Error
  • JUser: :_بارگذاری :نمیتوان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 74
چاپ اين صفحه

سفر و اشتراک وزیر زنان جمهوری اسلامی افغانستان در دومین دور نشست تخصصی بین المللی زنان، صلح و امنیت پایدار با حضورداشت سفیر کبیر افغانستان

  • Wednesday, حوت 08 1397
  • نوشته‌شده توسط 
  • اندازه فونت کاهش انداره فونت افزايش اندازه فونت

زمان: روز سه شنبه مورخ 7 حوت 1397

 مکان: هتل اسپیناس - تهران

محترمه الحاج دلبر نظري؛ وزير امور زنان دولت جمهوري اسلامي افغانستان که به تهران سفر نموده است؛ روز سه شنبه مورخ 7 حوت 1397 مطابق با 27 فبروری 2019 در مراسم افتتاحیه دور دوم نشست بین المللی تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و هفته زن و تقارن آن  با روز جهانی زن با حضور مهمانان داخلی و خارجی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد؛ اشتراک نمودند.

قابل توجه است که این کنفرانس به منظور بهره‌گیری از نظرات و آرای کارشناسان و صاحبنظران داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای پرداختن به مسائل زنان در چالش صلح، امنیت و خشونت‌های ناشی از افراطی‌گری است. در این نشست تخصصی دو روزه قرار است با بهره‌گیری از تجارت رهبران زن منطقه، راهکارهای مؤثر برای دسترسی به صلح و امنیت پایدار بررسی و ارائه شود.

ایشان همچنین در حاشیه این مراسم با حضور داشت دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران با خانم معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ایران دیدار و ملاقات نمودند. وزیر امور زنان جمهوری اسلامی افغانستان در این دیدار با تقدیر از میهمان نوازی صمیمانه و برگزاری شایسته نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار توسط جمهوری اسلامی ایران، بیان داشتند که نگاه حمایتی و محبت های مردم دو کشور نشان از صمیمت و علاقه دو ملت به یکدیگر است.

ایشان افزودند ما از توسعه روابط و همکاری با کشورهای دوست و همسایه خود بویژه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون استقبال می نماییم.

خانم معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده نیز ضمن بیان اینکه خوشحالیم از اینکه توانسته ایم در طول سال های گذشته میزبان برادران و خواهران مهاجر افغان در ایران باشیم، افزودند آماده ایم تا تجربیات خود در حوزه های مختلف مرتبط با زنان و خانواده را در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی به دوستان خود در افغانستان منتقل کنیم. ایشان اشاره می کند که مطمئنیم همکاری و مشارکت فعالان و مسوولان حوزه زنان و خانواده افغانستان و ایران در زمینه تقویت خانواده می تواند به کاهش خشونت و گسترش صلح و امنیت در منطقه کمک کند.

خانم ابتکار نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و روبه گسترش دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، بر لزوم تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده تأکید نمودند. در پایان این ملاقات، یادداشت تفاهم همکاری در حوزه زنان و خانواده بین وزارت زنان افغانستان و معاونیت امور زنان ریاست جمهوری ایران نیز به امضا رسید.

محترمه الحاج دلبر نظري؛ وزير امور زنان دولت جمهوري اسلامي افغانستان همچنین طی سفر کاری خویش با آقای آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فنآوری ارتباطات جمهوری ایران نیز دیدار نمودند. دو جانب در این نشست در رابطه همکاری های مشترک و تجارت جمهوری اسلامی ایران در بخش مخابرات و بهره مندی از آن برای اشتغال­زایی، توامندسازی و آموزش زنان در عرصه های صنایع دستی و اقتصادی در مناطق مختلف و دور دست کشور، گفتگو و تبادل نظر نمودند.

مطالعه 845 دفعه
امتياز اين آيتم
(0 راي)
منتشرشده در افغانستان

تصاوير گالري