Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74

سخنرانی جلالتمآب دکتر عبدالله عبدالله، ریاست مجترم اجراییه کشورمان در دانشگاه آزاد اسلامی چابهار

  • Saturday, جدی 19 1394
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

دکتور عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه ایشان بعد از معایینه تاسیسات بندر و استماع گزارش توضیحی مسوولین به دانشگاه آزاد اسلامی در چابهار رفت و در مجلسی که برای استقبال از رئیس اجرائیه و هیئت همراه ترتیب شده بود اشتراک نمود. در این نشست بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرودملی هردو کشور٬ آقای مبارکی مسوول منطقه آزاد چابهار صحبت نمود.

حامدعلی مبارکی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، تشریف آوری رئيس اجرائیه و مهمانان را خیرمقدم گفت و حضور رئيس اجرائیه را در استان سیستان و بلوچستان فرصتی برای رشد٬ توسعه روابط اقتصادی٬ فرهنگی و گامی به سوی ثبات منطقه دانست. آقای مبارکی در صحبتهای خویش افزود: آغاز کار این بندر میتواند هر دو کشور را در امر رشد و توسعه یاری رساند. آقای مبارکی از حضور بیش از ۱۰۰ شرکت افغانی و حضور بیش از ۳۰۰ تن از تاجران کشور با خانواده‌های شان در چابهار خبر داد و از وزیرتجارت افغانستان دعوت نمود تا برای بحث پیرامون چگونگی استفاده از سهولتهای بندر به چابهار سفر نماید.

سپس آقای علی اوسط هاشمی والی ولایت سیستان و بلوچستان صحبت نمود و به نوبت خود تشریف آوری رئیس اجرائیه و هیئت همراه ایشان را به ایران٬ استان سیستان و بلوچستان و بندر چابهار خیرمقدم گفت و ابراز امیدواری نمود حضور رئیس اجرائیه کشور گامی به سوی رشد و ثبات منطقه باشد. آقای هاشمی در صحبتهای خویش از همکاری مشترک٬ نگاه واحد به سرمایه‌های مشترک معنوی و مادی میان دوکشور٬ تعمیر پل دوم ابریشم٬ تاسیس کونسلگری ایران در نیمروز٬ واردات افغانستان از طریق بندر چابهار٬ تاسیس بازارچه‌های آزاد در مناطق مرزی و آمادگی ایران برای صادارت نفت و گاز به افغانستان خبرداد.

آقای محمد سعید نژاد معاون وزارت راه و شهرسازی ایران صحبت نمود و به تفصیل در باره تاریخچه٬ ظرفیت و تاثیرات اقتصادی بندرچابهار گزارش داد و خواهان اجلاس سه جانبه میان افغانستان٬ هندوستان و ایران برای عملیاتی ساختن طرح استفاده از بندر چهابهارگردید.

دکتور عبدالله عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان به سخنرانی پرداخت و با سپاسگزاری و تشکراز پذیرایی و استقبال گرم جمهوری اسلامی ایران و مسوولین استان سیستان و بلوچستان گفت: در دو روز گذشته مهمان برادران خویش در جمهوری اسلامی ایران بودیم. در این جریان به توافق‌های نیز دست یافتیم که از جمله میتوان به آغاز کار کمیسیون مشترک و امضای سه سند همکاری اشاره نمود.

رئيس اجرائيه کشور در ادامه صحبتهای خویش افزود: در این سفر مقام رهبری٬ رئيس جمهوری ایران٬ وزرای خارجه٬ داخله و سائر مقامات حکومت به ادامه همکاری و حُسن همجواری با افغانستان به خصوص در بخش اقتصادی و امنیتی تاکید کردند.

رئيس اجرائیه همچنان افزود: جمهوری اسلامی ایران در جهاد٬ مقاومت ملی و مرحله بازسازی در کنار مردم افغانستان ایستاد و همکاری نمود. ما از این بابت از جمهوری اسلامی ایران تشکر میکنیم.

رئیس اجرائیه در بخش دیگر از صحبتهای خویش گفت: مشترکات تاریخی٬ دینی و فرهنگی، دو کشور را باهم پیوند میدهد و رابطه و دوستی میان ایران و افغانستان ناگسستنی است.

رئيس اجرائیه کشور همچنان در صحبتهای خویش علاه کرد: سیاست حکومت وحدت ملی اقتصاد محور است و همکاری و رابطه نیک با ایران در محور اساسی سیاست کشور ما قرارداد. افغانستان به اهمیت این بندر وقوف کامل دارد و بر اهمیت آن یک بار دیگر در امر رشد وتوسعه منطقه تاکید میکنیم. بندر چها بهار برای افغانستان٬ آسیای میانه و هندوستان از اهمیت فوق العاده برخوردار است. از شما که به نمایندگی از همه ما در این بندر سرمایه گذاری نموده اید قلبا سپاسگزاری میکنیم. حالا وقت آن رسیده است که ما سهم خویش را در امر توسعه و عملیاتی شدن این برنامه عملی سازیم.

رئيس اجرائیه همچنان در صحبتهای خویش افزود: این بندر پیام آورصلح٬ کار و توسعه برای منطقه است. دیدن از بندر و تاسیسات آن برای من و هیئت همراهم امید تازه ای ایجاد کرده است. این گام بسیار ارزشمند و آینده نگر٬ ما را به آینده منطقه بیشتر از پیش امیدوار میسازد.

رئيس اجرائیه کشور همچنان در صحبتهای خویش از تلاشهای آقای هاشمی در ایجاد رابطه با ولایتهای همجوار سیستان و بلوچستان و سفر به ولایت نیمروز قدردانی نمود و به همکاری بیشتر میان این ولایتها تاکید نمود.

در ختم نشست٬ رئیس اجرائیه در ضیافتی که به افتخار وی و هیئت همراه ایشان در هتل لیپارو ترتیب شده بود اشتراک نمود و بعد از آن در نشستی با تاجران و فعالان اقتصادی افغانستان برای ارزیابی مشکلات و تقاضاهای آنان در منطقه چابهار صحبت نمود.

دفعات مطالعه 1870 مورد
امتياز اين آيتم
(1 راي)
منتشرشده در افغانستان

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 305 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما