سفارت (272)

ملاقات سفیرکبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با مدیر کل تشریفات وزارت امور خارجه ایران Featured
Wednesday, سرطان 12 1398

زمان: روز چهارشنبه 12 سرطان 1398 برابر با 3 جولای 2019
مکان: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای عبدالغفور لیوال سفیرکبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان با آقای جواد محمودی فر، مدیرکل تشریفات وزارت امور خارجه ایران ملاقات کردند. در این ملاقات، پس از خیر مقدم و معارفه، آقای محمودی فر، انتخاب آقاي ليوال را تبريك گفت. سپس در گفتگوی مختصر در خصوص بهبود مناسبات و تحکیم روابط بین دو کشور صحبت شده، بر توسعه مناسبات در ابعاد مختلف تأکید نمودند. 
در اخیر این دیدار، هماهنگی ها برای ملاقات جناب آقای عبدالغفور لیوال با آقای دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و يك کاپی اعتماد نامه ایشان به آقای محمودی فر تحویل شد.
در این دیدار آقای احمد هارون نجم پور مستشاروزیر مختار، میرانورشاه غفاری مستشار و سلطان حمید یفتلی نیز حضور داشتند.

دیدار سرپرست سفارت افغانستان با استادان دانشگاه های افغانستان شاغل به تحصیل در ایران Featured
Sunday, جوزا 05 1398

زمان: شنبه 4 جوزا 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ظهر روز شنبه مورخ 4 جوزا 1398 مطابق با 25 می 2019 با جمعی از نمایندگان اساتید در ایران که از دانشگاه های ولایات مختلف افغانستان به تازگی جهت ادامه تحصیل به ایران آمده اند، در مقر سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ملاقات نمودند.
در این نشست آقای سلطانی از استادان دانشگاه پکتیا و دانشجوی دوره دکتری دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از اساتید محترم، مسائل و مشکلات تحصیلی که از آغاز پروسه ثبت نام و اشتغال به تحصیل خویش تاکنون با آن مواجه می باشند؛ مطرح نمودند و خواهان حل آن گردیدند.
آقای نجم پور، سرپرست سفارت کشورمان نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به استادان و استماع سخنان آنان، با اشاره به فرصت ارزشمند تحصیل در جمهوری اسلامی ایران و بیان مسائل و مشکلات زندگی دانشجویی،
در رابطه با هر یک از مسائل و مشکلات مطرح شده صحبت نمودند. در این نشست سایر اساتید نیز که در دانشگاه های استان های مختلف جمهوری اسلامی ایران از جمله تهران، قم، مشهد، زنجان، همدان، اهواز در حال تحصیل بودند، مسائل مورد نظر خویش را مطرح نمودند و بر روی هر یک از آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سرپرست محترم سفارت کشورمان در ادامه این نشست خاطرنشان ساختند که از جانب سفارت بدون تأخیر برای حل مسائل و دغدغه های آنان همکاری ها و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت تا این عزیزان بتوانند با موفقیت دوره تحصیلی خود را جهت ارتقاء ظرفیت های علمی کشورمان سپری نمایند.
آقای نجم پور تأکید نمودند که به منظور پیگیری مسائل ایشان با مقامات ذیربط کشور میزبان ملاقات هایی ترتیب داده می شود و همچنین در مورد سایر مسائل ایشان که در رابطه با داخل بوده باشد، پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت. ایشان در پایان برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند تا دوره ی تحصیلی خویش را پرثمر و با موفقیت به پایان برسانند.
در این نشست آقایان میرانور شاه غفاری مستشار و قونسل، خانم فاطمه تالقانی سکرتر اول و مسئول بخش حقوقی و فرهنگی وهمچنین آقای جمال انصاری سکرتر اول و مسئول بخش دانشجویی سفارت نیز حضور داشتند و توضیحات و جزئیات لازم را ارائه نمودند.

دیدار سرپرست سفارت افغانستان با نمایندگان اعزامی از ایران برای اشتراک در نشست لویه جرگه مشورتی صلح Featured
Sunday, ثور 29 1398

زمان: شنبه 28 ثور 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز شنبه مورخ 28 ثور 1398 مطابق با 19 می 2019 با نمایندگان اعزامی مهاجرین افغان در ایران که برای اشتراک در نشست لویه جرگه مشورتی صلح به افغانستان سفر نموده بودند؛ پس از بازگشت ایشان در مقر سفارت دیدار و ملاقات نمودند.
نمایندگان هیئت اعزامی مهاجرین افغان در این نشست به تشریح گزارش کاری سفر خویش و همچنین دیدارهایشان با مقامات محترم کشور پرداختند. ایشان همچنین به صورت جامع، مسائل و درخواست های مطرح شده خویش در این دیدارها را با سفارت شریک ساختند. هیئت اعزامی ضمن قدردانی از تلاش های سفارت برای انتخاب نمایندگان شایسته، تأکید داشتند که هیئت اعزامی از سوی مهاجرین افغان در ایران درخشش خوبی را در کمیته های کاری و امورات خویش برای انتقال مواضع و مسائل مهاجرین داشته اند.
آقای نجم پور در این دیدار ضمن عرض خیرمقدم، از تلاش ها و پیگیری های هیئت اعزامی برای اشتراک و بیان دیدگاه هایشان در لویه جرگه مشورتی صلح به نمایندگی از اقشار مختلف مهاجرین افغان در ایران، تقدیر نمودند. ایشان اضافه نمودند که با وجود کمبودهای زمانی موجود، سفارت تمام توان خویش را برای انتخاب نمایندگان مهاجرین به کار گرفت و امیدواریم که رضایت حداکثری را با حضور پر رنگ شما در نشست لویه جرگه فراهم آورده باشیم. آقای نجم پور همچنین در رابطه با برنامه ریزی ها و فعالیت های صورت گرفته در سفارت با وجود مسائل و محدودیت های موجود در جهت ارائه تسهیلات هر چه بیشتر به مهاجرین افغان در ایران توضیحات کاملی را به نمایندگان مهاجرین ارائه نمودند.
سرپرست محترم سفارت کشورمان همچنین از پیگیری سفارت برای رفع مسائل مطرح شده به ایشان اطمینان دادند.

 

دیدار تعارفی مستشار وزیر مختار و شارژدافیر سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با معاون سفارت پادشاهی بلژیک Featured
Thursday, ثور 26 1398

احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و شارژدافیر سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران به تاریخ ۲۴ ثور ۱۳۹۸ مطابق به ۱۴ می ۲۰۱۹ با آقای یان د پا معاون سفارت پادشاهی بلژیک در محل سفارت دیدار تعارفی نمودند. 

در این دیدار دو طرف روی مسایل افغانستان و منطقه چون دستآوردهای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان درکابل، روابط سیاسی- اقتصادی-تجاری افغانستان و ایران بعد از وضع تحریم های جدید علیه ج.ا.ایران، نظریات اتحادیه اروپا در مورد برجام و اعلامیه شورای امنیت ملی ایران، وضعیت فعلی منطقه و سیاست های اتحادیه اروپا و وضعیت مهاجرین افغانستان در ایران بحث و تبادل نظر نمودند.

 

دیدار سرپرست سفارت کبرای ج.ا. افغانستان در تهران با دستیار وزیر و مدیر کل آسیای جنوب غرب وزارت امور خارجه ج.ا. ایران Featured
Sunday, ثور 22 1398

آقای احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار و شارژدافیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز یکشنبه به تاریخ 22 ثور 1398 مطابق به 12 می 2019 با آقای سید رسول موسوی دستیار وزیر و مدیر کل آسیای جنوب غرب وزارت امور خارجه ج.ا. ایران در محل دفتر کار ایشان ملاقات نمودند.

در این ملاقات شارژدافیر افغانستان در مورد کاندیدای دولت جمهوری اسلامی افغانستان در پست معاونیت سازمان مهاجرت جهانی (IOM)صحبت نموده و خواهان حمایت جمهوری اسلامی ایران از کاندیداتوری ایشان شدند. همچنین طرفین در این ملاقات روی موضوعات مختلف از جمله نشست کمیته اقتصادی تدوین سند جامع همکاری های راهبردی بین دو کشور که قرار است در آینده نزدیک در تهران برگزار شود، روابط اقتصادی-تجاری میان دو کشور، مسائل مربوط به ترانسپورت و ترانزیت و سایر موضوعات ذیعلاقه صحبت و تبادل نظر کردند.

دیدار تودیعی دکتور نور، سفیر پیشین افغانستان در تهران با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و برگزاری مراسم تودیعی رسمی ایشان با مقامات وزارت امور خارجه ج.ا.ایران، سفرا و دیپلمات های سفارتخانه های سایر کشورها و مدیران و مسئولین سازمان های بین المللی Featured
Tuesday, ثور 17 1398

دیدار تودیعی دکتور نور، سفیر پیشین افغانستان در تهران با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و برگزاری مراسم تودیعی رسمی ایشان با مقامات وزارت امور خارجه ج.ا.ایران، سفرا و دیپلمات های سفارتخانه های سایر کشورها و مدیران و مسئولین سازمان های بین المللی مقیم در تهران

دکتور نصیر احمد نور، سفیر پیشین افغانستان در تهران که مأموریتشان به حیث سفیر افغانستان در تهران اواخر سال گذشته به اتمام رسیده بود؛ صبح روز دوشنبه مورخ 16 ثور 1398 مطابق با 6 می 2019 با آقای محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار تودیعی نمودند. در این دیدار آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت افغانستان و آقایان میرانور شاه غفاری و محمد اسلام دره ای، مستشاران سفارت نیز حضور داشتند.
آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های دکتور نور در راستای توسعه مناسبات دو کشور در طی مدت مأموریتش، برای ایشان آرزوی سربلندی و سلامتی بودند.
گفتنی است دکتور نور روز یکشنبه مورخ 15 ثور 1398 نیز با آقای عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران و همچنین آقایان رسول موسوی، مدیر کل آسیای غربی وزارت امور خارجه ایران و علیرضا حاجی زاده، رئیس ستاد افغانستان در وزارت امور خارجه ایران نیز دیدار نموده، ضمن سپاس گزاری از همکاری های ایشان در طول مأموریتشان؛ خداحافظی نمودند.
قابل ذکر است که مراسم تودیعی و خداحافظی رسمی دکتور نور با سفراء، دیپلمات ها و رؤسا و مسئولین سازمان های بین المللی مقیم تهران و مقامات بخش افغانستان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز پنج شنبه مورخ 12 ثور 1398 در مقر سفارت برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت افغانستان در تهران ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های بی نظیر دکتور نور در طول مأموریتشان، برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت نمودند. آقای نجم پور همچنین از تداوم روابط گسترده و حسنه میان سفارت افغانستان در تهران با وزارت امور خارجه ایران و سایر سفارتخانه ها و سازمان های بین المللی مقیم تهران همچون گذشته، اطمینان دادند.
دکتور نور نیز در این نشست طی سخنانی ضمن بیان آنکه خوشبختانه روابط و همكاري هاي دوكشور در مسير خوبي قرار دارد و در عرصه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي، امنيتي، ترانزيتي، قونسلي و غيره رو به جلو مي باشد؛ یادآوری نمودند: در مدت حضورشان سهولت هاي بيشتري براي مهاجرين افغان ساكن ايران فراهم گرديده؛ فرصت هاي آموزش و پرورش و تحصيلات عالي تكميلي براي دانش آموزان و دانشجويان ما در مدارس و دانشگاه هاي ايران بيش از پيش مهیا شده و اين فرصت هاي ارزشمند با صدور دستور بي نظير مقام معظم رهبري شامل ده ها هزار دانش آموزي نيز شده است كه خانواده هاي آنان فاقد مدارك اقامتي مي باشند. ایشان در پایان از عنايت هاي مقام معظم رهبري ایران و همكاري هاي متداوم وزارت خانه ها و نهادهاي مختلف جمهوري اسلامي ايران سپاس گزاری نمودند.
آقای رسول اسلامی، دستیار وزیر و مدیر کل امور مجلس وزارت امور خارجه ایران نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از خدمات دکتور نور در عرصه های مختلف میان دو کشور، از روابط حسنه و برادرانه میان دو کشور یاد نموده و افزودند: ایران و افغانستان اعضای یک خانواده واحد هستند، ما در واقع یک روح هستیم در دو پیکر. ما مشترکات بسیاری با یکدیگر داریم و به واقع برادر و خانواده یکدیگر هستیم.
این مراسم با حضور شایسته مقامات جمهوری اسلامی ایران و همچنین نمایندگی های کشورها و سازمان های بین المللی مقیم تهران همراه بود و مدعوین هدایا و تحفه هایی را نیز به دکتور نور اهداء نمودند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما