سید داوود حسینی

سید داوود حسینی

Saturday, 11 جوزا 1398 14:48


در شام 25 ماه مبارک رمضان، سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، میزبان ده‌ها تن از نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر، علما و روحانیون، فرهنگیان، متنفذین، تجار، دانشجویان و هم‌چنین دیپلمات‌ها و کارمندان سفارت، در یک مراسم افطاری بود.
در این مراسم آقای احمد هارون نجم‌پور، مستشار وزیر مختار و شارژدافیر سفارت جمهوری اسلامی أفغانستان‌ در تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر واعظ‌زاده، از نمایندگان جامعه مهاجر، به ایراد سخن پرداختند و دعای پایانی توسط مولوی عتیق‌الله شریفی قرائت گردید.
دکتر واعظ‌زاده در سخنانی در این مراسم پیرامون ویژگی‌های ماه مبارک رمضان سخن گفت و خاطرنشان کرد که ماه رمضان، ماه رحمت، برکت و مغفرت است. وی با اشاره به روایتی تأکید کرد که مسلمین در این ماه مبارک وظیفه دارند با دل‌های پاک و نیت‌های ساده به سوی خدای متعال بروند و ارتباط خود با خدا را مستحکم‌تر از گذشته بسازند .
آقای احمد هارون نجم‌پور، ضمن سخنرانی در باره فضلیت ماه مبارک رمضان و فرصت نزدیک شدن به خداوند بزرگ گفت آرزو دارم ‌که ماه رمضان امسال که در روزهای پایانی آن قرار داریم، ماه خوب و پر از فیض و برکت برای همه بوده دعای مردم مسلمان افغانستان به خصوص مهاجرین مورد قبول درگاه حضرت حق قرار بگیرد و کشور ما شاهد صلح و آرامش باشد.
وی در ادامه در مورد توجه مقامات رهبری کشور به جایگاه مهاجرین در روند صلح و امنیت و همچنین تلاش های دولت در سطوح مختلف برای برقراری صلح در کشور صحبت نموده خاطرنشان کرد که هدف از نشست امروز، رسانیدن پیام مقامات عالی کشور برای مهاجرین در مورد صلح و امنیت کشور، برگزاری نماز وحدت با حضور برادران اهل تشیع و تسنن و دعای دسته جمعی برای صلح در کشور است و افزود: هدف دیگر برگزاری این نشست هم این است که در رابطه با تلاش‌های صلح و توجه دولت افغانستان به افغان‌هایی که خارج از کشور اند، مختصری از برنامه‌های دولت ارائه شود.
آقای نجم‌پور تأکید کرد که بر اساس آیات قرآن، صلح، خیر است.
وی تصریح نمود که دولت افغانستان اراده و تصمیم قاطع دارد که صلح را به کشور بیاورد و در این راستا از هر فرصت و ظرفیتی استفاده می کند.
شارژدافیر کشور در تهران تصریح کرد: "صلح و امنیت برای ما رفاه اجتماعی و سیاسی می‌آورد و این رفاه باعث تأمین امنیت و ایجاد توسعه می‌شود و زمینه برگشت مهاجرین به کشور را نیز فراهم می‌کند تا از ظرفیت‌ها، تجربه‌ها و دانش مهاجرین در راستای بازسازی کشور استفاده شود و این از اهداف صلح است".
وی با بیان این‌که جنگ راه حل نیست و هیچ جنگی با جنگ در کشور ختم نشده، خطاب به طالبان خاطرنشان کرد: "بهتر این است که به طرف صلح بیایید و پلان عمل دولت و استراتژی صلح را که رهبری دولت افغانستان در محوریت قانون اساسی ایجاد کرده را قبول کنید. دروازه‌های صلح به روی‌شان باز است و باید از فرصت‌های موجود استفاده کنند".
آقای نجم‌پور با تأکید بر این‌که تلاش رهبری حکومت وحدت ملی همواره این بوده که صلح را در افغانستان تأمین کنند و به همین خاطر سال 1398 را سال صلح نام‌گذاری کردند، تأکید نمود که صدای صلح‌خواهی مردم افغانستان از پامیر بدخشان تا چخانسور نیمروز شنیده می‌شود و این همه، بیان‌گر علاقه و عشق مردم به صلح و بیزاری‌شان از جنگ را نشان می‌دهد. .
آقای نجم پور با اشاره به برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، گفت: هدف از برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در کابل ایجاد یک محوریت و اجماع ملی بود که ما به آن هدف رسیدیم و یک اجماع کلی در افغانستان و هم‌چنین در منطقه و جهان ایجاد شد که صلح در کشور تحت چه شرایطی و با چی محوریتی تأمین شود، قانون اساسی و هم‌چنین دست‌آوردهای 18 ساله گذشته ما چه جایگاهی داشته باشد؟ نمایندگان مردم در لویه جرگه مشورتی صلح خطوط سرخ افغانستان برای صلح را ترسیم کردند.
وی از ایجاد شورای رهبری مصالحه به عنوان یک ابتکار دیگر دولت افغانستان برای صلح نام برد و افزود که شورای رهبری مصالحه متشکل از رهبران جهادی، بزرگان، سیاسیون و علمای بزرگ افغانستان تشکیل شد و ایجاد این شورا در راستای ایجاد یک اجماع کلان سیاسی در افغانستان برای صلح بوده است.
آقای نجم‌پور در بخش آخر سخنان خود خاطرنشان کرد که در سطح منطقه و جهان اسلام نیز شاهد پیشرفت‌هایی پیرامون روند صلح افغانستان بوده‌ایم، کشورهای مختلف ازجمله جمهوری اسلامی ایران که ما از آن نهایت سپاسگزاریم از ابتکارات دولت ما حمایت کردند و پروسه‌های مختلفی را به صورت دوجانبه و چندجانبه به راه انداختند. وی تأکید کرد: "ما از هر فرصت صلح برای افغانستان استقبال می‌کنیم و آن را یک گام مثبت می‌شماریم".

Sunday, 05 جوزا 1398 11:30

زمان: شنبه 4 جوزا 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ظهر روز شنبه مورخ 4 جوزا 1398 مطابق با 25 می 2019 با جمعی از نمایندگان اساتید در ایران که از دانشگاه های ولایات مختلف افغانستان به تازگی جهت ادامه تحصیل به ایران آمده اند، در مقر سفارت کبری جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ملاقات نمودند.
در این نشست آقای سلطانی از استادان دانشگاه پکتیا و دانشجوی دوره دکتری دانشگاه فردوسی مشهد به نمایندگی از اساتید محترم، مسائل و مشکلات تحصیلی که از آغاز پروسه ثبت نام و اشتغال به تحصیل خویش تاکنون با آن مواجه می باشند؛ مطرح نمودند و خواهان حل آن گردیدند.
آقای نجم پور، سرپرست سفارت کشورمان نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به استادان و استماع سخنان آنان، با اشاره به فرصت ارزشمند تحصیل در جمهوری اسلامی ایران و بیان مسائل و مشکلات زندگی دانشجویی،
در رابطه با هر یک از مسائل و مشکلات مطرح شده صحبت نمودند. در این نشست سایر اساتید نیز که در دانشگاه های استان های مختلف جمهوری اسلامی ایران از جمله تهران، قم، مشهد، زنجان، همدان، اهواز در حال تحصیل بودند، مسائل مورد نظر خویش را مطرح نمودند و بر روی هر یک از آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سرپرست محترم سفارت کشورمان در ادامه این نشست خاطرنشان ساختند که از جانب سفارت بدون تأخیر برای حل مسائل و دغدغه های آنان همکاری ها و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت تا این عزیزان بتوانند با موفقیت دوره تحصیلی خود را جهت ارتقاء ظرفیت های علمی کشورمان سپری نمایند.
آقای نجم پور تأکید نمودند که به منظور پیگیری مسائل ایشان با مقامات ذیربط کشور میزبان ملاقات هایی ترتیب داده می شود و همچنین در مورد سایر مسائل ایشان که در رابطه با داخل بوده باشد، پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت. ایشان در پایان برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند تا دوره ی تحصیلی خویش را پرثمر و با موفقیت به پایان برسانند.
در این نشست آقایان میرانور شاه غفاری مستشار و قونسل، خانم فاطمه تالقانی سکرتر اول و مسئول بخش حقوقی و فرهنگی وهمچنین آقای جمال انصاری سکرتر اول و مسئول بخش دانشجویی سفارت نیز حضور داشتند و توضیحات و جزئیات لازم را ارائه نمودند.

Sunday, 29 ثور 1398 20:21

زمان: شنبه 28 ثور 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز شنبه مورخ 28 ثور 1398 مطابق با 19 می 2019 با نمایندگان اعزامی مهاجرین افغان در ایران که برای اشتراک در نشست لویه جرگه مشورتی صلح به افغانستان سفر نموده بودند؛ پس از بازگشت ایشان در مقر سفارت دیدار و ملاقات نمودند.
نمایندگان هیئت اعزامی مهاجرین افغان در این نشست به تشریح گزارش کاری سفر خویش و همچنین دیدارهایشان با مقامات محترم کشور پرداختند. ایشان همچنین به صورت جامع، مسائل و درخواست های مطرح شده خویش در این دیدارها را با سفارت شریک ساختند. هیئت اعزامی ضمن قدردانی از تلاش های سفارت برای انتخاب نمایندگان شایسته، تأکید داشتند که هیئت اعزامی از سوی مهاجرین افغان در ایران درخشش خوبی را در کمیته های کاری و امورات خویش برای انتقال مواضع و مسائل مهاجرین داشته اند.
آقای نجم پور در این دیدار ضمن عرض خیرمقدم، از تلاش ها و پیگیری های هیئت اعزامی برای اشتراک و بیان دیدگاه هایشان در لویه جرگه مشورتی صلح به نمایندگی از اقشار مختلف مهاجرین افغان در ایران، تقدیر نمودند. ایشان اضافه نمودند که با وجود کمبودهای زمانی موجود، سفارت تمام توان خویش را برای انتخاب نمایندگان مهاجرین به کار گرفت و امیدواریم که رضایت حداکثری را با حضور پر رنگ شما در نشست لویه جرگه فراهم آورده باشیم. آقای نجم پور همچنین در رابطه با برنامه ریزی ها و فعالیت های صورت گرفته در سفارت با وجود مسائل و محدودیت های موجود در جهت ارائه تسهیلات هر چه بیشتر به مهاجرین افغان در ایران توضیحات کاملی را به نمایندگان مهاجرین ارائه نمودند.
سرپرست محترم سفارت کشورمان همچنین از پیگیری سفارت برای رفع مسائل مطرح شده به ایشان اطمینان دادند.

 

Sunday, 29 ثور 1398 20:14

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیرمختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز شنبه مورخ 28 ثور ۱۳۹۸ مطابق با 18 می ۲۰۱۹ بنا به دعوت دانشگاه علوم پزشکی تهران با عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه و دکتر رامین کردی معاون بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

در جریان این دیدار که در ستاد مرکزی این دانشگاه انجام شد دکتر شعبانی مدیر توسعه امور بین الملل، دکتر میرزایی مسئول دسک همکاری های علمی ایران و افغانستان این دانشگاه نیز حضور داشتند.
دکتر کریمی در ابتدا با ذکر سابقه 85 ساله این دانشگاه اطلاعات کاملی از فعالیت های این دانشگاه ارائه داده به نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان اشاره کردند و گفتند از معاونت بین الملل خواسته اند که ارتباط با کشورهای همسایه از جمله افغانستان در حیطه هایی از جمله پذیرش و آموزش دانشجویان، انجام فعالیت های تحقیقاتی مشترک و دید و بازدید نمایندگان دانشگاه ها و مراکز علمی افغانستان از ظرفیت های موجود در این دانشگاه صورت بگیرد. وی همچنین ابراز آمادگی این دانشگاه برای پذیرش متقاضیان افغانستانی در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس، تخصص، فوق تخصص رشته‌های مختلف پزشکی، تغذیه، بهداشت، پرستاری و مامایی را اعلام کرد.
در ادامه آقای احمد هارون نجم پور ضمن تشکر از دعوت این دانشگاه از ایشان ابراز داشتند، علوم پزشکی عمده نیاز تحصیلی افغانستان است و با توجه به جایگاه قابل قبول ایران در آموزش این رشته ها و نزدیکی دو کشور، علاقمندیم از تجربه و دانش ایران نهایت استفاده را ببریم. وی با اشاره به تعداد قابل توجه دانشجویان افغانستانی در رشته های انسانی و حقوق و علوم سیاسی در ایران و پذیرش بسیار کم این دانشجویان در رشته های پزشکی و رشته های زیرمجموعه آن گفت، به نظر می رسد پیشبینی راهکارهایی برای کاهش هزینه های تحصیل در رشته پزشکی سیل قابل توجهی از متقاضیان این رشته تحصیلی را روانه دانشگاه های ایران خواهد کرد.
در خاتمه آقای نجم پور گفتند گفتگوهای مطرح شده را به نهادهای مربوطه در داخل افغانستان منتقل کرده و شخصا پیگیری می کنند و گفتند در زمینه تحصیل دانشجویان افغانستانی در ایران تفاهم‌نامه‌های زیادی وجود دارد و امیدوار است این دیدارها در جهت عملی سازی توافقات پیشین باشد. ایشان در ادامه خواهان افزایش تسهیلات برای مهاجرین افغان در ایران به‌خصوص در حوزه شهریه‌ها و ریالی شدن آن شدند.

در ادامه دیدار از این دانشگاه آقای احمد هارون نجم پور از دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه تهران بازدید و با رئیس، معاون آموزشی و نمایندگان گروه‌های آموزشی و معاونان آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند. این دانشکده نیز آمادگی‌ها و امکانات خود را برای همکاری و جذب دانشجویان بین‌الملل درزمینه های انتشار ژورنال ها و مقالات مشترک، اشتراک و اجرای پروژه های سازمان بهداشت جهانی در افغانستان آموزش اساتید، برگزاری short course و summer course و ورکشاپ های مختلف برای آموزش علاقمندان افغانستانی و همچنین تبادل استاد را ارائه دادند.
آقای جمال انصاری مسئول بخش دانشجویی سفارت نیز در این دیدارها سرپرست سفارت را همراهی می نمودند.

Thursday, 26 ثور 1398 01:14

زمان: روز چهارشنبه مورخ ۲۵ ثور ۱۳۹۸

مکان: کتابخانه ملی ایران

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۵ ثور ۱۳۹۸ مطابق با ۱۵ می ۲۰۱۹ در مراسم روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی، بنیاد سعدی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در تالار قلم کتابخانه ملی ایران در تهران برگزار گردید؛ اشتراک و سخنرانی نمودند.
در این مراسم خانم اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی ایران، آقای غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران و همچنین شماری از سفیران فارسی زبان و فارسی ‌دانِ مقیم تهران از جمله سفرای کشورهای ترکیه، روسیه، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان و رومانی نیز سخنرانی نمودند.
آقای نجم پور در سخنان خویش ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم به خصوص دکتر حدادعادل و دعوت ایشان، گفت که تجلیل و گرامیداشت از بزرگ مرد فرهنگ و زبان فارسی، حکیم ابولقاسم فردوسی وظیفه همه ما است. فردوسی بود که با سرودن شاهنامه زبان فارسی را زنده و پویا نگهداشت.
ایشان افزودند پهنه ی جغرافیای معنوی فارسی از چین تا ترکیه را در بر می گیرد و این زبان، زبان دوم جهان اسلام و ارتباطات بین الاقوامی از استانبول تا با دهلی در چند سده و در چند امپراتوری بوده است.
اقای نجم پور در بخش دیگری از سخنان خویش یاد آورشدند که افغانستان و به خصوص ماورالنهر زادگاه و پرورشگاه زبان فارسی دری بوده و بزرگان زیادی را در عرصه شعر و ادب فارسی تقدیم جامعه فارسی زبان و فرهنگ مشترک جهانی کرده است که حنظله بادغیسی، شهید بلخی، دقیقی که آغاز گر حماسه سرایی بود، سنایی غزنوی، جامی هروی، خواجه عبدالله انصاری، مولانا جلال الدین بلخی، از جمله آنها است. شاعران و نویسندگان دیگری چون سعدی، حافظ، خیام، عطار، رودکی، بیدل، اقبال لاهوری، نظامی گنجوی و صدها شاعر و سخنور دیگر که در جغرافیای معنوی زبان فارسی خفته اند کار های بزرگ را انجام داده اند که امروز ما با سر بلند و افتخار بزرگ در فرهنگ جهانی حضور داریم.
سرپرست سفارت کشورمان در پایان تأکید داشتند که ما باید در راستای زنده نگاه داشتن و پویایی این زبان تلاش کنیم و خدمات فرهنگستان زبان و ادب فارسی در این بخش قابل تقدیر است.

Thursday, 26 ثور 1398 01:11

احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و شارژدافیر سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران به تاریخ ۲۴ ثور ۱۳۹۸ مطابق به ۱۴ می ۲۰۱۹ با آقای یان د پا معاون سفارت پادشاهی بلژیک در محل سفارت دیدار تعارفی نمودند. 

در این دیدار دو طرف روی مسایل افغانستان و منطقه چون دستآوردهای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان درکابل، روابط سیاسی- اقتصادی-تجاری افغانستان و ایران بعد از وضع تحریم های جدید علیه ج.ا.ایران، نظریات اتحادیه اروپا در مورد برجام و اعلامیه شورای امنیت ملی ایران، وضعیت فعلی منطقه و سیاست های اتحادیه اروپا و وضعیت مهاجرین افغانستان در ایران بحث و تبادل نظر نمودند.

 

Sunday, 22 ثور 1398 23:02

 

 

 

زمان: یکشنبه مورخ 22 ثور 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در تهران روز یکشنبه مورخ 22 ثور 1398 مطابق با 12 می 2019 با جمعی از نمایندگان مهاجرین افغان ساکن ولایت تهران در مقر سفارت دیدار و ملاقات نمودند.
آقای اسماعیلی نماینده حزب حرکت اسلامی به نمایندگي از مهاجرین حاضر در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی سفارت و ارائه گزارشی از سابقه فعالیت ها و برنامه های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی این مجموعه، به بیان مسائل و مشکلات خویش پرداختند. ایشان خواستار گسترش روابط سفارت با مهاجرین و نمایندگان آنان شدند و به منظور همکاری هر چه بیشتر با سفارت به منظور خدمات رسانی بهتر اعلام آمادگی نمودند.
آقای نجم پور، سرپرست سفارت نیز ضمن عرض خیرمقدم به حضور مهاجرین عزیز از گسترش ارتباطات متقابل سفارت و مهاجرین یاد نموده و آن را فرصتی مغتنم و ارزشمند برشمردند. ایشان افزودند سفارت آنچه را که در توان و در دسترس داشته باشد به منظور ایجاد تسهیلات و رفع معضلات مهاجرین دریغ نخواهد نمود.
آقای نجم پور اضافه نمودند که ما به منظور ملاقات با مهاجرین عزیز هیچ فرصتی را از دست نمی دهیم و در ارائه خدمات نیز همه ی اتباع افغانستان برای ما یکسان و ارزشمند هستند و اجازه هیچگونه تبعیضی را در برخورد با مراجعین نمی دهیم. ایشان یادآورد گردیدند که سفارت با توجه به حجم بالای کاری خویش با محدودیت های زمانی و مکانی برای پاسخگویی به جمعیت میلیونی مهاجرین عزیز در بخش های مختلف مواجه است و لذا تمام تلاش خویش را بکار گرفته ایم. ما برای نشست ها و جلسات مردمی خویش همواره سعی نموده ایم که تا حد مقتضیات خویش لیست جامع و کاملی از نمایندگان اقشار مختلف جامعه مهاجر را با خود داشته باشیم، هر چند که کمبودهایی نیز ممکن است وجود داشته باشد؛ که به مرور برای رفع آن ها و اینکه در خدمت همه گروه های مختلف مهاجرین عزیز باشیم، تلاش می نماییم.
سرپرست محترم سفارت کشورمان در پایان این نشست به سوالات هر یک از حاضرین نیز پاسخ های مشروح ارائه نمودند و از پیگیری مسائل و خواست های ایشان با همکاری بخش های مربوطه سفارت اطمینان دادند.

 

 

 

Sunday, 22 ثور 1398 23:00

آقای احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار و شارژدافیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران صبح روز یکشنبه به تاریخ 22 ثور 1398 مطابق به 12 می 2019 با آقای سید رسول موسوی دستیار وزیر و مدیر کل آسیای جنوب غرب وزارت امور خارجه ج.ا. ایران در محل دفتر کار ایشان ملاقات نمودند.

در این ملاقات شارژدافیر افغانستان در مورد کاندیدای دولت جمهوری اسلامی افغانستان در پست معاونیت سازمان مهاجرت جهانی (IOM)صحبت نموده و خواهان حمایت جمهوری اسلامی ایران از کاندیداتوری ایشان شدند. همچنین طرفین در این ملاقات روی موضوعات مختلف از جمله نشست کمیته اقتصادی تدوین سند جامع همکاری های راهبردی بین دو کشور که قرار است در آینده نزدیک در تهران برگزار شود، روابط اقتصادی-تجاری میان دو کشور، مسائل مربوط به ترانسپورت و ترانزیت و سایر موضوعات ذیعلاقه صحبت و تبادل نظر کردند.


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/afghanemba/domains/afghanembassy.ir/public_html/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما