Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

دیدار مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت با رئیس پلان و پالسی وزارت اطلاعات و فرهنگ و معاون ریاست روابط فرهنگی وزارت امور خارجه افغانستان و هیئت همراه

  • Sunday, حمل 25 1398
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

زمان: روز شنبه مورخ 24 حمل 1398

مکان: مقر سفارت

آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار و سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان صبح روز شنبه مورخ 24 حمل 1398 مطابق با 13 آپریل 2019 با آقای عبدالمقیم افغان، رئیس پلان و پالسی وزارت اطلاعات و فرهنگ، آقای رحیم پیرزاده معاون ریاست روابط فرهنگی وزارت امور خارجه و همچنین آقای فائز از بخش مالی و اداری وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان که با هدف بررسی زمینه های ایجاد مرکز فرهنگی افغانستان در مشهد به تهران سفر نموده اند؛ دیدار نمودند.
آقای نجم پور در این دیدار در رابطه با پیشینه فرهنگی و تاریخ مشترک، زمینه ها و فعالیت های فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران صحبت نموده و ایجاد چنین مراکزی را در راستای گسترش تعاملات فرهنگی و ادبی میان دو کشور برشمردند. دو جانب در این دیدار همچنین در رابطه با ابعاد مختلف فعالیت ها و همکاری های فرهنگی میان دو کشور؛ گفتگو و تبادل نظر نمودند. قرار است هیئت متذکره ملاقات هایی را در تهران و مشهد با مسئولان ذیربط ایرانی در خصوص ایجاد مرکز فرهنگی افغانستان در مشهد و همچنین مرکز فرهنگی ایران در هرات انجام دهند که در این زمینه نیز همکاری های لازم صورت گرفت. در این دیدار آقای شفیق شرق آتشه فرهنگی سفارت نیز حضور داشتند.

دفعات مطالعه 576 مورد
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در افغانستان