Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

مراسم خداحافظی کارمندان و دیپلمات های سفارت با سفیر کبیر افغانستان

  • Wednesday, حوت 29 1397
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

زمان: چهارشنبه مورخ 29 حوت 1397

مکان: مقر سفارت

مراسم خداحافظی دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با کارمندان و دیپلمات های سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با حضور جناب احمد هاورن نجم پور، مستشار وزیر مختار و معاون سفیر برگزار گردید.
آقای نجم پور در این نشست از کارکردها و خدمات دکتور نور قدردانی نموده و این مراسم را آغازی بر فصلی از روابط دوستانه و نزدیک تر با ایشان دانستند. ایشان خاطرنشان ساختند که مجموعه سفارت همچون یک خانواده در کنار یکدیگر قرار داشته اند و این مسیر با احترام همیشگی به ایشان، تداوم خواهد داشت.
معاون محترم سفیر از ابعاد مختلف شخصیتی ایشان از جمله حلم، بردباری و علم ایشان یاد نمودند و دوران زندگی ایشان را اخصاً در طول حضورشان به حیث سفیر در ایران، سرشار از خدمت و خیر و برکت برای کشور برشمردند. آقای نجم پور در ادامه سخنانش از فعالیت ها و تسهیلاتی یاد نمودند که با تلاش های ایشان برای مهاجرین افغان در ایران فراهم گردیده است.
آقای محمد اسلام دره ای، مستشار سفارت نیز در این نشست از ایشان به عنوان یک مرد واقعی یاد نمودند و این روز را به ایشان تبریک گفتند و از خودگذشتگی ها و زحمات فامیل ایشان نیز در طول خدمتشان تقدیر نمودند.
آقای جابر انصار، آتشه تجاری سفارت نیز از تقدیر بی نظیر اقشار مختلف مهاجر در ایران از دکتور نور یاد نمودند و تأکید نمودند که حقیقتاً ایشان دوران خدمت خویش را با موفقیت، سعادت و سربلندی به پیش برده اند. آقای خپلواک، سکرتر سوم سفارت نیز از اخلاق نیک، تعهد و بینش والای سفیر محترم در این نشست یاد نمودند. آقای انصاری، سکرتر سوم سفارت نیز تقدیر از زحمات سفیر محترم را تقدیر از انسانیت، اخلاق، عدالت و عقلانیت برشمردند.
آقای شرق، آتشه فرهنگی سفارت بر تعهد و اخلاص سفیر محترم کشور بر حفظ منافع ملی کشور و خدمت به مهاجرین افغان تأکید نموده و اضافه نمودند که وجود ایشان همچون استادی بود که از ایشان درس های زیادی آموختیم. آقای هوشمند، معاون آتشه فرهنگی سفارت نیز خاطره ای کاری با ایشان را نقل نموده که جلوه ای از بزرگی، صداقت و ایثار و ابعاد مدیریتی و اخلاقی ایشان را نمایان می ساخت. در ادامه نشست نیز کارمندان سفارت از رفتار حسنه، نگاه پدرانه و مدبرانه ایشان با کارمندان سفارت یاد نمودند.
دکتور نور، سفیر محترم کشورمان نیز در این نشست ضمن تشکری از زحمات و حسن نظر دیپلمات ها و کادر سفارت از همکاری ها و تلاش های دیپلمات ها، آتشه ها و کارمندان محلی سفارت تقدیر نموده و تلاش های ایشان را قابل قدر دانستند. دکتور نور بر رفتار حسنه و صادقانه با مراجعین محترم سفارت در بخش های مختلف تأکید نمودند. ایشان از ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روابط حسنه دو کشور یاد نموده و تأکید نمودند که این ابعاد وسیع به کار و تلاش شبانه روزی همکاران ما و ظرفیت بالای سفارت نیاز دارد. ایشان در پایان برای همه حاضرین آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند و افزودند که ان شالله جناب آقای نجم پور، معاون محترم سفیر با صلابت، تدبیر، دانش و تجربه خوب خویش، سرپرستی سفارت را بر عهده خواهند گرفت. ایشان همچنین برای سفیر آینده کشور نیز آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند و از همکاران سفارت درخواست نمودند که همچون گذشته با صداقت و اخلاص و تعهد در کنار ایشان خدمت نمایند.
آقای نجم پور، معاون محترم سفیر در پایان این نشست تحفه ای را مزین به آیات قرآن کریم از طرف همکاران سفارت به سفیر محترم کشورمان تقدیم نمودند.

دفعات مطالعه 888 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در سفارت

تصاوير گالري