Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

دو طرح پالسی اقتصادی و تشویق سرمایه گذاری به تصویب شورای عالی اقتصادی قرار گرفت

  • Sunday, سرطان 30 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

شورای عالی اقتصادی افغانستان، دو طرح پالسی اقتصادی و تشویق سرمایه گذاری را برای کاهش نگرانی های اقتصادی پس از سال 2014 را تصویب کرد.

طرح پالسی تشویق سرمایه گذاری از سوی وزاری مالیه و تجارت برای سالهای ۲۰۱۳-۲۰۱۴ در دور انتقال و تمدید آن را الی اخیر سال ۲۰۱۵ با مکانیزم تطبیقی و طرح پالسی اقتصادی از سوی وزارت اقتصاد پیشنهاد شده است.

دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری با نشراعلامیه می گوید که در جلسه شوراي عالی اقتصادی رییس جمهور هیئتی را موظف به تطبیق این دو طرح نموده است.

 شورای عالی اقتصادی افغانستان، دو طرح پالسی افتصادی و تشویق سرمایه گذاری را برای کاهش نگرانی های اقتصادی پس از سال 2014 را تصویب کرد.

این هئیت به ریاست وزیر عدلیه، شورای وزیران وزرای مالیه، امور شهر سازی، تجارت و صنایع و مشاور رئیس جمهوری در امور مالی، کنترل و تفتیش که این هئیت را تشکیل میدهند، موظف نمود تا طرح پالیسی متذکره را طی مدت یک هفته نهائی و در معرض تطبیق قرار دهند.

کم شدن کمک های جهانی پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، بسیاری مردم را با شک و تردیدهای مشکلات اقتصادی روبرو کرده است. بسیاری از کارفرماهای بزرگ از همین سال جاری اقدام به حذف زمینه های شغلی کرده اند. ترس از بی کاری و روبروشدن با مشکلات اقتصادی، مردم فقیر افغانستان را دوچار سردرگمی کرده است. با این حال، مقام های دولتی، تازه در پی حل این مسئله بر آمده اند.

وزارت مالیه و تجارت گفته اند که طرح پالیسی تشویق سرمایه گذاری بخاطر فراهم آوری سهولت های سرمایه گذاری در سکتور های مختلف به شورای عالی اقتصادی ارایه شده است.

در این جلسه وزرای مالیه و تجارت گفتند که این طرح در پنج بخش عمده از جمله سکتور های صنعت، ساختمان، زراعت، انکشاف، صادرات و معادن طرح ریزی شده است.

این طرح، شامل معافیت های مالیاتی و محصول گمرکی متشبثین خصوصی، توزیع زمین تحت شرایط سهل در پارک های صنعتی جهت سرمایه گذاری، اعطای قرضه های طویل المدت با تکتانه نازل، صدور ویزه های کثیر المدت برای تجار و متشبثین داخلی و خارجی که خواهان سرمایه گذاری هستند، می شود. همچنان یک سیستم حکمیت تجارتی برای حل منازعات تجارتی، در این طرح پیشنهاد شده است.

در این طرح گفته شده، فابریکات صنعتی که در طول سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ احداث الی ختم سال ۱۳۹۳ به بهره برداری سپرده شود، از تاریخ بهره برداری برای مدت هفت سال از هر نوع مالیه به جز محصول صفایی شهر و مالیات موضوعی معاف می شوند.

با این حال، وزیر اقتصاد، طرح پالیسی اقتصادی افغانستان را به جلسه شورای عالی اقتصادی مطرح و گفته است که این پالیسی در جلسه شماره ۴۱ مورخ ۱۸/۱۰/۱۳۹۱ شورای وزیران در پرنسیب مورد تائید قرار گرفته است.

در این طرح، نیازمندی طرح پالیسی اقتصادی، دیدگاه پالیسی اقتصادی، اهداف، اقدامات و تدابیر و مکانیزم تطبیق پالیسی اقتصادی در کشور به بحث گرفته شده است. وزیر اقتصاد بر این باور است که براساس این طرح، اهداف پالیسی اقتصادی رشد و انکشاف پایدار نموده استخدام کامل، ثبات اقتصادی، کاهش فقر و عدالت اجتماعی در مدت یک سال و پنج سال به وجود خواهد آمد.

شورای عالی اقتصادی، طرح پالیسی اقتصادی جمهوری اسلامی افغانستان را توام با میکانیزم تطبیقی آن مورد تائید قرار داده، وزارت های اقتصاد، مالیه و سایر ارگان های ذیربط را موظف به تطبیق آن نموده است.

منبع: خبرگزاری بخدی

http://www.bokhdinews.com/economical/14274-شورای-عالی-اقتصادی،-دو-طرح-پشنهاد-شده-ای-اقتصادی-را-تصویب-کرد

دفعات مطالعه 3505 مورد
امتياز اين آيتم
(1 راي)
منتشرشده در افغانستان

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

آیا مهاجرین افغان بیمه میشوند؟

حاضرین در سایت

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما