سفارت (218)

اطلاعیه تخفیف هشتاد درصدی صدور پاسپورت الکترونیک برای همه اقشار مهاجرین افغان در ایران Featured
Wednesday, میزان 25 1397

پیرو درخواست ها و گزارش هاي سفارت جمهوري اسلامي افغانستان در تهران، پیشنهاد مقام محترم وزارت امور خارجه و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان؛ سر از روز شنبه مورخ ۲۸ میزان ۱۳۹۷ مطابق با ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸ خدمات صدور پاسپورت الکترونیک برای اتباع افغانستان ساکن در ایران به مبلغ ۲۰ دالر ارائه می گردد.

بدين وسيله سفارت جمهوري اسلامي افغانستان در جمهوري اسلامي ايران مراتب سپاس و قدرداني خويش را خدمت مقام عالي رياست جمهوري، رياست اجرائيه و مقام محترم وزارت امور خارجه افغانستان ابراز داشته و اين عنايت سخاوتمندانه مقام عالي و دلسوز رياست محترم جمهوري را به همه مهاجران عزيز ساكن در ايران تبريك عرض ميدارد.

چهارشنبه ٢٥ ميزان ١٣٩٧ مطابق ١٧ اكتوبر ٢٠١٨

Sunday, میزان 15 1397

مکان: مسجد قدس شهر قم

زمان: ساعت 9 الی 12 روز جمعه 13 میزان 1397

مراسم فاتحه مرحوم محمد عاشور عظیمی، دیپلمات ارشد کشور ساعت 9 صبح الی ظهر12 روز جمعه مورخ 13 میزان 1397 مطابق با 5 اکتبر 2018 در مسجد قدس، شهرک امام خمینی در شهر قم با اشتراک هیئت دیپلماتیک سفارت به سرپرستی آقای محمد اسلام دره ای، مستشار سفارت و به شمول آقایان سید نادر پژوهش، سکرتر دوم، محمد حنیف ابراهیمی سکرتر سوم و آقای احمد فرید کاظمی معاون آتشه مهاجرین سفارت برگزار گردید.

اشتراک محترم احمد هارون نجم‌پور مستشار وزیر مختار و معاون سفیر در 29 مین نشست نمایندگان دایمی موسسه فرهنگی اکو (ECI) Featured
Tuesday, میزان 10 1397

تاریخ: 9 میزان 1397 مطابق با 1 اکتوبر 2018 

محل: موسسه فرهنگی اکو-تهران

29 مین نشست نمایندگان دایمی کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو در تاریخ 9 میزان 1397 به ریاست آقای نعمت اله امام زاده، سفیر تاجیکستان و با حضورداشت خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان، آقای مجید بیزمارک، مدیر کل اداره کل همکاریهای اقتصادی چند جانبه و بین المللی وزارت امور خارجه ایران و نماینده دائمی این کشور در سازمان ایکو، دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو و محترم احمد هارون نجم‌پور مستشار وزیر مختار و معاون سفیر ج.ا.افغانستان در تهران، آقای شفیق شرق آتشه فرهنگی و سید نادر پژوهش مسوول بخش سیاسی-اقتصادی سفارت برگزار شد.
در این نشست در مورد مسایل مالی موسسه، برنامه های آینده و برگزاری نشست وزرای این سازمان که قرار بوده در پاکستان برگزار شود، بحث صورت گرفت.
مؤسسه فرهنگی اکو (ECI) نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی منطقه یی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شده‌ و مرکز آن در ایران-تهران می‌باشد. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادلهای فرهنگی میان کشورهای عضو اکو که شامل افغانستان، پاکستان، ایران و تاجیکستان است، می باشد.

دیدار و ملاقات دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر افغانستان با نمایندگان کوچی های ساکن در ایران Featured
Tuesday, میزان 10 1397

زمان: سه شنبه مورخ 10 میزان 1397

مکان: ساختمان قونسلی

دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، صبح روز سه شنبه مورخ 10 میزان 1397 مطابق با 2 اکتبر 2018 با نمایندگان کوچی های مهاجر افغانستان ساکن در ایران، در ساختمان قونسلی ملاقات و گفتگو نمودند.
نمایندگان کوچی های ساکن در ایران در این نشست ضمن تشکری از زمینه فراهم شده برای دیدار با مقامات سفارت، به تشریح مشکلات و مسائل خویش به خصوص در رابطه با تثبیت هویت پرداختند و سفیر محترم کشورمان اطمینان دادند که سفارت همه توان خود را در جهت حل مسائل و مشکلات این عزیزان به کار خواهد گرفت و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.
در این نشست آقایان میرانور شاه غفاری، مستشار و قونسل سفارت، محمداسلام دره ای، مستشار و مسئول تثبیت هویت و پاسپورت ماشین، لطف الله خپلواک، سکرتر اول و سیدابراهیم حجازی، آتشه مهاجرین آقاي فرامرز اسحاق زي، آمر تيم سيار ثبت احوال و نفوس سفارت نیز حضور داشتند که هر کدام در زمینه توضیحاتی ارایه نمودند.

حضور سفیر کبیر افغانستان درمراسم تشييع جنازه و خاك سپاري مرحوم محمد عاشور عظيمي، دیپلمات‌ ارشد کشور Featured
Monday, میزان 09 1397

انالله و انا الیه راجعون

خبر ضایعه درگذشت ديپلومات ورزيده و همکار عزیز در دستگاه دیپلماسی کشور، جناب آقای محمد عاشور عظیمی، پس از یک دوره مبارزه با بیماری جسمی، موجب تأثر و تألم خاطر شد.
خدمات و تلاش‌های ارزشمند ایشان طی سال‌های گذشته به عنوان یک دیپلمات برجسته جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه در حوزه امور بین‌المللی فراموش ناشدنی است.
هرچند كه تاب فراق و هجران سخت و دشوار است، ليكن تقدير الهي را جز صبر و بردباري چاره اي نيست.
سفير و اعضاي سفارت كبراي جمهوري اسلامي افغانستان در تهران از درگاه خدواند بزرگ براي آن سفر كرده غفران واسعه الهي و براي خانواده و كليه بازماندگان محترم، صبري جميل و اجري جزیل مسئلت مي دارند.
***
قابل ذکر که مرحوم محمد عاشور عظیمی ضمن تحصیل دروس دینی در حوزه علمیه قم و داشتن تحصیلات دانشگاهی، در طول زندگی پربرکت خویش به حیث دیپلمات در وزارت امور خارجه و همچنین سفارت هاي افغانستان در کشورهای ترکیه،، هند، ژاپن، استرالیا و امریکا به کشور خویش خدمت نمود و در آخرین مأموریت خویش به عنوان مستشار وزیر مختار سفارت افغانستان در توکیو انجام وظیفه نمود که متأسفانه در اثر تشدید بیماری ریوی، حدود پنج ماه قبل جهت درمان وارد ایران شد و صبحگاهان روز یکشنبه مورخ 8 میزان 1397 برابر با 30 سپتمبر 2018 در شهر قم دارفانی را وداع گفت و در همانجا به خاك سپرده شد.
مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری آن مرحوم، ظهر روز دوشنبه مورخ 9 میزان 1397 با اشتراک دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و همچنین آقای محمد اسلام دره ای، مستشار سفارت به همراه آقاي احمد فريد كاظمي، معاون آتشه مهاجرین سفارت و حضور بازماندگان و جمع بزرگي از دوستان و آشنایان ایشان و مهاجرین مقیم قم برگزار گردید.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

بازدید مشاور محترم امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران Featured
Thursday, میزان 05 1397

زمان: پنچ شنبه مورخ 5 میزان 1397 

مکان: مقر سفارت

جناب آقای دکتور حمدالله محب، مشاور محترم امنیت ملی افغانستان، جناب آقای جنرال خدایداد هزاره، مشاور ارشد و مسئول بخش تفتیش نهادهای امنیتی در دفتر شورای امنیت ملی، جناب آقای محمد عارف دوستیار، رئیس عمومی روابط بین المللی و همکاری های منطقوی و جناب آقای حجت الله بارکزی، سکرتر خاص مشاور امنیت ملی قبل از ظهر روز پنچ شنبه مورخ 5 میزان 1397 مطابق با 27 سپتامبر 2018 از سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران واقع در شهرک غرب بازدید نمودند.
در این بازدید که با حضور دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان و تمامی دیپلمات های سفارت همراه بود، سفیر محترم کشورمان در ابتدا ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدید به جناب آقای محب و هیئت همراه ایشان افزودند: بدون شک مدیریت و توانمندی های ارزشمند جناب شما در مقام مشاوریت امنیت ملی کشور موجبات رفاه، امنیت و توسعه کشور را فراهم می نماید و حضور داشت درخشان جنابعالی در نشست گفتگوی امنیتی منطقه ای در تهران و ملاقات های دوجانبه با روسای هیئت های شرکت کننده نمونه بارز از این بالندگی ها و توانایی ها می باشد. بنده بر این باورم که کشور ما از ظرفیت های فراوانی برخوردار می باشد و در این راه از نیروی جوان بهره می گیرد. سفارت ما در کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران برعلاوه رسیدگی به روابط دوجانبه در عرصه های مختلف، عهده دار مسئولیت 3 میلیون از اتباع افغانستان ساکن ایران نیز می باشد. خوشبختانه در سال های اخیر گشایش های بسیاری در حوزه مهاجرین در ایران رخ داده است چه در حوزه اقامت آنان و چه در حوزه مسائل آموزشی. ما حدود 17 هزار محصل در پوهنتون های ایران داریم که تعداد قابل توجهی از آنان در مقاطع ماستری و دوکتورا مشغول به تحصیل می باشند. همچنین تشکل های متعدد فرهنگی، ورزشی و جامعه مدنی در بین این جمعیت میلیونی مهاجرین وجود دارد و طبق ارقام حدود 50 هزار ورزشکار داریم که حدود 5 هزار آنان از خانم ها می باشند.
ایشان مشکلات افغانستان را مسائل امنیتی که عامل اساسی آن در بیرون از کشور می باشد، دانستند و خاطر نشان ساختند: خوشبختانه ما این افتخار را داریم که در کشور ما پس از دوران طالبان حتی یک نفر زندانی سیاسی نداریم زیرا اظهار عقیده و تشکیل احزاب و رسانه، فعالیت های سیاسی، مشارکت سیاسی و اجتماعات در کشور ما آزاد می باشد بنابراین هیچ منطقی وجود ندارد که گروهی برای تحقق خواسته های خود به سلاح رو آورد. امیدواریم که با درایت های شخصیت هایی مانند حضرتعالی بتوانیم براین مشکلات فایق بیاییم . سرمایه های انسانی که در ایران و در بیش از هفتاد کشور دنیا هم داریم به کشور برمی گردند و امیدواریم که این سرمایه های انسانی بتوانند سرمایه های طبیعی ای که در کشور ما وجود دارد را برای توسعه و بازسازی کشورمان بکار گیرند.
مشاور محترم امنیت ملی کشورمان نیز ضمن ابراز خشنودی از خدمات این سفارت اظهار داشتند: سفارت های ما در ممالک همسایه مانند ایران از ارزش خاصی برخوردار هستند زیرا این سفارت ها در دایره اول سیاست ما قرار دارند و همچنین در دایره دوم سیاست ما نیز قرار دارند زیرا هم همسایه هستند و هم مسلمان هستند براین اساس در دو دایره مستقیم با ما ارتباط دارند و همچنین بدلیل روابط چندجانبه ای که بین افغانستان و این ممالک وجود دارد، سفارت های موجود در این ممالک برای جناب رئیس جمهور اهمیت فوق العاده ای دارند. ما کارکردها و خدمات شما را پیگیری می کنیم و بایستی بگویم که سفارت شما از پرکارترین سفارت های افغانستان می باشد و از کارکرد این سفارت بسیار خشنودیم و از شما سپاسگزاریم. سربازان کشور در داخل با جانفشانی از امنیت کشور دفاع می کنند و دیپلمات ها نیز در خارج از کشور مانند یک سرباز هستند زیرا کار آنان باعث آسودگی بیشتر برای مهاجرین ما می شود و این یک خدمت به وطن می باشد بنابراین افغانستان به وجود شما ضرورت دارد. خدمات شما در شکل گرفتن ذهنیت دیگران نسبت به افغانستان و مردم این کشور اهمیت بسزایی دارد لذا بنده از خدمات شایسته شما سپاسگزاریم و از همکاری و آوردن سهولت های هرچه بیشتر برای خدمت رسانی بهتر این سفارت به اتباع کشورمان دریغ نخواهیم کرد.
در پایان این نشست دیپلمات ها و آتشه ها از بخش های مختلف قونسلی، فرهنگی، تحصیلی، مهاجرین و تثبیت هویت به بیان مشکلات، پیشنهادات و همچنین پتانسیل ها و ظرفیت های موجود پرداختند و جناب دوکتور محب به پرسش های آنان پاسخ های مستدل ارایه نمودند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 39 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما