Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

افسران دلیر قوای مسلح با قاطعیت از افغانستان دفاع خواهند کرد

  • Wednesday, جوزا 29 1392
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

رئیس جمهور اسلامی افغانستان روز سه شنبه به تاریخ 28 جوزا برابر با 18 جون 2013در مراسم انتقال رهبری مسئولیت های امنیتی از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان، گفت: کشور ما در یک مرحله تاریخی قرار دارد و سر از فردا اجراات امنیتی را در تمام کشور، نیروهای امنیتی و دفاعی خود ما رهبری می کنند.

در این مراسم که در پوهنتون ملی نظامی کشور برگزار گردید و در آن اندرس فوگ راسموسن سر منشی سازمان ناتو نیز حضور داشت، رئیس جمهور گفت: من از همینجا برای هموطنان خویش اعلام می نمایم که در چند ماه آینده مرحله پنجم و نهایی آغاز می گردد و به این ترتیب مسئولیت تامین امنیت تمام قلمرو کشور و رهبری اجراات امنیتی به نیروهای امنیتی افغان انتقال می یابد.

حامد کرزی گفت: در اینجا می  خواهم از تمام فرزندان دلیر کشور که با قهرمانی در راه نگهداری امنیت این خاک جان های شانرا از دست داده و شهید شده اند، یاد آوری کنم. خداوند تعالی به آنها جنت و به خانواده های شان صبر جمیل نصیب کند.

رئیس جمهور برای باخبری و پرسش دایمی از وضعیت خانواده های شهدا، معلولین و مصدومین، ایجاد یک بنیاد غیر دولتی ملی را اعلام نمود و از تمام هموطنان و تاجران ملی خواست تا با این بنیاد ملی مساعدت های لازم نمایند.

حامد کرزی با اشاره بر اینکه در ده سال گذشته شماری از جوانان این وطن تحت نام طالب فریب بیگانه ها را خورده اند و بالای کشور شان حمله می کنند گفت:  آنها که در نادانی و خدمت به دیگران زنده گی شان را از دست می دهند، افغانها هستند، مادر، خواهر، اطفال و خانواده دارند، برای فامیل آنها تسلیت می گویم.

رئیس جمهور افزود: آرزوی من این است که رهبران طالبان باید بدانند که جوانان این خاک را برای اهداف بیگانه ها استعمال نکنند، نه بالای خاک شان حمله کنند، نه طفل و خواهر خود را بکشند، نه جان خود را برباد کنند و نه به خاک خود صدمه برسانند.

حامد کرزی ضمن تشکری از تلاش های کمیسیون انتقال مسئولیت های امنیتی بخصوص داکتر اشرف غنی احمدزی رئیس این کمیسیون گفت که در تمام مناطق که مسئولیت های امنیتی به نیروهای افغان سپرده شده، امنیت بهبودی قابل ملاحظه ای پیدا کرده است.

وی افزود: زمانیکه مردم ما متوجه می شوند که امنیت مناطق شان به عهده قوای امنیتی و دفاعی خود شان قرار دارد، با آنها همکاری می کنند و مردم هر گوشه و کنار افغانستان در صفوف اردوی ملی و پولیس ملی بیشتر شده است.

حامد کرزی در ارتباط به تجاوز بر ولسوالی گوشته گفت که این تجاوز نشان داد که ملت بزرگ افغان در تمام روز های دشوار منحیث یک وجود واحد از خاک شان با فداکاری دفاع می کنند و سنت پر افتخار نیاکان شجاع شانرا بجا می آورند. صدای هبستگی و حمایت زنان و مردان افغان با نیروهای محافظ کشور در مناطق شرقی کشور یکبار دیگر نشان داد که  میان ملت و نیروهای امنیتی ما پیوند های عمیقی وجود دارد.

رئیس جمهور با اشاره بر اینکه افغانستان در راه مبارزه با تروریزم هزاران قربانی داده است، گفت که این قربانی ها برای ما حق میدهد که از نیروهای بین المللی در راس آن ایالات متحده امریکا بخواهیم تا برای تامین صلح در افغانستان و نابودی پناهگاه های تروریستان، سیاست روشن و موثری را اختیار نمایند.

حامد کرزی گفت: ما می دانیم که مسئله تروریزم در افغانستان برخاستگاه منطقه یی دارد. در این راستا افغانستان در عین زمانیکه بر گفتگو های صلح میان طالبان و شورای عالی صلح تاکید می نماید از پاکستان می خواهد تا در دفع تروریزم با افغانستان همکاری کند.

وی تصریح کرد که حمایت از تروریزم، تامین پناهگاه برای تروریستان و استفاده از آنها به مثابه ابزار سیاست حارجی، مغایر کلیه اصول بین المللی، همزیستی مسالمت آمیز بوده و حسن همجواری را زیر پا می کند.

حامد کرزی یکبار دیگر از همکاران بین المللی افغانستان خواست که متناسب با واقعیت های منطقه یی و تهدیدات موجود، به تجهیز قوای امنیتی و دفاعی افغانستان توجه نمایند. وی گفت: ما مردم افغانستان خود را مکلف می دانیم که با استفاده از تمام امکانات ملی، قوای زمینی و هوایی خود را تجهیز نماییم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که افغانستان منحیث یک کشور مستقل و دارای حاکمیت با تمام جهان مطابق اصول بین المللی خواهان رابطه برابر است. وی گفت که قرارداد های ستراتیژیک را زمانی به امضا می رسانیم که مطابق منافع ملی ما باشد.

حامد کرزی افسران دلیر قوای مسلح کشور را هدایت داده گفت: به شما هدایت داده میشود تا با قاطعیت و دلیری فطری که خداوند متعال به فرزندان این کشور اعطا کرده است، از پهنه یی مقدس افغانستان دفاع کنید و یقین دارم که ملت ما همیشه حامی و همکار و مدافع نیروهای دفاعی و امنیتی ما خواهد ماند. رئیس جمهور همچنان هدایت داد تا در مورد استفاده قوای هوایی مطابق حکم شماره ( ۷۲۸۴) ریاست جمهوری عمل نمایند تا مردم ملکی با استفاده از قوای هوایی تلف نشوند.

اندرس فوگ راسموسن سرمنشی سازمان ناتو نیز در این مراسم سخنرانی کرده گفت:  امروز یک روز مهم می باشد. رئیس جمهور کرزی از اعلام شما مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی افغانستان مسئولیت رهبری امنیت را در سراسر افغانستان به دوش می گیرند، تشکر می کنم. امروز روزیست که افغانها باید به آن افتخار کنند و من هم افتخار می کنم که در کنار شما هستم.

وی افزود: همزمان با این که مسئولیت های امنیتی را نیروهای افغان در سراسر کشور شان به عهده می گیرند، تلاش های اصلی نیروهای ما از ماموریت جنگی به ماموریت حمایوی تغییر خواهد کرد.

اندرس فوگ راسموسن افزود: ما با متحدین خود یک پلان جدید متفاوتی را روی دست داریم که بنام " حمایت قاطع " یاد می شود. هدف آن است تا برای نیروهای افغان، آموزش، مشوره دهی و مساعدت را روی دست گیریم، همچنان ما نقش خود را در تلاش های وسعیتر بین المللی بازی می کنیم که همانا اطمینان تقویت و حمایت دراز مدت از نیروهای افغان است و این یک نشانه دیگری است که افغانستان نه در حال و نه در آینده تنها می ماند.

 

دفعات مطالعه 2188 مورد
امتياز اين آيتم
(2 راي)
منتشرشده در افغانستان
عنوان برچسب‌ها

نظرتان را بنويسيد

کامل‌کردن فيلدهاي علامت‌دار شده با (*) ضروري است. کد HTML قابل پذيرش نيست.

  • افغانستان
  • قوانین افغانستان

سؤالات متداول

برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم است؟

تمامی اتباع افغانستان مطابق قوانین ملی از جمله قانون پاسپورت مستحق دریافت پاسپورت برای مسافرت به

ادامه...

پروسه ثبت شرکتهای خارجی در افغانستان چگونه است؟

اتباع کشورهای خارجی که علاقمند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت خدماتی و یا تجارتی و یا هم باز نمودن

ادامه...

چگونه می توان نکاحنامه دریافت کرد؟

مدارک مورد نیاز جهت صدور نکاح خط:

 

ادامه...

چرا به سوالات طرح شده پاسخ داده نمیشود؟

آن دسته از بازدیدکنندگان سایت که تمایل دارند پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند میتوانند به قسمت تماس

ادامه...

روال تأیید اسناد و مدارک تحصیلی چگونه است؟

مدارک و  اسناد تحصیلی که ممهور به مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و یا جمهوری اسلامی

ادامه...

برای دریافت ویزه افغانستان چه باید کرد؟

متقاضیان ویزه جمهوری اسلامی افغانستان میتوانند جهت دریافت فورم و طی مراحل درخواست ویزه از شنبه الی

ادامه...

حاضرین در سایت

ما 42 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نشانی

تهران - عباس آباد - خ پاکستان - نبش کوچه چهار پلاک 2    

 تلفن : 88737050 - 5040 8873             فکس: 88735600                  ایمیل: info(at)afghanembassy.ir

 

لینکهای مرتبط با ما