Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42
چاپ اين صفحه

ملاقات مستشار سفارت افغانستان با مدیر امور بین الملل دانشگاه پزشکی شهید بهشتی

  • Tuesday, دلو 08 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

روز چهارشنبه مورخ 25 جدی / دی 1392 مستشار سفارت جمهوری اسلامی افغانستان با مدیر روابط دانشگاهی و امور روابط بین الملل دانشگاه پزشکی شهید بهشتی در دفتر کار ایشان ملاقات و گفتگو کردند.

در این ملاقات که در تداوم پیگیری امور محصلین افغان در دانشگاه های ایران و همچنین بستر سازی برای تفاهمات بیشتر میان مراکز آکادمیک ایران و افغانستان انجام یافت، امور دانشجویان افغان مشغول به تحصیل دانشگاه پزشکی شهید بهشتی نیز بررسی گردید.

آقای سید محمد عالمی، مستشار سفارت افغانستان گفت: فارغ التحصیلان زیادی از دانشگاه های ایران که اغلب در رشته های علوم انسانی تخصص حاصل نموده اند، در بازگشت به افغانستان مصدر خدمت واقع گردیده اند و با توجه با ظرفیت بالای دانشگاه های ایران بخصوص در حوزه پزشکی، فرصت خوبی برای دانشجویان افغان بوده تا علاوه بر رشته های علوم انسانی در این بخش ها نیز تحصیل کرده و جوابگوی نیازمندیهای پزشکی و درمانی جامعه افغانستان باشند.

وی گفت: هم اکنون دانشجویان افغان با هزینه دولت افغانستان به کشورهای دیگر از جمله ترکیه و هند اعزام میشوند که با در نظرداشت تأثیر مثبت دلیل تشابهات و مشترکات فرهنگی و زبانی بر نتیجه تحصیل دانشجویان ترجیح داده میشود که این دانشجویان در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل شوند.

ایشان در ادامه مشکلات دانشجویان افغان ازجمله افزایش شهریه ها، هزینه های رفاهی و شرط معدل در دانشگاه های پزشکی از جمله دانشگاه شهید بهشتی را مطرح نموده و خواهان مساعدت مسئولین در حل مشکلات آنان شدند.

در ادامه آقای قره باغیان، مدیر روابط دانشگاهی و امور بین الملل دانشگاه پزشکی شهید بهشتی، با استقبال از موضوعات طرح شده، گزارش مختصری را درباره ظرفیتهای این دانشگاه ارائه نموده و تمایل این دانشگاه را برای انجام پروژه های مشترک در زمینه های مختلف از جمله برنامه های فلوشیپ، کورسهای کوتاه مدت تخصصی، دوره های تخصصی برای پرستاران، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و همچنین تاسیس شبکه مراقبتهای بهداشتی و درمانی در افغانستان، ابراز داشتند.

ایشان همچنین به توریزم صحت اشاره نمودند و تمایل برای پذیرش بیماران افغان در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه شهید بهشتی با هزینه توافقی را اعلام داشتند.

همچنین طرفین استفاده از ظرفیت همکاریهای چندجانبه به خصوص سازمان بهداشت جهانی (WTO) را در گسترش همکاریهای دانشگاهی و صحی میان دو کشور مناسب دانستند.

آقای دکتر قره باغیان در مورد مشکلات دانشجویان نیز وعده سپردند موضوعاتی که در حیطه کاری دانشگاه است (از جمله کاهش شهریه ها) را  پیگیری و مساعدتهای لازم را مرعی خواهند نمود و در موارد دیگر از جمله (تعدیل و یا حذف شرط معدل) با وزارت بهداشت رایزنی خواهند نمود، تا مشکلات موجود از پیش پای دانشجویان افغان برداشته شود.

دفعات مطالعه 2637 مورد
امتياز اين آيتم
(3 راي)
منتشرشده در سفارت
عنوان برچسب‌ها

آيتم‌هاي مرتبط