Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74

بازدید مشاور محترم امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران

  • Thursday, میزان 05 1397
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

زمان: پنچ شنبه مورخ 5 میزان 1397 

مکان: مقر سفارت

جناب آقای دکتور حمدالله محب، مشاور محترم امنیت ملی افغانستان، جناب آقای جنرال خدایداد هزاره، مشاور ارشد و مسئول بخش تفتیش نهادهای امنیتی در دفتر شورای امنیت ملی، جناب آقای محمد عارف دوستیار، رئیس عمومی روابط بین المللی و همکاری های منطقوی و جناب آقای حجت الله بارکزی، سکرتر خاص مشاور امنیت ملی قبل از ظهر روز پنچ شنبه مورخ 5 میزان 1397 مطابق با 27 سپتامبر 2018 از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران واقع در شهرک غرب بازدید نمودند.
در این بازدید که با حضور دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان و تمامی دیپلمات های سفارت همراه بود، سفیر محترم کشورمان در ابتدا ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدید به جناب آقای محب و هیئت همراه ایشان افزودند: بدون شک مدیریت و توانمندی های ارزشمند جناب شما در مقام مشاوریت امنیت ملی کشور موجبات رفاه، امنیت و توسعه کشور را فراهم می نماید و حضور داشت درخشان جنابعالی در نشست گفتگوی امنیتی منطقه ای در تهران و ملاقات های دوجانبه با روسای هیئت های شرکت کننده نمونه بارز از این بالندگی ها و توانایی ها می باشد. بنده بر این باورم که کشور ما از ظرفیت های فراوانی برخوردار می باشد و در این راه از نیروی جوان بهره می گیرد. سفارت ما در کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران برعلاوه رسیدگی به روابط دوجانبه در عرصه های مختلف، عهده دار مسئولیت 3 میلیون از اتباع افغانستان ساکن ایران نیز می باشد. خوشبختانه در سال های اخیر گشایش های بسیاری در حوزه مهاجرین در ایران رخ داده است چه در حوزه اقامت آنان و چه در حوزه مسائل آموزشی. ما حدود 17 هزار محصل در پوهنتون های ایران داریم که تعداد قابل توجهی از آنان در مقاطع ماستری و دوکتورا مشغول به تحصیل می باشند. همچنین تشکل های متعدد فرهنگی، ورزشی و جامعه مدنی در بین این جمعیت میلیونی مهاجرین وجود دارد و طبق ارقام حدود 50 هزار ورزشکار داریم که حدود 5 هزار آنان از خانم ها می باشند.
ایشان مشکلات افغانستان را مسائل امنیتی که عامل اساسی آن در بیرون از کشور می باشد، دانستند و خاطر نشان ساختند: خوشبختانه ما این افتخار را داریم که در کشور ما پس از دوران طالبان حتی یک نفر زندانی سیاسی نداریم زیرا اظهار عقیده و تشکیل احزاب و رسانه، فعالیت های سیاسی، مشارکت سیاسی و اجتماعات در کشور ما آزاد می باشد بنابراین هیچ منطقی وجود ندارد که گروهی برای تحقق خواسته های خود به سلاح رو آورد. امیدواریم که با درایت های شخصیت هایی مانند حضرتعالی بتوانیم براین مشکلات فایق بیاییم . سرمایه های انسانی که در ایران و در بیش از هفتاد کشور دنیا هم داریم به کشور برمی گردند و امیدواریم که این سرمایه های انسانی بتوانند سرمایه های طبیعی ای که در کشور ما وجود دارد را برای توسعه و بازسازی کشورمان بکار گیرند.
مشاور محترم امنیت ملی کشورمان نیز ضمن ابراز خشنودی از خدمات این سفارت اظهار داشتند: سفارت های ما در ممالک همسایه مانند ایران از ارزش خاصی برخوردار هستند زیرا این سفارت ها در دایره اول سیاست ما قرار دارند و همچنین در دایره دوم سیاست ما نیز قرار دارند زیرا هم همسایه هستند و هم مسلمان هستند براین اساس در دو دایره مستقیم با ما ارتباط دارند و همچنین بدلیل روابط چندجانبه ای که بین افغانستان و این ممالک وجود دارد، سفارت های موجود در این ممالک برای جناب رئیس جمهور اهمیت فوق العاده ای دارند. ما کارکردها و خدمات شما را پیگیری می کنیم و بایستی بگویم که سفارت شما از پرکارترین سفارت های افغانستان می باشد و از کارکرد این سفارت بسیار خشنودیم و از شما سپاسگزاریم. سربازان کشور در داخل با جانفشانی از امنیت کشور دفاع می کنند و دیپلمات ها نیز در خارج از کشور مانند یک سرباز هستند زیرا کار آنان باعث آسودگی بیشتر برای مهاجرین ما می شود و این یک خدمت به وطن می باشد بنابراین افغانستان به وجود شما ضرورت دارد. خدمات شما در شکل گرفتن ذهنیت دیگران نسبت به افغانستان و مردم این کشور اهمیت بسزایی دارد لذا بنده از خدمات شایسته شما سپاسگزاریم و از همکاری و آوردن سهولت های هرچه بیشتر برای خدمت رسانی بهتر این سفارت به اتباع کشورمان دریغ نخواهیم کرد.
در پایان این نشست دیپلمات ها و آتشه ها از بخش های مختلف قونسلی، فرهنگی، تحصیلی، مهاجرین و تثبیت هویت به بیان مشکلات، پیشنهادات و همچنین پتانسیل ها و ظرفیت های موجود پرداختند و جناب دوکتور محب به پرسش های آنان پاسخ های مستدل ارایه نمودند.

دفعات مطالعه 602 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در سفارت

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما