستان مورد تجاوز شوروی قرار گرفت که بیش از دو انتخاب نداشت یا اینکه تسلیم میشد و یا مبارزه میکرد که مردم افغانستان گزینه دوم را انتخاب نموده و از کشور خود دفاع نمودند و در نتیجه در بخش های اقتصادی، زیربنایی و ساختار دولتی متحمل خسارات هنگفتی شدیم و مهاجرت میلیون ها هم وطن ما نیز یکی از پیامدهای ناگوار  تجاوز ارتش سرخ شوروی میباشد.

دکتور نور با اشاره به اینکه نقطه ختم تجاوز روسها افغانستان بود، افزود: در زمان تجاوز شوروی، ایران و پاکستان تنها همسایه های ما بودند و مردم افغانستان به این دو کشور مهاجر شدند. ما از دولت و ملت ایران بخاطر پذیرایی مهاجرین افغان سپاسگزار هستیم.

سفیر کبیر افغانستان اضافه نموده و گفت: در دنیای امروز ورود غیرمجاز میان همسایگان عادی میباشد و در اوضاع افغانستان  این امر عادی تر است ولی برخلاف اراده دولت صورت میگیرد و قاچاقبران در این کار نقش محوری دارند. فریب خوردگان قاچاقبران  در این  مسیر طولانی و پر مخاطره متحمل تلفات انسانی می شوند.  قانونمند شدن تردد و حضور مهاجرین علاوه بر اینکه از بروز مشکلات عدیده جلوگیری مینمایند حضور آنها را  نیز متعادل میسازد که در رابطه ما به عنوان سفارت طرح و پیشنهادی را به مقامات محترم جمهوری اسلامی ایران دادیم.

ایشان افزود: دولت افغانستان موضوع مهاجرین را در اولویت کاری خود قرار داده است. ترقی، پیشرفت، بازسازی و امنیت ما شدیداً به بازگشت مهاجرین وابسته میباشد. 

دفعات مطالعه 1586 مورد
امتياز اين آيتم
(2 راي)
منتشرشده در سفارت

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما